Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Várható-e az USA hanyatlása...

Várható-e az USA hanyatlása Dél-Afrika hanyatlásához hasonlóan?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 15. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem
2023. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Igen
2023. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:
96%

Nem.


A két ország teljesen más kategória.

Dél-Afrikát inkább Oroszországhoz tudnám hasonlítani, mert a viszonylagos gazdagságát a kitermelhető nyersanyagok adják.

2023. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Az USA már hanyatlóban van egy ideje, legalábbis ha a világban betöltött relatív súlyát nézzük.

1960-ban még a világ GDP-jének 40%-át adták.

1985-ben a 35%-át.

Ma meg a 24%-át.


Persze kisebb-nagyobb hullámzások voltak, de a trend egyértelmű.


Ez egyébként tökéletesen szépen egybevág Kína és India ellenkező irányú trendjével.


Katonai erejét tekintve szintén egy relatív csökkenésben van a 90es évek óta, hiszen ahogy Kína gyarapodott, úgy erősítette folyamatosan a hadseregét, meg India is.


Vásárlóerőben Kína már le is hagyta.


Ebből persze nem lehet azt megjósolni, hogy a jövőben Kína megelőzi-e az USA-t, és átveszi az USA egykori helyét, de az mindenesetre biztos, hogy a trónfosztás már megtörtént, gyakorlatilag senki nem ül azon a bizonyos képzeletbeli trónon, hanem újra vetélkedés folyik.

2023. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
Usa már 60 éve hanyatlik, de valahogy mégis mi halunk éhen.
2023. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Dél-Afrika és Amerika miben hasonló?

Dél-afrikából menekül a képzett munkaerő, míg az Amerikai bevándorlási rendszerben egymást tapossák a jelentkezők.

A Dél-Afrikai gazdaság mit tud felmutatni a nyersanyagokon kívül? Az Amerikai gazdaság ehhez képest sokrétű, minden szektorban vannak jelentős Amerikai vállalatok az Informatikától az Olajiparon át a Szórakoztatásig.

Milyen Dél-afrika közbiztonsága? A világ legveszélyesebb nagyvárosai közül több is ott van. Amerikaban ehhez képest alig van probléma. Én voltam többször is, és soha nem éreztem, hogy veszélyes lenne az ország.

2023. ápr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
97%

Engem valahogy jobban érdekel Magyarország hanyatlása. Az elmúlt húsz év alatt 17 helyet estünk vissza a GDP-rangsorban, Dél-Afrika csak tízet.


Pedig elvileg mi vagyunk a civilizált fehérek, nem? :)

2023. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!