Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az oka annak, hogy Bulgáriá...

Mi az oka annak, hogy Bulgáriának ennyire gyorsan fogy a népessége?

Figyelt kérdés

1990 körül még 10 millióan voltak, aztán tíz év alatt egymillióval lecsökkent a számuk, a legutóbbi becslések szerint pedig már csak 6,5 millióan élnek ott.


Mi az oka ennek? Tudom, hogy ez egész Kelet-Európában probléma, de Bulgáriában aztán depláne. Miért?



2023. júl. 25. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy másutt jobb élni, mint ott? Ismerős ez a helyzet?
2023. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Bulgáriában sokkal alacsonyabbak a bérek, mint nálunk, többen mentek el az EU-ba dolgozni. Illetve az ottani törököknek meg adódik, hogy Törökországba menjenek. Az ottani politikai helyzet (=állandó instabilitás) és korrupciós helyzet is sokkal rosszabb, mint nálunk.
2023. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

#2

Az utolsó fél mondatodat nem hiszem el.

2023. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Azért, mert több a cigány, akik élhetetlenné teszik az országot és mindenki menekül, mert nincs eszköz harcolni ellenük.
2023. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szántóvető ***** válasza:
85%
8,8 millióan voltak 1990-ben,most 6,8
2023. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
3@ as te bajod hogy korlátolt vagy .
2023. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5


Nekem a 90-es világatlaszom 9,9 millió embert ír.

2023. júl. 25. 13:45
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Már a kb 400 éves oszmán uralom is katasztrofális lemaradást eredményezett, de a kommunizmus pecsételte meg az ország sorsát.

Bulgária volt a szocializmus második legnagyobb vesztese (1. Románia volt a sztálinista Csau miatt). A rendszerváltás ott sem következett be teljesen, oligarchák, maffiaklánok uralták és uralják az országot, akik semmivel sem foglalkoznak, hagyják az országot teljesen elsorvadni, csak a pénz és a hatalom a fontos. A korrupció mindennapos és már minimum 40-50 éve akkora mértékű, mint most Magyarországon a Fidesz alatt.

Emellett az ország lakosságának kb a 2/3-a inaktív, csak 1/3 dolgozik, azok meg agyon vannak adóztatva, mert különben semmit sem tudna a kormány finanszírozni. Ehhez hozzájön még az, hogy az ország tele van cigánnyal, nagyon jelentős a cigány maffia is.

Az embereknek nincs jövőképe, a fizetések jóval rosszabbak, mint Mo.-n, a kereset nagy részét zsebreteszi az állam, a maradékból meg épp hogy nem döglesz éhen. Ehhez még hozzájön, hogy magának a kormánynak sincs semmilyen jövőképe az országra nézve.


A rendszerváltás után kb 1 millióan léptek le az országból pár év alatt, és ez az erős kivándorlás nem csökkent most sem. Láttam egyszer egy riportot, melyben összesen 100 orvostan hallgatót kérdeztek meg, és ebből a 100-ból csak 1 mondta azt, hogy ő még marad Bulgáriában.

A lakosság is beletörődött ebbe, az idősebbek is azt mondják, hogy a fiatalok menjenek csak el, mert Bulgáriában nincs jövőjük, a kormány meg semmit sem tesz ez ellen.

2023. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugatra vándorlás, és alacsony születési ráta.
2023. júl. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

#6 Azért minősítesz korlátoltnak, mert mást gondolok, mint a #2?


Az állami szintre emelt, törvényesített korrupció - szerintem - a korrupció magasabb foka.


Ha valaki ezt másképp gondolja, akkor az az ő dolga. Ezért nem minősítem semminek, mert ezt nem szoktam tenni senkivel.

2023. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!