Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem lett volna jobb Szlovákián...

Nem lett volna jobb Szlovákiának, ha Csehország helyett inkább Magyarországgal alakít államszövetséget?

Figyelt kérdés

A történelemben nyilván nincsen "ha", de elgondolkodtam azon, hogy ilyen módon létrejöhetett volna akár egy "Magyarszlovákia" is "Csehszlovákia" helyett az Osztrák-Magyar Monarchia szétesése után.

Nyelvükben a szlovákok ugyan közelebb állnak a csehekhez, viszont szerintem kulturálisan/mentalitásban meg inkább a magyarokhoz. Ha jól tudom, a csehek is gúnyosan azt mondják, hogy a szlovákok valójában csehül beszélő magyarok. Ezzel én persze nem szeretném leszólni a szlovákokat, mert nekem semmi bajom velük (sőt!), csak éppen azt szeretném megindokolni, hogy talán közelebb állnak/álltak hozzánk, mint a csehekhez, ennélfogva talán jobban működhetett volna az államszövetség, amelyben mindkét félnek (magyarok/szlovákok) azonos jogaik vannak, szabadon használhatják a nyelvüket, gyakorolhatják kultúrájukat, vallásukat, az ország viszont egyfajta Kelet Svájcaként működne. Ezzel megmaradhatott volna a történelmi Magyarország területi integritásának egy darabja, amely még így is nagyon jó adottságokkal rendelkezne: északon hegyek, délen alföldek, középen egy gyönyörű főváros, amelyet így valamelyest ellensúlyozni tudna méreténél fogva Pozsony.


Persze tudom, hogy akkoriban ez fel sem merülhetett, hiszen olyan nagy volt a szlovákok ellenszenve a magyarok iránt, ráadásul a magyar gőg se hagyta volna, hogy az ország területén élő nemzetiségek valós önrendelkezést kapjanak, de szerintem egy ideális végkimenetel lehetett volna ez. A többi területet (Erdély, Délvidék, stb) azért nem vettem ehhez hozzá, mert szerintem a magyarok a környező népek közül a szlovákokkal a leginkább hasonlóak, a többi nép esetén nagyobbak lennének a különbözőségből adódó ellentétek.



2023. aug. 22. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem, itt sosem volt olyan jó a sör a rántott sajt és a gulyás, mint Csehországban.
2023. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Magyarország szuverén állam, semmi köze Szlovákiához. Amit kérdezél igazán fel sem merült soha senkinek, rajtad kivül.
2023. aug. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
2, igen, ezért is várunk Törökország jóváhagyására, az olyan fontos kérdésekkel, mint a Svéd és Finn NATO csatlakozás. Szuverén állam, jah.
2023. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Jobb lett volna nekik. A Trianon célja az volt, hogy Magyarországot meggyengítsék.
2023. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A vesztes oldalon voltunk,nem volt ilyenre esély.
2023. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kürasszír ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ezt sem a szlovák nép, sem a szlovák vezetők nem akarták, azaz nem volt sem társadalmi, sem belpolitikai támogatottsága egy magyar-szlovák államszövetségnek, a nagyhatalmaknál sem vetődött fel az ötlet.

2023. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!