Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínának nem lenne jobb, ha az...

Kínának nem lenne jobb, ha az oroszok helyett inkább a Nyugattal szövetkezne?

Figyelt kérdés

márc. 14. 19:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Kína már önálló nagyhatalom.
márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%

Kína már annyit profitált a nyugatból,hogy saját lábra tudott állni.


Magyarországnak is követnie kellene.

márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De szembefordulhatna az oroszokkal, benyújthatná az igényeit Szibéria egyes részeire.
márc. 14. 19:21
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem.
márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nézzétek meg Kína külkereskedelmi adatait, abból kiderül kivel "szövetkezik". Nem lennék meglepve, ha oroszország nem lenne a top 5-ben.
márc. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3: És mi van, ha "benyújtja"? Egy atomhatalmat nem lehet csak úgy elfoglalni.
márc. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Anno Mao Ce-tung is nekiment a Szovjetuniónak valami folyóparti szigetért.
márc. 14. 20:03
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kínának nyersanyagra van szüksége legfőképp kőolaj és földgáz amire behozatalra szorul. Ha Oroszország Mandzsúria feletti részeit venné el ahol nincs annyi gáz és olaj hogy biztosítja saját igényeit attól csak esetleg azt érné el hogy Oroszország szövetségesével Iránnal is szembekerülne akitől egyáltalán még földgázt és kőolajat tud importálni.

Tehát összefoglalva ha Kína Oroszországra támadna akkor egyrészt 6000 orosz atom töltetettel és Kína teljes elpusztulásának a lehetőségével nézne szembe. de ha csak politikailag is állna szélsőségesen ellenséges viszonyban az Orosz-Irán tengellyel akkor a gazdaságilag csődölne be a földgáz és kőolaj éhsége miatt amit máshonnan nem tud olcsón gazdaságilag előnyösen beszerezni.

Ezért Kína inkább egyre jobban egy új Eurázsiai tengelybe terelődik ami áll Kínából Iránból Oroszországból Észak Koreából na meg a világgazdaságban a BRICS-ben köt gazdasági kapcsolatokat.

Az se elhanyagolható hogy bár Kínának fájna Oroszország Mandszúria körüli részeire a foga, sokkal inkább zavarja Tajvan függetlensége és a Dél Kínai területek körüli viták és a Dél Kelet Ázsiai országokkal, amely országokat a nyugat legfőképp az USA támogat politikailag gazdaságilag katonailag.

Még harmadik oknak az USA és Kína közötti világgazdasági verseny is mondható Oroszország nem vetélytársa Kínának hanem inkább gazdasági partnere egymás nélkülözhetetlen segítőtársa Oroszország kőolajat és földgázt ad Kínának az pedig mostanában legfőképp a szankciók miatt elektronikai számítástechnikai és autóipari cikkeket. Viszont az USA és a Kína között konkrétan gazdasági háború van ami legjobban Trump elnöklése idején teljesedett ki, tehát gazdasági vetélytársak.

márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7: ami nem volt igazi háború.
márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Alex Fly ***** válasza:
Kína nem szövetkezik senkivel, csak kihasználja az ellentéteket a saját céljai érdekében. De ha már választania kell, akkor nyilván a fizető- és teljesítőképes nyugati gazdaságot fogja választani és nem hagyja veszni a jóval jelentéktelenebb oroszok miatt...
márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!