Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy az ENSZ és a jelentősebb emberjogi szervezetek megállapították hogy Izrael apartheidet valósít meg és háborús bűnös?

Figyelt kérdés

Amnesty International:

Izrael apartheid-állam. A jelentés súlyos megállapításokat tesz Izrael palesztinpolitikájával kapcsolatban, az összegzés szerint Izrael egy olyan rendszert működtet, mely szegregációra, megfosztásra, kizárásra épül. Mindez kimeríti az emberiesség elleni bűncselekmények fogalmát – állítja a szervezet.



Human Rights Watch:

Ez a részletes tanulmány azt mutatja, hogy az izraeli hatóságok már befordultak ezen a sarkon, és ma már az apartheid és az üldözés emberiesség elleni bűncselekményeit követik el.



António Guterres ENSZ főtitkár:

„A palesztin népet 56 éve vetik alá egy olyan elnyomásnak, amelybe belefulladnak. Végig kellett nézniük, amint fokozatosan, településenként elrabolják a földjüket, és erőszakot szenvedtek el; a gazdaságuk romba dőlt; a népüknek menekülnie kellett, az otthonaikat lerombolták.



B’Tselem izraeli emberjogi szervezet:

Israel’s regime of apartheid and occupation is inextricably bound up in human rights violations.



Cyril Ramaphosa Dél-Afrika elnöke:

Cyril Ramaphosa elnök szerint ők is ilyen apartheid állam ellen harcoltak anno, mint most a palesztinok. Közel 75 éve megszállás alatt élnek ezek az emberek, akik harcot folytatnak egy elnyomó kormány ellen, amely elfoglalta a földjüket,



2023. okt. 28. 00:58
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
100%

"Ez szintén hazugság mert az arabokat nem érdekelte a világháború."

Lol. És még mindig tud nagyobb hazugságokat kitalálni... :D

Na szevasz!

2023. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 A kérdező kommentje:

"Még az általad linkelt cikk is rádcáfol, bemutatva hogy bizony voltak földvásárlások az említett időszakban is"


Nem is mondtam hogy egyáltalán nem volt. Azt írtam volt de nem lehetett sok. És pontos adatot is találtam. 1945-ben a terület 5%-a volt zsidó kézben.



"Tehát nem csak történelmi tényeket tagadsz le (amiket még a saját cikked is cáfol), de még rólam is hazudozol? Tudod mit? Ennyit rólad! Ez már csak vergődés úgyis a részedről, értelmetlen provokáció, nem vita, felesleges is folytatni."


Látom rájöttél hogy nem tudod védeni az álláspontod ezért menekülsz. Az pedig nyilván hazugság hogy a palesztinoknak jó lett volna ha 15% földet adnak a zsidóknak mikor azok csak 5%-ot birtokolnak. Ki az a hülye aki ebbe bele ment volna?

2023. okt. 28. 19:02
 53/57 A kérdező kommentje:

"Lol. És még mindig tud nagyobb hazugságokat kitalálni... :D"


Nyilván fogalmad sincs arról hogy ekkor nem volt független arab állam a térségben de biztos én hazudok :)

2023. okt. 28. 19:04
 54/57 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is mondtam hogy egyáltalán nem volt. Azt írtam volt de nem lehetett sok."

" Sèvres-i békeszerződéssel vesztették el a területet a törökök és került a bitekhez, tehát a zsidók 1920 után szerezhettek csak földet. "

Ez az önhazudtolás annyira szánalmas volt hogy nem tudtam kihagyni. Na de mivel immár mind én, mind a történelmi tények megcafolták a téveszméid, és lám, még te magad is megcáfoltad saját magad, itt már több dolgom tényleg nincs :D

2023. okt. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 A kérdező kommentje:

"Ez az önhazudtolás annyira szánalmas volt hogy nem tudtam kihagyni. Na de mivel immár mind én, mind a történelmi tények megcafolták a téveszméid, és lám, még te magad is megcáfoltad saját magad, itt már több dolgom tényleg nincs "


De hozzátettem hogy ilyen olyan eszközökkel szerezhettek egy keveset amit persze nem idéztél és hát pontos számot is mutattam. Még 1945-ben is csak 5% volt a zsidóké. Akkor mennyi is lehetett 1920 előtt? 1%?


Na akkor ki a hazug?


És persze arra semmiféle választ nem adtál mikor is kezdték sanyargatni a a palesztinok a zsidókat és miért kellett egyből a zsidóknak már 1921-ben létrehozni fegyveres szervezetet.

2023. okt. 28. 19:22
 56/57 anonim ***** válasza:
100%
Meg most terror szervezetek egész európában kiépítik rendszerüket közösségi médiával mint annó Afganisztánban a tálibok
2023. okt. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
0%
Viva Palesztina! 🇵🇸❤️❤️❤️❤️
márc. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!