Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyi idő alatt érnék fel a...

Mennyi idő alatt érnék fel a Ferihegyre, ha tegyük fel Putyin elindítaná az atomot Washington felé?

Figyelt kérdés

Alapjáraton kocsival 2 órás út lenne. Ha tegyük fel Putyin elindítja az atomot mennyi idő alatt érnék fel autópályán? Nyilván pánik lenne, mivel szinte mindenki az ellenkező irányba menne, de mivel annyira nem vagyunk fontosak, mint Nyugat-Európa és az USA biztosan nem az első körben kapnánk az atomot.

Azért mennék amúgy a Ferihegyre, mert a repülőtér biztosan kap atomot a későbbiekben, egyszóval inkább halnék meg azonnal elporladva, mint pl. a vidékiek, akik hosszas sugárfertőzés után dobnák fel a bakancsot.



2023. júl. 28. 12:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
53%
Én megcsókolnék pár jó csajt.
2023. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 kretens ***** válasza:
Én itt ahol élek már régebben jól feltérképeztem a domborzati viszonyokat és föld alatti helyeket.Sokan nem is gondolnák hogy ahol él és jobban körülnézne találna pár közmű fedelet.Ezek lehetnek csatorna vagy egyéb más csővezetékek szakazelzárói.A lényeg hogy minimum két ember simán elférne bármelyikben és ezek átlak egy méternél mélyebben vannak.Ha megszólalnak a légvédelmi szirénák még mindig nagyobb az esély túlélni egy atomtámadást egy ilyen helyen mint a felszinen.Persze ez attól is függ milyen messze vagyunk a robbanástól mert ha epicentrumon belül akkor mindegy mert ahoz hogy a közvetlen becsapódás vagy közvetlen a légkörben robbanó atombomba alatt vagyunk minimum több mint száz méter mélyen lévő mészkő vagy dolomit földréteg alatt lévő bunkerben kéne lennünk hogy túléljük.Van még valami amit szintén csak felnőtt fejjel vettem észre és ez szerintem nem a véletlen műve.Sok megyeszékhelyen jártam már az országban és kis eltérésekkel de nagyon hasonló épitészeti elrendezéseket láttam.A hatvanas hetvenes években épitett lakótelepek többsége a külvárosi részeken épültek meg.Kádár-kockák volt a gúnynevük.Huzalozott beton főfalak és panel elemek.Az érdekes viszont az és ezt bárki megnézheti hogy ezeken a lakótelepeken az álltalános iskolák többsége egy két emeletes téglalap volt egy folyosóval összekötött tornateremmel és mindez a lakótelepek közepén helyezkedik el.A lényeg a tornatermen van.Ezek falai vastagabbak minden más épületnél.Több mint fél méter vasbetonból készültek.Szóval érti mindenki egy lakótelep ahol huzalozott betonépületek közepén egy extra erős falu kocka alaku épület van.Ha feltételezzük hogy egy atombomba ahoz hogy minden irányba a legnagyobb területen pusztitson akkor nem a külvárosi részek felett robban hanem a belváros felett.Egy ilyen külvárosi részen ami kb három négy kilóméterre van a robbanástól lehet hogy egy ilyen massziv betonépület megvéd a hőtől és a lökéshullámtól főleg ha az összedölő szintén massziv kádár-kockák már elléggé megtörik a lökéshullám erejét.Szerintem nem hülyeség de lehet hogy tévedek viszont egy várható atomtámadás esetén ezek is jó lehetőség a túlélésre.
2023. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#22 A panel lakótelepek azok nagyon nem a Kádár-kockák. A Kádár-kocka az kb. 10x10 m-es alapterületű, négyzet alapú családi ház, amit sokszor kalákában építettek, nem vasbetonból, hanem legtöbbször kisméretű tömör téglából.


A panel lakótelepek meg nem védelmi okokból épültek ilyen módon, hanem mert az építésükkor a belváros már létezett, a köré lehetett felhúzni a lakótelepet, az iskolát meg logikus a vonzáskörzetének nem a szélére, hanem a közepére építeni.

febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!