Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik környező ország népe,...

Melyik környező ország népe, kultúrája, mindennapi élete hasonlít a legjobban a mienkre szerintetek és miért?

Figyelt kérdés

2023. jún. 26. 22:41
A kérdező szavazást indított:
Szlovákia
Ukrajna
Románia
Szerbia
Horvátország
Szlovénia
Ausztria
30 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Miután minden környező országban jártam már, én Horvátországot mondanám.

Az életszínvonal, fizetés, árak kb. ugyanazok, a házak, utcák összeképe is kb. a mi szintünkön van, az emberek ugyanúgy néznek ki mint mi, nem jellemző se az a szlávos arc, mint a szlovákoknál, ukránoknál, se az a német ábrázat, mint az osztrákoknál, se az a déliesebb kinézet, mint a románoknál, szerbeknél, és érdekes módon amikor a horvátokat hallom beszélni mindig azt hiszem, hogy magyarul beszélnek, csak nem hallom jól, annyira hasonló hanglejtésben és tempóban beszélik a szláv nyelvüket a magyarhoz, a mentalitásuk is hasonló a mienkhez, valamennyire önostorozó, nem jellemző rájuk se a szlovénekre, osztrákokra jellemző pökhendiség, se a szlovákokra, románokra, ukránokra, szerbekre jellemző egységsugarú turbó-nacionalizmus.


Ami másabb a horvátoknál az az Adria-parti tengeri kultúra, amit sok olasz hatás is ért, de szerintem a magyar tengerparti kultúra is olyasmi lenne, ha nekünk lenne tengerpartunk.

2023. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
A dzsungelra, mert ma már olyan kulturáltan viselkedik a magyar ember, mint az állat.
2023. jún. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Még országon belül sem ugyanazok a szokások, kultúra, vagy életkörülmények.
2023. jún. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
India.
2023. jún. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

A felsorolt országok közül Horvátország kivételével mindegyikben voltam, és szerintem Szlovákia áll hozzánk életszínvonalban a legközelebb.


Az utcakép hasonló Szlovákiában, Románia egyes részein is, Szerbia vajdasági részén is, sőt még Ukrajna egyes részein is. Gondolom hasonló lenne Horvátországban is. Vannak szép és rendezett helyek, és vannak rendezetlen elhanyagolt utcák, városok, falvak... (csak úgy, mint nálunk).

Lényegesen szebb utcaképet csak Szlovéniában és Ausztriában láttam.


A kultúrát viszont nem annyira tudom megítélni. A magyar kultúra annyira egyedi, hogy egyik sem hasonlít hozzá!

2023. jún. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Ezek közül Szlovákia, azt az országot teljes mértékben magyarok építették saját kultúrájuk formájára.
2023. jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%

Jelenleg Szlovákia, vagy Horvátország.


De amilyen irányba halad az ország, könnyen Szerbia lehet még ebből. Ott sokan utálják a Nyugatot, és szeretik az Oroszokat, és szegénység van. Mentalitásban valahol itt tart a Magyarok egy része is.

2023. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!