Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarország mégiscsak ennyive...

Magyarország mégiscsak ennyivel fejlettebb, mint Szlovákia?

Figyelt kérdés

Gyakran hangzik el az a tényként kezelt állítás, hogy Magyarország nemhogy a visegrádi országokkal nincs egy ligában már, de Románia is lekörözi. Ehhez képest Szlovákiához képest elvileg sokkal jobban állunk, ugyanis ők az EU-s átlag 67%-át hozzák, míg mi a 77%-át:

[link]


A V4-ek közül Lengyelország épphogy csak fejlettebb a maga 79%-ával, egyedül Csehország mondható egyértelműen jobbnak a maga 91%-ával.



2023. ápr. 7. 13:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Egyik ország sincs elérhetetlen távolságban, én jártam mind a 4-ben, elég sokat, és látszódnak a különbségek, akit érdekel, annak csak ajánlani tudom, hogy utazzon. Más lesz tőle a világ.
2023. ápr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

A gdp nem igazán mutat semmit.


Én azt látom szlovákia hegyeiben évi több ezer km-t motorozva (és persze itthoni hegységekben is összejön párezer), hogy:


-Szlovákiában sokkal jobbak az utak, ilyen nulla kis hegyi falvak között is néha olyan utak vannak, hogy megnyalom mind a 10 ujjamat. Magyarországon 1 kezemen meg tudom számolni a jónak mondható minőségű utakat (bajna-héreg, mátraháza-parádsasvár, csesznek mellett az a nem tudom hanyas 3 éve megcsinált út, vác fölött a kettes).


-az ex bányafalvak élnek, fehér gyerekek is vannak, újabb autók,szépen felújított házak. Magyarorszàgon budapesten, és agglomerációján, 1-2 fontosabb városon kívül csak lepukkant épületek, nyuggerek+rézbőrűek+esetleg rézbőrű gyerekek, rozoga kocsik, tehát olyan a nagy része mint délkelet szlovákia


-kisvárosokban, falvakban hirdetik a gigabites optikát, ahol nálunk jó ha szakadozó dsl van.


-szlovákiában tisztábbak az utcák általában

2023. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
Ellenzékiként nem hiszek olyan statisztikáknak, melyek bármilyen tekintetben is azt mutatnák, hogy Magyarország bármiben is jobban teljesít a világ bármely országánál!
2023. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

A GDP és az abból származtatott adatok fontos mérőszámok, de nem tudsz velük mindent mérni. Ha nagyon sok olyna beruházás van ami csak az adott pénzügyi évre van hatással és nem tartósan tolja a GDP-t akkor még csalóka is lehet a kép ( pl amikor stadiont betonozol, majd utána nincs pénz üzemeltetni xD ).


A fejlettség is sokféleképp mérhető és ertelmezhető. Példát máz hoztak: a közutak normális fenntartása nem tolja úgy a GDP-t, mint a túlárazott autópályaépítés. Utóbbi jobb a GDP statiszutikában, előbbi meg jobb a mindennapi közlekedés szempontjából és élhetőbb környezetet biztosít a lakosoknak.


A GDP adatok alapján Szlovákia el van maradva tőlünk, de mi a helyzet ha megnézed pl a bruttó medián bért? 2021-ben szlovákiában a bruttó medián bér 1288 euro volt,ez a KSH szerint tavaly nálunk bruttó 398300Ft-ot tett ki ami jelenlegi árfolyamon 1064euro ( tavaly ez azért kevesebbet jelentett , mint 1000 euro). Ha fejletlenebb lenne akkor ebben nem lehetne előttünk 25%-kal.

2023. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

Az egy főre jutó GDP Szlovákiában 30-40%kal magasabb mint nálunk.



Ennyit a Telexről!

Minden héten lehoznak egy ilyen statisztika-csaló cikket

2023. ápr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Akárhogy is van de Magyarország egy lassan süllyedő Titanic, ami már visszafordíthatatlan.
2023. ápr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 MDaniel98 ***** válasza:
2023. ápr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
Csak tudnám miért van tele este a város bulizó szlovákokkal ha olyan rossz itt nekünk. Bármixer vagyok sokat mondják nekem hogy szeretnek minket nagyon magyarokat. Kedvesek normálisak.
2023. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

"Csak tudnám miért van tele este a város bulizó szlovákokkal ha olyan rossz itt nekünk."


Amiért bulizó angolokkal, németekkel stb.. Ahol olcsón elérsz egy szolgáltatást oda fogsz menni. Miért van tele Törökország nyugat-európai nyaralókkal?

2023. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%
Na de ha szar nem megyek oda hiába olcsó.
2023. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!