Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Donald Tusk kormánya sikerre...

Donald Tusk kormánya sikerre van ítélve?

Figyelt kérdés

Tegnap a lengyel parlament megválasztotta miniszterelnöknek Európa legnagyobb örömére. Nekem úgy tűnik hogy Brüsszel és Berlin irányából olyan hátszele lesz, ami mellett még a Kaczynski-párti köztársasági elnök (Andrzej Duda) sem fog tudni keresztbe tenni neki a vétójogával.

Itt van például a migrációs kvóták kérdése, ez alól is felmentést kapnak, pedig ez az egyik legelterjedtebb riogatás hogy Tusk alatt el fogják árasztani az illegális migránsok Lengyelországot.



dec. 12. 13:30
A kérdező szavazást indított:
Igen, Tusk visszavezeti a jogállami útra Lengyelországot és a lengyelek életszínvonala emelkedni fog.
Nem ilyen egyszerű ez, kormánykoalicióban van két másik párttal, akik közül elég csak az egyiket elveszíteni és máris bukják a parlamenti többséget
Pfejj, egy ilyen ballibsi kormány reggel délben este hazudni fog és idegen érdekeket szolgálni.
23 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem lehet tudni mi lesz , legalábbis én nem vagyok jós, nyilván az Uniós pénzekkel nem lesz gond, a többi majd kiderül.
dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Az egyetlen dolog, amiben hibázhat, hogy töketlen lesz. Gondolok itt például arra, hogy az összegyűjtésük és nyilvános megkínzásuk helyett szabadlábon hagyja a konzervatív politikusokat. Aztán csodálkozik majd, ha pár héten belül kitör egy erőszakos patkánylázadás. Amikor legalizálja az abortuszt, akkor nagyon észnél kell majd lennie, hogy megfékezze az autógyujtogató, rendőrverô bűnözőcsürhét. Az egyházi vezetőket is elő kellene vennie, amiért együttműködtek az előző rendszerrel.
dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2: „Az egyházi vezetőket is elő kellene vennie...”


Azt hogyan/mivel büntetné őket? Ez nem a 80-as évek, hogy csomagtartóba gyömöszölve fegyelmezzék a papokat :)

dec. 12. 15:07
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Mikor és hol volt szokás csomagtartóban fegyelmezni a papokat? Magyarországon van köztük akir ráférne.
dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem inkább kudarcos lesz a belső ellentétek miatt.
dec. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

#5

A belső konfliktusokat meg fogják oldani, mert pontosan tudják, hogy ha visszatérnek a hatalomba a konzervatívok akkor végleg tönkremegy az országuk.

dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem sikeres lesz, és igen visszaviszik Lengyelországot a jogállami liberális útra, de még két évig Duda elnök tudja akadályozni, ezért haőt is leváltják 25-ben, akkor lesz igazi
dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#4

A lengyel "ÁVH" (lengyel rövidítése: SB) egészen az 1989-es rendszerváltásig sokszor terrorizált papokat, főleg a 81-es katonai hatalomátvétel utáni években a Szolidaritás mozgalommal szimpatizálókat. A legdurvább eset Jerzy Popieluszko elrablása és meggyilkolása volt.

dec. 12. 18:08
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Hát valóban, a hatalmat elvesztette a PiS, de a párt nem omlott össze. Morawiecki és Kaczinsky pedig bármikor segítséget kérhet a csútiéktól, hogyan kell egy országot destabilizálni (khm, 2006), de még a ruszkikra is ráfanyalodhatnak, hogy küldjenek néhány migrit a belarusz-lengyel határra, hogy zavart lehessen kelteni. Nagy meccs vár Tuskékra, még csak az első félidőt nyerték meg. De én szurkolok nekik, és jó esélyük lehet.
dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kormánya sikerre van ítélve akkor mi pedig halálra. Ugyanis mehetünk egy újabb világháborúba polák "barátaink" jóvoltából.
jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!