Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az orosz-ukrán békekötés...

Az orosz-ukrán békekötés legnagyobb gátja a megszállt területek kérdése lehet. Meddig tarthat még a háború, ha ebben a témában nem lesz megegyezés?

Figyelt kérdés

#orosz -ukrán konfliktus
2023. nov. 1. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerinted ki tudja?
2023. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
0-100 év
2023. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet,nehezet kérdeztem...(?)
2023. nov. 1. 18:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, biztos.
2023. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Fogy a sorozható ukrán emberállomány.

Fogy az ukránok reménye és harci kedve.

Fogy a nemzetközi támogatás.

Szóval max 1-2 év.

2023. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem tudja erre a választ, de egy biztos, hogy sajnos az idő az oroszoknak kedvez, míg az idő az ukránok ellen dolgozik.


Elmúlt heteket kell megnézni, Európában és Amerikában is hónapról hónapra fogy az ukrán támogató politikusok, erők. Akadoznak a pénzek, többen bejelentették Európában, hogy ahogy kiszorják az ukránoknak a hadianyagot nem küldenek többet pl. Portugália és Románia is pedzegeti ezt vagy Szlovákia, Lengyelország azonnal be is szüntette.


Jelenleg 350 ezer ukrán és 370 ezer orosz katona áll a fronton, az ukránok száma 2023.10.02-től a mai napig nagyon lassan, de folyamatosan csökken 359-erről 350-re csökkent az ukrán haderő száma. Ez önmagába nme jelent semmit, mert egy újabb toborzással vagy sorozással máris növelni tudják a fronton harcolók számát, a kérdés, hogy meddig lesz kiket besorozni....

2023. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az oroszoknak kedvez az idő, és a nemzetközi közvélemény is belefáradt az anyagi támogatásokba. Ukrajna ki fog fáradni,lehet közelebb lehet a vége,mint gondolnánk.
2023. nov. 1. 21:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Még két-három évig folyhat a háború, utána szerintem tűzszünet lesz, befagyott konfliktus.


A határok kérdésének rendezése, annak kijelölése pedig a távoli jövőbe marad, mint például Szíria-Izrael, India-Kína között vagy említhető akár a ciprusi befagyott konfliktus is.


Szerintem elképzelhető kompromisszumos megoldás is, ha a mostani orosz és ukrán rezsim változik, a megbékélésre nyitottabb politikusok kerülnek hatalomra néhány évtized múlva. Egy kompromisszum során mindkét fél enged. És valószínűleg Washingtonnak és a NATO-nak is lesz beleszólása.

Az én ötletem, javaslatom az lenne, hogy Szevasztopol legyen Oroszországé, a Krími Köztársaság pedig széleskörű autonómiát kapna és közös orosz-ukrán szuverenitás alatt állna a külpolitikát tekintve, hadügyileg pedig demilitarizált övezet lenne. Herszon és Zaporizzsja visszakerülne Ukrajnához. A Donbasz oroszpárti, szeparatista részét pedig NATO-orosz elvek szerint kellene kezelni. Ahogy az USA, NATO elvette Koszovót Szerbiától, de megtiltotta az egyesülést Albániával vagy ahogy Oroszország elvette Dél-Oszétiát Grúzitól, de nem engedte az egyesülést Észak-Oszétiával, úgy a Donbaszt is független állammá kellene nyilvánítani és nem csatlakozhatna más országhoz. Ez lehetne a kompromisszum.

Ukrajna pedig, ha ragaszkodik hozzá, NATO taggá válhatna, Oroszország ezt elfogadja, cserébe nem telepítenek nyugati, amerikai támaszpontokat, rakétarendszereket Ukrajnába, itt ez lehetne kompromisszum (a Szentpétervárhoz közeli Észtország esetében is volt ilyen elv).

2023. nov. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!