Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A világhírű filozófus nem...

A világhírű filozófus nem érti, hogy lehet még EU-tag Magyarország, szerinte Ukrajna sokkal demokratikusabb. Igaza van?

Figyelt kérdés
[link]
2023. okt. 19. 09:37
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
21 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem kicsit, nagyon.
2023. okt. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Én sem értem miért lehet még tag az EU-ban Mo., talán a magyarokat nem akarják annyira büntetni ha már a sors az Orbánnal büntet.

De Ukrajnában sem döngeti a mellét a demokrácia. Mondjuk legkisebb gondjuk is nagyobb most annál sajnos. Amikor az életéért küzd egy ország a ruszkik ellen. Tudom hisz magyar vagyok az 56-os forradalom gyermeke.

2023. okt. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Egy ország demokratikusságát szerintem csak részben határozza meg az, hogy pl. az alkotmányban mi szerepel és mi nem. Legalább ugyanennyire fontos az államban élő emberek mindennapos tapasztalata és az állami erőszak - sokszor láthatatlan - szerepe. Lehet benne az alkotmányban, hogy minden embert megillet az munkához való alapvető jog, ha mondjuk Damoklész kardjaként lebeg feletted, hogy bármikor kirúghatnak, ha épp az állam szerint te nem vagy megbízható.

Magyarország nem demokratikus, ez igaz. De mondd annak a szétszakított ukrén családnak, hogy Ukrajna demokratikusabb, ahol a férj már két éve küllföldre menekült vagy pl. elesett. Vagy mondd annak a kárpátaljai magyarnak, akit képen vernek a saját településén, mert magyarul mert megszólalni.

Olvastam amúgy Fukuyamától, de nem értettem vele akkor sem, pedig alapvetően konzervatív vagyok.

2023. okt. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Fukuyama? Inkább hagyjuk
2023. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
A filozófusok már csak ilyenek, mindenféle hülyeségeken agyalnak.
2023. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 PMC Wagner ***** válasza:
100%
Pedig elég volna csak a térképre ránéznie , MO a keleti/délkeleti régiókkal való kereskedelemi útvonal egyik meghatározó országa. Nagyon fájna ha vámot/tranzit díjjat szedne
2023. okt. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Magyarország a legkevésbê demokratikus tagja az Európai Uniónak. Ukrajnában virágzik a demokrácia ahhoz képest, ami nálunk van.
2023. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az mondjuk nem szerepel a cikkben, hogy Fukuyama főleg arról híres, hogy mennyire pontatlanok és nevetségesen naivak voltak az eddigi geopolitikai elméletei. Machiavellit kéne olvasni a mai fiataloknak, nem Fukuyamát.
2023. okt. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!