Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igen. Lesz még harmadik...

Igen. Lesz még harmadik világháború?

Figyelt kérdés
a kérdés mindent elmond
2010. nov. 23. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Lesz még, lesz még,

Lesz még motoros, lesz még gyalogos honvéd Vásárhelyen.

Torda, Szereda, Várad, Nagybánya,

Visszatér az őszre.

Érted élünk drága hon, vesszen-vesszen Trianon!

Lesz még motoros, lesz még gyalogos honvéd Vásárhelyen.

2010. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Lesz még hiradós, lesz még bombázós honvéd Kecskeméten,

Munkács, Ugocsa, Ungvár, Szalonta,

Visszatér a télen.

Érted élünk drága hon, vesszen-vesszen Trianon!

Lesz még hiradós, lesz még bombázós honvéd Kecskeméten.

2010. nov. 23. 19:08
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Cserélik a tüzes lovakat,

hej! Isszák a jó de borokat!

2010. nov. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Megnézném a sok nagyszájú,csak bulizni tudó fiatalt,hogy milyen honvéd lenne? Nem kellen puskalövés sem,elég lenne egy nagyhangú őrmester is,hogy tizen százfelé szaladjanak,
2010. nov. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Lesz még idióta kérdés gyakorikerdesek.hu-n?
2010. nov. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező + első válaszoló: így kezdődött az első világháború is. Akkor meg azt énekelték, hogy "megállj kutya Szerbia, nem lesz tiéd Bosznia". Tudjuk, mi lett belőle...
2010. nov. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a katonanóták nem erről szólnak? de.
2010. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Természetesen lesz. Aki látott már történelemkönyvet tudja, hogy a béke mindig csak átmeneti állapot két háború közt, mely mindössze arra szolgál, hogy a felek a kellő mennyiségű fegyvert legyárthassák.
2010. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne adja Isten, hogy legyen!

Egy kis töri lecke: Ez mindig egy adott terület megszerzése miatt tört ki. Az első világháború elött Oroszország meg akarta szerezni Perzsiát, és ehhez a tengerszorosok kellettek. Emiatt szüksége volt egy hátországra, Szerbiára. Szerbia meg akarta szerezni a történelmi Magyarország területeit a Balatonig, míg Ferenc Ferdinánd trialista államot akart.(Ez a délszlávoknak kedvezőtlen helyzet lett volna.) Ezért inkább megölették a monarchia uralkodóját. Ennek tudjuk mi lett a következménye. A második világháborúban Hitler vissza akarta szerezni, az első világháborúban elcsatolt német részeket, és azokat a területeket ahol német nemzetiség kisebbségben élt. Itt szintén az vesztett, aki nagyobb területet akart. Én is hazafi vagyok, de nem akarom, hogy Magyarország is törpe állam legyen. Nézd meg mekkora területei voltak a Vatikánnak, és azt, hogy mekkora ma.

2010. nov. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előző kommentelő is. Azt kihagytam, hogy a háború gazdaságilag összeroppantaná Magyarországot, ha nyertes oldalán állnánk is, akkor sem bírná az ország és azért hullana a porba. Nekünk mindenképpen veszteséges lenne.
2010. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!