Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy viszonyulnak a szlovákiai...

Hogy viszonyulnak a szlovákiai szlovákok a magyarországi szlovákokhoz?

Figyelt kérdés
Náluk is megy az, hogy aki határon túli, az nem "igazi" szlovák? Vagy csak mi, magyarok csináljuk ezt a határon túli magyarokkal?

2023. okt. 20. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Én még nem láttam ilyet senkitől, a magyarokat kivéve. Gondolom ez is egy hungarikum.
2023. okt. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, de nem kellene ez a széthúzás annál is inkább mert sok magyarnak vannak szlovák ősei is és fordítva is igaz.Össze kellene fogni a szomszéd országoknak a siker érdekében.
2023. okt. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a "siker" az konkrétan miben nyilvánulna meg?
2023. okt. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Igazából nincs is nagyon róluk szó itt Szlovákiában. Jelentéktelen a szlovák kisebbség aránya Magyarországon.

10 ezer ember kb az 0.0....%. Olyan falvakban élnek ahol a számuk 10-20% körül mozog. Ez már az a szint amikor kiveszőben van egy kisebbség. Ilyen körülmények között már nagyítóval kell keresni azokat a családokat akik szlovákul beszélnek otthon.

Főleg az idősebb generáció akik még inkább tartják ezt a szokást a fiatalabbak már inkább magyarul beszélnek attól még persze vallhatják magukat szlováknak. A magyar szlovák iskolakban is csak tanítják a szlovákot nem folyik szlovákul az oktatas ami óriási különbség.


Viszont többször is futottam mar szerbiai szlovákoba ott is él ugyanis egy kisebb számú csoportjuk akik Szlovákiába jönnek dolgozni de nincs ilyen hogy ők nem is szlovákok ez szinte elképzelhetetlen, senki nem mond ilyet.

2023. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!