Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Liberálisok! Mit gondoltok...

Liberálisok! Mit gondoltok arról, hogy Emmanuel Macron azt mondta: "Ébredj, Európa"?

Figyelt kérdés

Macron szerint (aki most járt Kínában) Európának ki kell maradnia a Taiwani ügyből, sőt távolodununk kellene az USA-tól és egy harmadik pólussá kell válnunk.


Én egyet értek vele. Európa a második világháború óta gyenge. Csak együtt lehetnénk erősek, külön-külön apró államokként a nagyhatalmak csak játszadoznak velünk. Gazdaságilag, technológiailag erősek vagyunk, már csak egy közös NATO-tól független hadsereg kellene szerintem. Egységesebb Európai Unió és közös hadsereg nélkül nincs jővője ennek a kontinensnek. Ha Amerika letesz Európáról (lásd Donald Trump), akkor nem lesz aki megvédjen minket egy esetleges támadástól. Egységesebb Európai Unió és egy közös Uniós hadsereg kellene. Az USA-val, az oroszokkal, illetve Kínával pedig jó viszonyt kellene továbbra is ápolni.


Egyébként én is Liberális nézetű vagyok, de nem bízok az USA-ban és keletben sem. Szerintem nem lenne jó, ha túlzottan az USA irányába haladnánk. Mit gondoltok?



2023. ápr. 10. 16:28
1 2 3 4
 1/31 konteós ***** válasza:
9%
Slava Ukraine!!!! más nem számít
2023. ápr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 L.. István ***** válasza:
16%
Én azt gondolom, hogy egyél meg egy rendes pörköltet, igyál meg rá egy üveg vörösbort, a politikát meg hagyd azokra, akikre kell.
2023. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Majd elutazik az USÁ-ba és visszamossák az agyát meglásd👍😂
2023. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%
Csak a szája jár
2023. ápr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
9%
Azt, hogy fake news. Európának Amerikához kell tartoznia és a demokratákat támogatnia. Nem értem hogy ezt sokan miért nem értik meg
2023. ápr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen igaza van.


Ukrajna itt van a szomszédban, ezért azzal van dolgunk, de Taiwan a világ másik végén van. Ha az USA-nak fontos, foglalkozzon vele ő.


Nekem az a meggyőződésem, hogy Európának egy önálló nagyhatalmi tényezővé kell válnia, amerikai mintára egy Európai Egyesült Államokká, szólásszabadsággal, szabad fegyvertartással, minimálisan korlátozó szabályokkal és törvényekkel, tehát mindazzal, ami régen az USA-t vonzóvá tette, és aki a saját érdekei szerint cselekszik, nem az USA, vagy Kína, vagy az oroszok érdekei szerint.

2023. ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 MDaniel98 ***** válasza:
83%
Ha ezzel arra utalt, hogy Európának tököt kellene növesztenie és nem az USA érdekeit képviselnie mindig és mindenben ami csak fontos az USA-nak akkor egyetértek. Ha arra gondolt, hogy az USA helyett dörgölőzzünk most a Kínaiakhoz akkor meg menjen a fenébe.
2023. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
63%

Macron körülbelül az egyetlen geopolitikában ésszerűen gondolkodó politikus Nyugat-Európában, még Scholz talán ilyen, de neki ott vannak a "zöld" idióták a kormányban.


Ja és nem vagyok fideszes mielőtt bárki kérdezné, konzervatív vagyok, de utálom a kormányt

2023. ápr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
79%
Majd a Pentagon előhúz a fiókból néhány kémkedési anyagot és Macron becsicskul.
2023. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%

mint ahogy arról beszélnek hogy ukrajnának pufferzónának kéne lennie a nato és oroszo között, európának is önállónak és semlegesebbnek kellene lennie politikailag, és minden féllel jó viszonyt kéne tartania, usa, oroszo, kína. de ez ugye csak álom, menne a befolyásolás, korrupció mint eva kailinál, stb.


az usának és oroszoknak bajuk van egymással akkor a másik irányba oldják meg, a csendes óceánon keresztül azt csinálnának amit akarnak.


egyetértek a fentiekkel, már sztem megy telefonon a leb@szás az usából, holnap meg megmondja hogy ő nem úgy értette.

2023. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!