Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A volt amerikai altábornagy...

A volt amerikai altábornagy szerint a NATO-nak készülnie kell a harmadik világháborúra. Ennyire keserű ahelyzet?

Figyelt kérdés

[link]


Én ezt nem igazán értem. Az USA szerint az orosz hadsereg már megsemmisült és már csak az újonnan besorozottak harcolnak. Ők indítanak világhábit?


jan. 16. 11:07
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
Nem érdekelne
10 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

"Én ezt nem igazán értem. Az USA szerint az orosz hadsereg már megsemmisült és már csak az újonnan besorozottak harcolnak."



Túl sok CNN/BBC-t nézel.

jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom furcsának, ha egy katonai szervezet harcra készül, elvégre katonák.

A cél amúgy a háború elkerülése lenne, ha jól értem.

jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Az USA-ban a nyugállományú tábornokok a hadiipar jól fizetett tanácsadói.

Az ilyen nyilatkozataik célja, hogy a népet meggyőzzék arról, hogy felelősségteljes a kormányuk, amikor fegyverkezésre egyre többet költ.

jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hájaaa ***** válasza:
28%
Kovács Pista a szomszédban azt mondta, az oroszok már a spájzban vannak...ezt mondja mondjuk 30éve, de ha egyszer bejön akkor igaza lesz?
jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Mondta a "volt amerikai altábornagy"

Magyarul kevés a nyugdíj, egy újságíró meg jó kis nyugdíjkieget fizetett neki az esti meséért. Mehetsz aludni.

jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Erről nem az n-edik összefoglaló cikk alapján kell véleményt mondani, mert az félrevezető, hanem meg kell nézni Ben Hodges interjúit ahol részletesen kifejti az ok-okozati viszonyokat is és az elég egyértelmű.


A cikkben is említést tesznek róla: annak van elrettentő ereje, ha valaki erőt tud felmutatni. Egy széthúzó EU és NATO, a politikai megosztottság és a hadiipar részleges felkészületlensége a gyengeség jele. Az ukránok támogatása mögötti politikai cirkusz a gyengeség jele, ha emiatt Ukrajna elesik akkor a közép-európai NATO országok határáig terjeszkedik a hadiüzemben működő Oroszország.


Innen már csak egy kis lépés a balti államok lerohanása.

jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Hülyeség is lenne úgy kirobbantaniuk, hogy nem készülnek fel rá.
jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kretens ***** válasza:
15%
Szerintem meg pont a nato és az usa követte el azt a hibát hogy alábecsülte oroszországot.Ha visszatekintünk a történelemben azt látjuk hogy be lehet hatolni Oroszországba de élve csak keveseknek sikerül távoznia.Patriot vagy himars légvédelmi rendszereket Ukrajnában folyamatosan pótolni kell mert egy idő után mindegyik üteget megsemmisiti az orosz rakétazápor.Oroszország nem Irak vagy Afganisztán hogy csak úgy simán legyőzhetik.De a legjobb példa Irán.Már a kilencvenes évek közepétől ha Iránról bármilyen nyugati hirt olvastam mindig érezhető volt hogy lenézik őket nem tekintik ellenfélnek és mindig negativ szinben tüntették fel őket.Ennek a valódi oka az hogy Irán a világ ötödik legnagyobb kitermelhető földgáztartalékkal rendelkezik és ezt Oroszországnak és Kinának ajánlotta fel vagyis cserekereskedelem formályába ha szükségük lesz rá a jövőben.Na a lényeg hogy az első kijózanitó pofon akkor jött a nyugatnak mikor Irán 2005-ben saját műholdat állitott föld körüli pályára és azóta többet is.A második pofon akkor jött mikor saját gyártású rakétakilövésre is alkalmas tengeralattjárókat és 2500-6000km hatótávolságú rakéták tömkelegét mutatták be 2009-ben.Hogy jelenleg már mi mindenük lehet arról csak sejtések vannak mert ma már nem tárják a világ tudomása elé.Az usa abban a saját nagyképü másokat lenéző álomvilágban ringatja magát hogy csak neki van legyőzhetetlen hiper-szuper hadserege de az az érzésem hogy hamarosan többször is bele fog futni méretes pofonokba és csak lesnek majd mind a vett malac hogy hát ezeknek honnan vannak ilyen fegyvereik.
jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

kretens, kretens... :D


"Patriot vagy himars légvédelmi rendszereket Ukrajnában folyamatosan pótolni kell mert egy idő után mindegyik üteget megsemmisiti az orosz rakétazápor."


Eddig egyet sem semmisítettek meg. Egy Patriot üteg egyik járművét sikerült megrongálniuk/megsemmisíteniük.


".Ennek a valódi oka az hogy Irán a világ ötödik legnagyobb kitermelhető földgáztartalékkal rendelkezik és ezt Oroszországnak és Kinának ajánlotta fel"

Oroszország így sem tud mit kezdeni a saját földgázával sem.


" de az az érzésem hogy hamarosan többször is bele fog futni méretes pofonokba és csak lesnek majd mind a vett malac"

Ez mintha az orosz haderő jelenlegi helyzetére illene jobban, nem?

jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17%

"Ez mintha az orosz haderő jelenlegi helyzetére illene jobban, nem?"


Nem.

jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!