Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted mikor fog megindulni...

Szerinted mikor fog megindulni a Tajvan elleni kínai katonai hadművelet?

Figyelt kérdés

dec. 19. 01:17
A kérdező szavazást indított:
1-2 éven belül megindul.
2-5 év múlva megindul.
5-nél is több év fog eltelni, de egyszer csak megindul.
Soha nem fog megindulni, Kína nem meri meglépni.
24 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4%
az alkalmat várja... az az érzésem ha lép is azt az USA fogja kiprovokálni
dec. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Bármelyik pillanatban megindulhat. Lehet, hogy erre a pillanatra évekig kellesz várni de az is lehet, hogy úgy kelünk fel reggel, hogy már lövik egymást. Mondjuk sok golyót nem fog tudni csóri Tajvan kilőni az egyszer biztos.
dec. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 L.. István ***** válasza:
83%
Semmikor. Inkább megpróbálnak sumákban valami Kína-barát kormányt hatalomra juttatni aztán az lesz, mint Hongkongban.
dec. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Kína erővel a büdös életben nem fogja tudni bevenni Tajvant, max ha leatombombáznák a szigetet, de akkor meg őket atombombázná le az USA.

Egyrészt ugye Tajvan hadereje az egyik legfeljettebb a régióban, másrészt egy ilyen hadművelet előkészítését a kínaiak nem tudnák titokban tartani. Azonnal szankciókat kapnának a nyakukba, a környéken leállna a tengeri forgalom Európa és az USA irányába, 200-300 millió kínai maradna egyik napról a másikra munka nélkül, lehet találgatni hogy kit hibáztatnának érte. Kína nem Oroszország, hogy a vezetőik szinte bármilyen faxságot megengedhetnének maguknak következmények nélkül.

dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

A feleségem tajvani, és jelenleg is tervezzük a visszaköltözést.


Én fogadni merek (a családom és a saját életem biztonságával), hogy a következő pár évben nem lesz semmi.


Egyszerű emberként nem láthatjuk, hogy 5-6 év múlva hol lesz a világ, ki nyeri a választást Tajvanon januárban, vagy ki lesz az amerikai elnök, horribile dictu az is benne van szerintem, hogy jelenleg Xi betonbiztos helyzete változik meg (már Ő is 70 éves, és a párton belül nem közismert tény, de komoly ellenzéke van, a CCP sokkal demokratikusabb belülről, mint mondjuk egy Fidesz vagy DK).


Tajvan pedig....

A szilícium pajzsot én annyira nem gondolnám túl, viszont:

- a szoros széles

- a hegyek magasak

- a tajvani honvédség 70 éve arra készül hogy megjelennek a testvérek a tengerparton

- a sziget talán az egyik legfontosabb stratégiai pont a környéken, az USA-nak a Csendes óceán a Mare Nostrum, ezt szerintem nem akarják elveszíteni.

dec. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz, na az már a harmadik világháboru lesz, az amerikai hadsereg fog harcolni katonákkal, fegyverekkel.
dec. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem akkor, ha egy nagyon erős szövetségest talál aki mellé áll. Ez Oroszország. Mind Kína, mind Oroszország rühelli az USA-t, csak az USA Nato tag is, így elég nehéz a helyzet.


De az biztos, hogy ha Anerika Tajvan mellé áll, akkor azt Kína sem fogja válaaz nélkül hagyni. Akár USA elleni válaszcsapás sem kizárt.


Nem hiába voltak Kínai kém ballonok az USA felett.

dec. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7


Szerintem Kína azért nem meri meglépni, mert fél, hogy az európaiak kiteszik a szűrüket (mint az oroszoknak), és az a kínai gazdaságnak hatalmas kiesést jelentene. Persze az európainak is, de az EU nem beszari.

dec. 20. 02:24
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Igaz. Az Europai nem beszari. Csak hülye mint föld.


Elég megnézni azt, hogy hogyan szúrta tökön magát az Eu az Orosz szankciókkal.


Ha elzavarná a Kínaiakat szerinted milyem gazdasága maradna az EU-nak?


Már pedig ahogy írod, ki tenné az EU a szürüket. Mindezzel kb halálra ítélve az EU gazdaságát.

dec. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9


Így van, az EU valóban megtenné, és ezzel eret vágna. Nem tudom, hogy ez a nyugati tömb (Amerika+Európa) mire menne gazdaságilag a kelet nélkül. De ugyanígy a kelet sem megy sokra a nyugat nélkül. Oroszország gazdasága is romokban hever, Kínával is ez történne. Egy tajvani háború utáni végleges kelet-nyugat szakadás és tömbökbe rendeződés jelentené a 2. Hidegháború kezdetét (de lehet, hogy már vehetjük úgy, hogy elkezdődött).

dec. 20. 02:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!