Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért kell megbotránkozni...

Miért kell megbotránkozni azon, hogy megkínozták a terroristákat?

Figyelt kérdés
Egy hírportálon most olvastam, hogy megkínozhatták az elfogott terroristákat. És? Fegyvertelen civileket, gyerekeket öltek meg, miért kéne sajnálni őket? Miért nem a gázai vagy ukrán ártatlan civilek tömeges gyilkolásán pattognak? Vagy annak nincs már hírértéke? Ezek terroristák, nem hadifoglyok. Ha máglyán égetnék el nyilvánosan, akkor sem tudnám ezért egyik ország vezetését sem elítélni.
márc. 24. 21:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Elvileg civilizált országban van törvénykezés, nem pedig önbíráskodás.
márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Mert barbárság.

Másrészről aki meg tud más embert kínozni, arról szerintem joggal merül fel, hogy milyen ember lehet? Szerintem normális, ép lélekkel rendelkező ember nem tudna megkínozni valakit, ha nem maga is sérült valahogyan.

Szóval én azt utálom benne, hogy ilyenkor kárörömükben az emberek olyan embert éltetnek, aki valószínűleg ugyanolyan beteg, mint akit kínoznak.

márc. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
A kínzással szerintem az a baj, hogy olyasmit is beismerhet az illető, amit el sem követett...
márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ha esetleg fennáll a veszélye, hogy hasonlóra készülnek a közeljövőben, akkor minden eszköz megengedett, hogy megelőzzék. Ha ehhet a terroristákat módszeresen meg kell kínozni, de megelőzhető egy újabb tragédia, akkor a kínzó a szar ember, nem az, aki ártatlanok tömegét öli meg?
márc. 24. 22:09
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Csak nem gondolja bárki is, hogy egy ex KGB-s vezette országban majd szép szóval győznek meg egy terroristát? :D

Ez amúgy az USA-ban is bevett gyakorlat. Szóval álszenteskedni sem kell.

márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Mert amikor figyelmeztették Putyint, hogy ilyesmi fog történni, akkor kínzással szerezték az információt róla?
márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

És igen, szerintem vannak ma már kifinomultabb módszerek is ilyesmire. Egy kihallgatásnak sem kell a kínzásról szólnia, ha vannak jól képzett szakemberek, akik ezt a munkát végzik. Egy csomó kihallgatós videó van feltöltve netre, ahol verés, csonkítás nélkül szednek ki infókat és vallomásokat gyilkosokból, az eszüket használva.

Szóval szerintem eléggé elavult a kínzásra hivatkozni, mint egyetlen megoldás.

És igen, szerintem attól még beteg módszer marad, nem számít mit szednek ki valakiből (ha egyáltalán az igazat és nem csak mond valamit, hogy legyen vége).

márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

"Elvileg civilizált országban van törvénykezés, nem pedig önbíráskodás."


Akkor ezen a bolygón nem sok civilizált ország van.

márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

"Ez amúgy az USA-ban is bevett gyakorlat. Szóval álszenteskedni sem kell."


Nem csak az usában, rengeteg más országban is. Muszlim országban például ehhez nem kell terroristának lenned, elég csak hazasságot törnöd, buzulnod, istenkáromolnod vagy alkoholt innod.

márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Igen, az arab világot értelemszerűnek vettem. Azért az USA-t emeltem ki, mert ők emelik magukat állandóan valami erkölcsi piedesztálra.
márc. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!