Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Megéri osztrák állampolgárságr...

Megéri osztrák állampolgárságra váltani? Mik a hátrányai?

Figyelt kérdés

Fogorvosnak tanulok, németül középfokon tudok jelenleg, de van még 3 évem az egyetemen.

Sokat gondolkozom rajta, hogy nagyon nem normális már, ami itthon megy politikailag, pénzügyileg.

Ha Ausztriában helyezkedem el, akkor 10 év után van lehetőségem lemondani a magyar állampolgárságról és osztráknak lenni.

Nem tudom még, hogy sikerül-e befejeznem a szakot, de ha nem, akkor valószínű valami szakmát tanulnék és vállalkoznék. (Építőipar, autós szolgáltatások, villany szerelés, felújítások, stb.)


Mik azok a pontok, amikkel rosszul járhatok a döntésem miatt, rövid vagy hosszú távon akár?


-fizetés

-egészségügy

-oktatás/család(leendő gyerekek miatt)

-nyugdíj

-bármi egyéb, amire nem gondolok?


Nagyon csalódott vagyok, hogy lassan 30 évesen szenved a családom anyagilag, és minden egyre rosszabb és elérhetetlenebb lesz.

Én is kb 20 milliós diákhitel tartozással fogok lediplomázni, ha sikerül. Ha nem, akkor is 12-15 milliós adósággal folytatom az életem.


Fogorvosként nem lenne pénzügyi gondom idővel, de tartok tőle, hogy nem tudom befejezni, illetve attól is, hogy elmérgesedik itthon a helyzet és a családom nem szeretném ennek kitenni a jövőben. Kint jobb a helyzet?

Az osztrák politikáról semmit nem tudok.


ápr. 26. 01:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mi értelme azon gondolkodni most hajnalban, hogy 3+10 év múlva érdemes lenne-e állampolgárságot cserélni?


Konkrétan mindent is tudsz csinálni Ausztriában magyar állampolgárként, csak szavazni nem tudsz az ottani választásokon.

ápr. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell lemondani a magyart, lehetsz kettős állampolgár.
ápr. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Jajj, végig se olvastam eddig, de ez mi??

„Én is kb 20 milliós diákhitel tartozással fogok lediplomázni”

Ez mi???


Még ha fizetősre megy valaki, akkor is ilyen 4-500 ezer egy félév. Hogyan lesz neked 20 milliós tartozásod? Mi vaan? 😃😃 5 milliót sem egyszerű összehozni, nem értem.

Ha zavar ez akkor ne aktiváld magad a kövi félévre, és juss be ingyenesre, fogadtasd el az eddigi vizsgáidat, és így ingyenesen is lehetsz. Nyilván ehhez kellenek a pluszpontok, mint amit egy nyelvvizsga ad, ha már írod milyen jól beszélsz... találj még pluszpontokat. Érettségiden is bármikor javíthatsz, egy jó emelt vizsgával. Nálunk anno volt így 2-3 ember, aki át tudott kerülni államilag támogatottra. Annyit szívtak meg, hogy közben volt pár óra, ami kikerült, helyére új került be, és akkor azokat meg kellett csinálniuk. Vagy egyik tárgynál asszem más lett a tanár és a kis gci nem fogadta el a régi tanárnál elért eredményt, merr ugye ilyenkor valami 70%-ban kell azonosnak lennie a tananyagnak. Nyilván ha ugyanaz a tárgy, akkor... persze kiharcolták, hogy csak valami egyszerű beadandót kelljen csinálni. Szóval na, vannak problémák ezzel, de át lehet kerülni állami támogatottra még akkor is, ha erre semmi esélyt nem látsz.

Meg ugye ott a diákmunka lehetősége is...


Amúgy osztrák politikáról annyit, hogy ott még van súlya, ha elbszod. Sebastian Kurz esete. Meg nem ömlik folyamatosan a politikai szenny mindenhonnan. De a politika ott is csak politika, és egyre mocskosabb lesz csak.

ápr. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt élek Linzben, ég és föld.
ápr. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MDaniel98 ***** válasza:
3# Az orvosi szakok drágaságukban is kiemelkedők, nem csak itthon, mindenhol.
ápr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#2


Az osztrák állampolgársághoz le kell mondani a magyarról!!!!


rosszul tudod!

ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!