Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugaton várható egy fajta...

Nyugaton várható egy fajta szélső jobboldali forradalom?

Figyelt kérdés

Nyugaton egyre több a bevándorló, mulikulturalizmus (remélem ez a helyes szó), csökken a patriotizmus, nő a liberalizmus lmbtq stb.

Olvastam, hogy a Brit hadsereg súlyos problémákkal küzd, a diverzifikáció miatt (sok külföldi, aki nem érzi magát britnek, a sok igazi brit nem látja értelmét, hogy olyanokért harcoljon akik lenézik őket).

Elvileg nem egy eset volt, ahol a kevésbé kvalifikált nőket és kisebbségieket preferálták vadászpilótának, a fehér angolokkal szemben, hogy jobb legyenek a diversifikációs profil.


Szerintetek várható bárminemű forradalom, radkális lépés ez ellen. Bevándorlás elleni szigorítások, lmbtq ellenes törvények ?

Angilában, Franciaországban, Németországban a nagyvárosok utcáin majdnem 50-60%ban csak külföldieket látni, egyes városok negyedei szinte 80-90%-ban arab, pakisztáni, indiai stb lakta.

Az angol miniszerelnök indiai származású, a londoni polgármerster és skót elnök pakisztáni muzulmán..


Várhatóak valamilyen szintű komolyabb (nem csak kis tüntetés jellegű) mozgalmak?



márc. 21. 10:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Politikai eltolódás várható, ez már látszik sok országban (Hollandia, Franciaország, Németország stb)
márc. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Szerencsére nem.
márc. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
A polarizáltság erősödik, de ugyanakkor az általad említett Angliában is a leggyorsabb növekvő népcsoport a kevert (mixed race), szóval azért van valamekkora átjárás is. Az iszlám nagyon komoly probléma lesz nyugaton, mert sok közel-keleti ország is sokat fektet abba, hogy szeparatista mozgalmakat támogasson. Szerintem valami olyasmi alakul ki, mint az USA-ban, nagy társadalmi különbségek, kisebb szolidaritás egymás irányába, egyre lecsúszottabb városrészek.
márc. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

14 éve a magyar kormány szerint, minden választás előtt fel fog perzselődni a népek tengere, aztán a valóság, 14 éve, hogy még egy ici-pici kis szikra sem lobbant, nemhogy perzselés lenne.

Nem valószinű.

márc. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Ki van csukva. A teljes nyugati elhárítás nagy részét az "ordas" eszmék elleni hajkurászás foglalja el, olyan szinten, hogy már gondolatrendőrség szintjén tart a dolog. Egy félreérthető komment, egy nemzeti dal eléneklése börtönt érhet, vagy olyan megfoghatatlan dolgok, hogy "nem megfelelő viselkedés" euró ezres büntetéseket vonhat maga után. Lassan már kikiáltják a kalifátust, meg sharia törvénykezés van, de a legnagyobb probléma a nemzeti "szélsőségesek".
márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 hypno ***** válasza:
45%

Reméljük nem, mert akkor háború lesz.


Egyelőre az látható, hogy ha egy választást meg is nyernek a széljobbosok, amikor kormányt kellene alakítaniuk, már nincs annyi szövetségesük ami biztosítana egy parlamenti többsséget.

Ezt láthatjuk Hollandiában.


Az ilyen légből kapott statisztikákat, hogy 50-60% külföldi, meg 80-90% arab, nem kell beszopni, mert az annyit jelentene, hogy mondjuk a 67 milliós Franciaországban kevesebb a fehér francia, mint ahányan magyarok vagyunk Magyarországon. Ez nyilvánvalóan egy marhaság.

márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Mit értesz forradalom alatt? Mert ha egymást követő puccsokkal történő hatalomátvételt, akkor nem, esélytelen.
márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igazából olyasvalamire gondoltam, hogy pl az unokatesóm (aki németországban él, anyukája német) osztályában kb 2 német van , az összes többi török, albán, arab stb.


Várható-e a jövőben, akár egy 10-20 éves távlatban, hogy behúznak egy képzeletbeli kéziféket és véget vetnek ennek a hatalmas bevándorlási hullámnak. Az iskolás példától eltekintve pedig az egyéb liberálisabb szociális normáknak.


Én azt látom, hogy lassan pl. Angliában a politikusok egy része is már külföldi származású, ezért nehéz lesz bármit is lépni, hisz ők maguk biztosan nem intézkednének szigorításokról. Pl egy Arab származású politikus biztosan nem támogatná a bevándorlás megfékezését és deportálásokat.


Ahogyan mondtam, nem forradalomra gondoltam, hanem egy politikai eltolódásra, hogy sorra a szélsőjobbos pártok (mint pl. a Német Afd) lesznek népszerűbbek akik kicsit fékezik az eseményeket.


Csak ahogyan valaki mondta feljebb, pl a holland Gerd Wildersnek, aki pont azt képviseli amit kérdeztem, nem sikerült pártot alapítani.

Esetleg lesznek a jövőben más országokban is Wildershez hasonló emberek, akik népszerűek lesznek?

márc. 21. 12:01
 9/16 anonim ***** válasza:

Várni várjuk már évek óta, de nem nagyon jön el a kívánatos változás és fordulat.

Most valószínűleg lesz kisebb átrendeződés, kicsit több lesz a jobboldali párt, jobboldali képviselő az EP-ben, de olyan mértékű változás ami utána a mindennapokban is jelentős változást hozna az sajnos nem lesz. A nyugati országokban nagyon nagy volt az agymosás.

Ami kérdéses, hogy mit lépnek a csehek és a lengyelek. Mert ott nemrég jutott balos/liberális kormányzat hatalomra és az embereknek nem nagyon tetszik amit csináltak. Most a választáson megmutathatják mennyire tetszik vagy nem tetszik nekik és abból sokat ki lehet majd olvasni későbbre is.

márc. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9. Na igen, ha a mindennapokban nem érezhető a változás, akkor persze mindegy mi történik.

Meg mielőtt valaki félre értene, nem vagyok se nem rasszista, se nem homofób, se nem iszlámfób se semmi, csak egy kis gondolatkísérlet volt, hogy a jelenlegi helyzetet meddig “tűrik” vajon a konzervatív helyiek a liberális társadalmakban.

Magyarországon éltem eddig, Ausztriában vagyok egyetemista, itt én is ugyan úgy küldöldi vagyok, szóval nyilván nem szeretnék hipokrata lenni.

márc. 21. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!