Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A VK-n is olyan durva cenzúra...

A VK-n is olyan durva cenzúra van mint a Facebookon?

Figyelt kérdés

A Facebookon kb Rákosi-szintű diktatúra van. Azaz kb olyan mintha a régi Szovjetunióban lennénk. Viszont annyiból rosszabb, hogy régen legalább emberek cenzúráztak, míg a Facebookon algoritmusok. Ami miatt pl olyan abszurd dolgok is születhetnek, hogy Vágó István tiltva lett. Ugyanis Vágó egy szélsőjobboldalt kritizáló szöveget írt és emiatt idézett a kurucinfóról a posztjába ami miatt tiltva lett, mert a program csak annyit ismert fel, hogy a szöveg a kurucinfóról származik és emiatt automatikus tiltás.

Bár igazából össze-vissza törölget meg tüntet el kommenteket. Egyáltalán nem kell megsérteni a felhasználói szabályzatot, akárki akármikor törlésre kerülhet ha éppen olyan kedve van. Pl kampányhajrában letörölték Toroczkai oldalát, míg a nyíltan uszító, gyűlölködő és jogerős bírósági ítéletek szerint is hazugságokat és alhíreket terjesztő fideszesekkel semmit nem csinálnak. Bohár Dániel pl tiltva lett?

Milyen jogon lett Toroczkai vagy Vágó István letiltva, míg Bohár Dániel meg a megafonosok nem?

Komolyan elhiszi még bárki is, hogy itt a kommentek vagy posztok kitörlésének bármi köze is lenne a gyűlöletbeszédhez?


Szóval köszönöm, de mivel én utálom a kommunistákat, ezért ebből a komcsikra emlékeztető cenzúrázgatásból sem kérek.


De mi a helyzet a VK-val? Ha pl kiírok egy posztot Putyin ellen, akkor mi lesz? Tehát a VK kitörli a putyinellenes kommenteket? Mert a Facebook ellenkező esetben igen. Tehát pl a Bident kritizáló kommentek eltűnnek. Viszont ha pl halálosan megfenyegetsz egy Teump szavazót, hogy pl elvágnád a torkád meg hasonlók az ellen semmi baja nincs a Facebooknak.


Van valakinek tapasztalata a VK-val?



ápr. 13. 00:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
@10 Ne keverjük már össze a jobboldalt a széljobbal. Legalább vállalnád büszkén, hogy nettó fasiszta vagy.
ápr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
36%
#11 Nektek mindenki fasiszta, aki valamiben nem ért egyet veletek.
ápr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
szerintem mindkettőn egyforma cenzúra van
ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Szikszai.B ***** válasza:

#9


A jobboldali oldalakat jellemzően valami pitiáner baromságon csúsznak el. Mint mikor a PS egy pedofil videóból tedd ki részletet, vagy mint amibe sok right és alt-right oldal beleszalad, hogy személyes adatokat raknak ki. Az ilyesmit a törvény bünteti, ezért a közösségi oldalnak muszáj leállítania az adott oldalt.

Demokrata, liberális oldalaknál is előfordul ilyesmi, csak ott ritkább. Liberális oldalon egy valamiből van nagyon-nagyon sok, ügyvédből, de abból tényleg rengeteg.


A VK-n egy időben sokat voltam fent, most már nem annyit, de most előfordul. Nem önszántamból tettem azt, hanem mert a cégnél, ahol dolgozom, IT vonalon van orosz kötődés, és a vezetőség kitalálta, hogy akkor csináljunk VK-ra appot. Annak a backendjében segédkeztem én is, és hát volt, hogy elböngészgettem az oldalon. Vannak ott "érdekes" dolgok...

Sokszor orosz VPN-en keresztül dolgoztunk, és így nem érintett minket a régiókorlátozás. Sok olyan VK-s oldal van, amire itthonról nézve 404-et kapsz, VPN-en keresztül viszont simán bejön. Többségük amúgy sima orosz propaganda, de van egy-kettő, ahol vannak durva dolgok. Sokszor ugyanazt a tartalmat nyomják ki Telegramra és VK-ra is, nem tiltják VK-ról se.

ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
58%

#14 "A jobboldali oldalakat jellemzően valami pitiáner baromságon csúsznak el."

Általában nem tudni, min csúsznak el, mert a Facebook még arra sem veszi a fáradságot, hogy megindokolja a tiltást.


"Sok olyan VK-s oldal van, amire itthonról nézve 404-et kapsz, VPN-en keresztül viszont simán bejön."

Valószínűleg mert itthon le van korlátozva. Most akkor hol is van diktatúra?

ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
A kommentekből csak annyit tudtam meg, hogy senki sem használja aktívan a Facebookot
ápr. 13. 15:44
 17/27 anonim ***** válasza:

Mást nem is akartál megtudni belőlük... Sőt, igazából nem is azért írtad ki

bugyuta kérdésedet hogy bármit megtudj, hanem csak reklámozni akartad az agyoncenzúrázott ruszki fészbúkot.

ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Tehát úgy okoskodtok valamiről, hogy egyszer sem használtátok?


Amikor azt mondjátok, hogy a gyűlölködő nácikat törik az masszív hazugság. Miért hazudoztok? Persze ha pénzt kaptok, akkor megértem, ez okés.

De miért terjesztetek hazugságokat? Amikor mindenki tudja, hogy a Facebookon teljesen ideológia mentes sima hétköznapi kommentek is eltűnnek.

Pl amikor kommentnél azt látod, hogy 50-70 darab van, majd megnyitod és csak 2-3 maradt. Vagy amikor kijelentkezel és látod, hogy nincs egy kommented sem ott.

Persze ha szerintetek mindenki náci aki nem ért egyet veletek, akkor az világos. Csak nehogy kiderüljön, hogy a te kommenteid is eltűntek.

Pl amikor mondjuk osztrák munkakereső csoportba kifejtem, hogy hol mi mennyibe kerül stb, mégcsak semmiféle politikai vonulata nincs, de automatikusan eltűnnek a kommenteim.


Azt tudtad, hogy az ajándékokat sem a Mikulás teszi oda, hanem valójában csak a szüleid? Csak mert ha te komolyan azt hiszed, hogy minden kitörölt kommentelő náci volt vagy megszegett bármilyen szabályt is akkor feltételezem még a Mikulásban is hiszel.

ápr. 13. 16:20
 19/27 anonim ***** válasza:
@18 Te tudtad azt, hogy a Nap keleten kel és nyugaton nyugszik? Vagy még ilyen alapvető információval sem vagy tisztában? Elég szégyenletes, hogy még ennyit sem tudsz, a legtöbb ember ezt már az általános iskolában megtanulja.
ápr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Itt épp töröltek egy posztot, ami annyiból állt, hogy egy cica van rajta. A Facebook szerint ez durva erőszak

[link]

[link]


Cenzúrapártiak!

Kérlek elmagyaráznátok nekem, hogy számít durva erőszaknak egy cicáról készült fényképben?

ápr. 13. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!