A túlnépesedő fejlődő országok és a társadalom elöregedésével küzdő fejlett országok demográfiai problémáit meg lehetne oldani a következő módon?
Nem!
Próbáld megismerni az Emberi Jogok Chartáját.
#2 De miért bűncselekmény és miért népírtás?
A migrációval az a baj, hogy nem tudnak asszimilálódni
#3 Hogy lehet olyan baromságot kérdezni, hogy ez mitől bűncselekmény?
Te gyerekeket vennél el erőszakkal a szüleitől és vinnél el másik országba.
Külön törvény és egyezmények vannak arról, hogy a gyermekeknek joguk van a saját etnikai gyökereikhez, nem kiszakíthatóak még ilyen formában sem a saját népükből. Az örökbefogadásnak árvák esetén is alapvető szabálya, hogy külföldre csak kivételes esetben kerülhetnek.
Mivel ezt úgy nevezik, hogy gyermekkereskedelem.
Egyedi elbírálással lehet úgy gyermeket örökbe fogadni, hogy az más országba kerüljön.
"Az alapelvek között megjelent a nemzetközi örökbefogadás ultima ratio, azaz utolsó eszközként való alkalmazhatóságának jellege is, amely később a nemzetközi örökbefogadás egy fő vezérelvévé, a szubszidiaritás elvévé nőtte ki magát. A szubszidiaritás elve szerint kizárólag abban az esetben lehet helye a nemzetközi örökbefogadásnak, ha a származási országban semmilyen módon nem oldható meg a gyermek gondozása, és a nemzetközi örökbefogadás szolgálja a gyermek érdekét.
Az örökbefogadásról szóló mai nemzetközi jogi szabályozási keretet a leyseni alapelveket forrásul használva, a gyermek érdeke, a gyermek családhoz való joga és helyettesítő védelemhez való joga, valamint a nemzetközi örökbefogadás szubszidiáris jellege vezérelvek mentén elfogadott, 1989. évi ENSZ Gyermek jogairól szóló egyezmény (a továbbiakban: Gyermekjogi Egyezmény),3 az 1993. évi Hágai Egyezmény a gyermekeknek a nemzetközi örökbefogadások esetén való védelméről, és az ilyen ügyekben történő együttműködésről (a továbbiakban: Hágai Örökbefogadási Egyezmény),4 valamint az Európa Tanács keretében elfogadott egyezmények adják."
"#2 De miért bűncselekmény és miért népírtás?
. Amiről Te írsz, azt úgy hívják, hogy kulturális népirtás. Lehet, hogy az embereket fizikailag nem pusztítod el, de a kultúrájukat igen. Ezt csinálták pl. Kanadában az őslakosokkal, traumatizálva sok generációt.
Úgy beszélsz a fejlődőországok kultúrájáról, társadalmáról, mint valami rossz, amitől szabadulni kell. Ez pedig félrevezető.
"A migrációval az a baj, hogy nem tudnak asszimilálódni"
. Az asszimilációval meg az a baj, hogy elvárás.
De azért szép tőled, hogy asszimilációnak hívod, és nem integrációnak, mint ahogy sokan teszik (holott valójában előbbire gondolnak): ezek szerint tudod, mi a különbség a kettő között.
Egyébként mire gondolsz "túlnépesedő fejlődő országok" alatt? Nekem túlnépesedő országokat hallva India és Kína jut eszembe, de ezek közül egyik sem fejlődő ország. Mi alapján határozod meg, hogy adott ország túlnépesedett?
Objektív mérce alapján népsűrűség tekintetében az első 20 országban esetleg Bangladesmondható fejlődő országnak.
,,Úgy beszélsz a fejlődőországok kultúrájáról, társadalmáról, mint valami rossz, amitől szabadulni kell. Ez pedig félrevezető."
Szerintem a fejlődő országok kultúrája,társadalma nem rossz dolog.
,,Egyébként mire gondolsz "túlnépesedő fejlődő országok" alatt? Nekem túlnépesedő országokat hallva India és Kína jut eszembe, de ezek közül egyik sem fejlődő ország. Mi alapján határozod meg, hogy adott ország túlnépesedett?"
Az alapján ahol problémát okoz a túlnépesedés. India pedig miért nem fejlődő ország?
Meg ha a túlnépesedő Indiából Japánba küldenek gyereket örökbe fogadni azzal India és Japán is jól jár: a Japán társadalom kevésbé fog elöregedni és nem lessz annyira sok probléma a túl kevés fiatallal, Indiát pedig kevésbé érintenék a túlnépesedés káros hatásai ha Japánba vagy más alacsony születészámmal küzdő országokba küldenek sok újszülötett örökbefogadásra. És nem azért mondom ezt mert az indiai társadalmat kevesebbre tartom mint a japánt (ha fordított lenne a helyzet akkor meg Japánból lehetne gyereket küldeni Indiába).
