Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországba nem jó ötlet...

Németországba nem jó ötlet kiköltözni már?

Figyelt kérdés
[link]

ápr. 12. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Én sem költöznék oda, de azért, mert nem tetszik az adózási rendszer.

Nekem a magyarországi rendszer sem tetszik,hogy milyen sokat elvonnak a bérekből, ez Németországban még nagyobb mértékű.


Svájc, ami szerintem jobb ebből a szempontból.


Persze, egy "egyszerűbb" embernek, szakmunkásnak, betanított munkásnak Németország kánaán lehet Magyarországhoz képest.

De, egy tapasztaltabb diplomásnak annyira nem minőségi ugrás.

ápr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Persze, csak a tömegek nem látszódnak.

Semmi sem igazolja ezt a propaganda anyagot, max a Balcsi környékén felvásárolt települések számai, de az sem tömeg.

ápr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 PMC Wagner ***** válasza:
0%
Ez sokmindentől függ
ápr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
bővebben?
ápr. 12. 12:01
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Már nem.
ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Németországban egy kukás is tíszer annyit keres mint itthon az átlagkereset de biztos nem jó ötlet kiköltözni :) Nem is értem többszázezer magyar miért ment ki :)
ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Én otthon 200 ezret kerestem 12 órával.. most Németországba 600 ezret 8 órába 😁
ápr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
51%
Attól függ miért akarsz kijönni? A bátyám már 11éve él itt én most januárban költöztem ki, ő vett itt egy házat családja van, csak nyaralni jár haza őt már itt temetik majd. Én a párommal vett házat újítom fel, ha kész hazaköltözöm plusz várhatóan 1 vagy több lakást tudok majd venni amit kiadok így ha nem is sok de mégiscsak fix passzív jövedelmem lesz ha már odahaza a szociális háló nagyjából nem létezik. Én 3évet tervezek kintlenni párom pedig odahaza épít (eddig sikeresen) magánvállalkozást a leírt tervek a jelenlegi körülmények között reálisan megvalósíthatóak. Ezek után döntsd el megéri-e? Nagyban függ attól is,hogy Németország mely részére szeretnél költözni mit szeretnél dolgozni, beszéled e a nyelvet és ha igen milyen szinten továbbá közvetítővel vagy anélkül mész-e ki? Én speciel ha bátyám nem lenne akkor inkább a saját kontómra jöttem voltam de közvetítővel soha, sok ismerősöm megjárta velük. Ha nem vagy perfect német és nincs valami jó szakmád ez nagyjából az összes kétkezi szakmát jelenti itt akkor azért itt sem fogsz olyan sokat keresni mint legtöbben hiszik, maradsz jó eséllyel a minimálbérnél vagy kicsit felette ami jelen esetben 600.000ft környékén van viszont megélni és elindulni annyiból itt is mocsok nehéz, leginkább a lakhatás megoldása a kulcs. Ha nem tudsz jól németül akkor lakást kiadni privát személy nemigen fog neked, plusz a kaució itt is 2-3-4hónap egy átlagos albérlet 650-1200euró mozog+rezsi+közös köz(ha van persze) függően attól az ország mely részén és milyen albérletről beszélünk, ezt forintba átszámolva azért odahaza a valós átlagkeresetből nem rakod össze túl hamar. Pénzről még annyit, hogy fogni kell a zsetont de nagyon itt is ha előre akarsz jutni, az árak nagyjából ugyanannyik a boltokban mint odahaza a lakhatás ami drágább tud lenni de fizetés arányosan ha olcsó 5-6-700 eurós albérletet veszel ki akkor több marad a zsebébe mint odahaza de ha egyedül vagy akkor gyors elő menetelre anyagilag ne számíts, érdemes a pároddal vagy ha van olyan barát rokon akiben megbízól és hasonló tervei vannak akkor velük együtt kimenni.
ápr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MDaniel98 ***** válasza:
Na, kérdező nem hallottad Schmidt Máriát? Németországba nem lehet kiköltözni, ugyanis nem létezik:)
ápr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért költözik néhány német nyugdíjas Magyarországra, mert olcsóbbak az ingatlanok, és a német nyugdíjukból is jobban kijönnek itt.

Amúgy az igaz, hogy már nem akkorák a különbségek fizetésben a két ország között. Pl. 10 éve még 3-szor nagyobbak voltak kint a fizetések, ma már inkább csak a kétszerese. Persze összességében mégis ugyanúgy megéri kimenni, mert az árak viszont közben itthon is nyugati színvonalúak lettek.

ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!