Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azt mondják a magyar lapok,...

Azt mondják a magyar lapok, hogy a wagner véres bosszúra készül Prigozsin halála miatt. Van valóság alapja?

Figyelt kérdés

2023. aug. 24. 10:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
A teljes vezérkar a gépen volt. A kígyó fejét levágták, a farka még csapkodhat párat, de az már nem veszélyes. Gondolom a belbiztonságiak készenlétben vannak minden eshetőségre, de tudtommal nem is a ruszkiknál van most a wagner személyzet, hanem a beloruszoknál, mag Afrikában
2023. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 MDaniel98 ***** válasza:
84%
Én is úgy gondolom, hogy nem lesz itt semmi. Nyílván Putyinék is hasonló állásponton lehetnek, mert különben nem merték volna ezt meglépni.
2023. aug. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Milyen magyar lap írta ezt? Én semmilyen hírportálon nem találkoztam többel, mint hogy egy wagner oszlop elindult Oroszország felé.
2023. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Vélhetően még a beloruszok megállítják őket, ha túlpörögnének.
2023. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 hypno ***** válasza:
80%

Tudni kellene, hogy a Wagner hogyan épül fel.

Az "arca" nyilván Prigozsin (volt) de kizárt hogy egy több tízezer főt számláló magánhadsereget az a 10 ember irányítson aki a gépen volt.

2023. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
#5. Ritka, hogy egyetértünk, de ez most ilyen. Ez nem egy lecsapott fejű kígyó szerintem sem, simán lehet, hogy tud még erőt felmutatni. Más kérdés, hogy azt azért kár elhinni, hogy amikor megindultak Moszkva felé, akkor Putyin nem merte vagy nem tudta volna őket megállítani. Azaz komoly szándék esetén a Wagner-csoportnak nincsenek komoly esélyei.
2023. aug. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A wagner jelentős része Afrikában van. Egy kis csoport 3-5ezer fő (akik puccsoltak) Aszipovicsiban vannak Minszktől 100km-re. De ők le vannak fegyverezve. Az orosz incidens után elvesztettek minden rakétát, tankot... csak szállítójárművek és kézifegyverek vannak a birtokukba. Sok mindent ők sem tudnak kezdeni, és tán nem is akarnak meghalni még.
2023. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

5-6.: 10 ember azért mégis csak 10 ember


Ennyi bőven elég "agynak", a többi már csak kisebb-nagyobb szintű végrehajtó. Ha ennek a 10-nek vége, ott a szervezetnek is vége. Persze, jöhet valaki, aki összeszed 1 kis részt, de az már nem lesz ugyanaz.

2023. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 hypno ***** válasza:
40%

#8


Ha igazad lenne, egy bármilyen konfliktus elrendezhető lenne 8-10 fő likvidálásával. De nem rendezhető el.

2023. aug. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Ez az ablak szokatlanul magasan volt, és többen is kiestek rajta egyszerre. Várható volt. :D


Amúgy egyáltalán nem sajnálom. Szerintem nagyon is jó, hogy nincs, aki kritizálja az orosz hadsereg hibáját, csinálják csak tovább rosszul rontva a saját esélyeiket. Maradjon az ostoba vezérkar stb. A most orosz hadseregben szolgáló volt wagneresek harcimorálja mindenesetre alaposan megcsappant, ami szintén jó hír, hiszen tényleg ők a hadsereg legjobbjai.


Egy wagneres sem hiszi el, hogy ez csak véletlen, ahogy én sem, és ezért nagyon be is pöccentek. Ezek most szélnek eresztődnek, és nem tudom, hogy mit csinálnak oroszországban, de nem lennékk az oroszok helyében. Nem mondom, hogy Putyint megölik, de azért ne feledjükel, hogy ezek volt börtöntörtelékek, gyilkosok.


Mivel több tiszt is meghalt, a maradék nyilván tisztában van a sorsával. Szerintem inkább azon vannak, hogy lelépjenek a francba, a titkosszolgálat a nyakukban van... Azon se lepődnék meg, ha menedékért cserébe bizalmas infókat árulnának el a nyugatnak. Az ő szavukban jobban lehet bízni, ezek után ezt ők is tudják.

2023. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!