"Szerintem a fejlődő országok kultúrája,társadalma nem rossz dolog."
. Akkor miért várod el az asszimilációt?
Miért írod ezt? "már kiskoruk óta az adott országban szocializálódnának, annak a kultúráját és szokásit vennék föl"
Ezek alapján Te egyáltalán nem tartod károsnak, hogy elveszik a kultúra, sőt, kívánatosnak tartod.
És tényleg hajmeresztő, hogy semmi gondot nem látsz abban, hogy egy gyereket elvegyenek a szüleitől csak azért, hogy egy gazdagabb ország abból profitáljon.
"Indiát pedig kevésbé érintenék a túlnépesedés káros hatásai"
. Aki ilyen hatást érez, az egyébként is kivándorol. De az igazi káros hatás az lesz, amikor egy gyereket nem a szülei nevelhetnek fel. Ahogyan feljebb írtam, ez súlyos trauma egy gyerek számára.
Egyébként az egész ötlet ott bukik, hogy az örökbeadást kötelezővé tennéd, az örökbefogadást viszont nem. Ha ez opcionális lenne, akkor meg semmi értelme, mert aki gyereket vállalna, az most is megtehetné.
#7 Pár éve egy amerikai professzor tartott előadást ahol üveggolyókat használt szemléltető eszköznek, hogy megértesse a hallgatóságával - akik hozzád hasonlóak - hogy mennyire értelmetlen a migráció, befogadás amit elképzelnek.
Üveggolyóm nincsen, az előadást linkelni nem tudom (talán egyszer belefutsz valamelyik média oldalon), megpróbálom szóban.
A túlnépesedő országokban sokkal gyorsabban nő a népesség, mint amennyit más országok befogadni képesek lennének belőle. Hiába tennél át te megszületett gyerekeket olyan országokba ahol kevés a gyermek, a túlnépesedő országokban nagyságrenddel többen születnek szinte azonnal. Mintha a Duna kezdene beáradni a kertedbe te meg egy merőkanállal próbálnád elosztani a bejövő vizet a szomszédos kertek között, mert hogy elfér az a víz ott, jó lesz, locsolni amúgy is kellene.
India nem fejlődő ország, Indiában sokkal fejlettebb iparral, orvosi ellátással, bankrendszerrel, turizmussal vagy bármivel találkozhatsz, mint Európa legtöbb országában. Indiában kasztrendszer van és ebből következően ebből a fejlettségből nem részesül az ország lakosságának nagy része. Pont úgy ahogy az USA-ban meg rengeteg nagyon gazdag ember van és még sem él jól mindenki, tömegek vannak az utcákon hajléktalanként. Még se tartod fejlődő országnak. India fejlett ország csak hatalmas számban vannak rendkívül szegények.
Ez a réteg az ami nagyon gyorsan szaporodik és nem a gazdagabb vagy középosztálybeli rétege. 2010-ről 2020-ra 150 millióval lettek többen. Japánnak meg összesen van 125 millió lakosa. Ha a 10 év alatt megszületett összes gyereket átvinnéd Japánba, Indiában 10 év múlva akkor is még többen lennének, hiszen a növekvő népességnek még több gyereke születne közben, hiszen azok is képesek szülni akik addig még csak gyerekek voltak.
India népességén nem változtatnál ellenben Japánnak vége lenne.
Ha meg csak annyi gyereket vinnél oda ami Japánból hiányzik (mondjuk fél millió a fogyás évente), azzal India lakosság számán nem változtatnál érezhetően. Évi 1,5 millió helyett "csak" évi 1 millió lenne a növekedés.
Már rég megvan a megoldás a túlnépesedésre. Ez a nagyon jó élet. A világon mindenhol ahol jól élnek az emberek ott egyre kevesebb gyerek születik. Az emberek mással kezdenek el foglalkozni mint a mindennapi élet és így egyre kevésbé akarnak olyan kötöttségeket, nehézségeket amik a családdal, gyerekvállalással járnak. Ezért van fogyó népesség japánban.
A megoldás nem az, hogy náci módon nekiállsz a szülőktől elvenni a gyerekeiket, hanem segítesz őket olyan jól élni, hogy már ne a gyerekvállalás legyen az egyetlen dolog amit tenni tudnak az életben. Akkor majd a népesség pont úgy fog beállni a most túlszaporodott régiókban is mint a fejlett, gazdag országokban és nekik is az lesz a problémájuk, mint nekünk, hogy fogy a népességük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!