Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Voltatok már nyugati országban...

Voltatok már nyugati országban? Hol? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel ebbe a kategóriába, mert nagyon sokaknál tapasztalok bizonyos "nyugat-ellenességet", amit nem tudok mire vélni. Nem egyszer voltam már nyugaton és mindig lenyűgöz az a mentalitás, az az életszínvonal, ami ott uralkodik, ezért nem tudom megérteni azokat, akik ezt nem akarják meglátni.
2011. febr. 11. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Nagy vonalakban általános:

Szép utak, sok zöld terület, gondozott parkok, karbantartott épületek. Jó közbiztonság, tisztaság, becsületes emberek. Általában eléggé elhízottak és nem szépek a nők.

Persze vannak kivételek, és ha keresed, meg is találod a nyomort ugyanúgy (csak persze nem jellemző, mint itt)

2011. febr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Nyugati országnak veszed Angliát is?

Mert ha igen ,akkor voltam és vagyok is..

Nem igazán értem,hogy mi nyűgözz le téged,de nem mindegy hogy egy országba turistaként vagy ott élő emberként vagy ott.Turistaként nekem Bulgária is lenyűgöző volt,sőt India is..

Anglia is turistaként tényleg valahol varázslatos,de amikor már évek óta ott élsz,amikor már ott vannak a mindennapjaid,hamar rájössz,hogy nem különb más országoknál.Ott is drágaság van,ott is emelkednek az árak(úgy hogy nem is tudod meg előre) és ott is pocsék az ügyintézés.Az orvosi ellátásról meg annyit,hogy akik kint élnek azok mind áldják a magyar orvosi rendszert ,mert külföldön káosz és értelmetlenség van..Az életszínvonalról annyit,hogy kint is élnek munkanélküliek,hajléktalanok,és itt is vannak sokan akiknek gondot okoz a megélhetés..

Egyébként ha már Angliáról beszélek.Tudtad,hogy az angolok többsége soha nem járt külföldön? Nem mindenki engedheti meg magának..

2011. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

" Szép utak, sok zöld terület, gondozott parkok, karbantartott épületek. Jó közbiztonság, tisztaság, becsületes emberek. "

Melyik nyugati országban vannak ezek? Mert Franciaország,Olaszország,Anglia,Hollandia ezekről ezeket még véletlenül sem lehet elmondani..Ezek mind koszosabbak,büdösebbek mint Magyarország..

2011. febr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Én Ausztriában, Németországban és Svájcban voltam eddig. Egyik jobb, mint a másik. Ez a három ország valóban tiszta, kedves emberek lakják többségében, és az emberek többsége gazdag. Főleg Svájcban természetesen. De nekem Németország a kedvencem.
2011. febr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Néhányban voltam.


"Nem egyszer voltam már nyugaton és mindig lenyűgöz az a mentalitás"


Én meg falramászom mondjuk a német vagy az olasz "mentalitás"-tól. Ezzel szemben pl. a franciák szimpatikusabbak, meg a hollandoknak is vannak jó vonásai.


Én az olyanokat nem értem, akik azt hiszik, hogy van egy "nyugat", ami valami egységes tömb, egységes "mentalitással", ami természetesen csupa szép és jó.

2011. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Egy fos mindegyik, kosz, bűz, bűnözés.
2011. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Dánia, és Svédország kivételével becsavarogtuk nyugateurópát. Ha rajtam múlna, minden magyar embert elküldenék nyugatra, pihenni. Főleg a szemetelőket, és ingerlékeny polgárokat.
2011. febr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Dr. Akula ***** válasza:
62%

Voltam (Spanyololrszág, Franciaország, Olaszország, Németország, Hollandia, Belgium, Svédország és Ausztria). Valóban előrébb vannak sok mindenben mint mi (környezetvédelem, emberek mentalitása egymás között), azonban ők a vasfüggöny túloldalán voltak (ami persze nem mentség az elmúlt 20 évre nekünk).

A "Nyugat-ellenesség" inkább azért van, mert a Nyugat nem képes megérteni ezeket a különbségeket. Ami náluk bevándorlás kérdése, az nálunk kisebbségprobléma; ami számunkra a helyi gazadság megerősítése az számukra a szabad piac akadályozása stb. És ez az átlagember mentalitásán is meglátszik: számukra csak az a jó, amit és ahogy ők csináltak, s így elvetik a helyi sajátos megoldásokat (Fukuyama: A történelem vége VS Huntington: Civilizációk harca)

2011. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

15:25


Németország annak a kedvence, aki abban méri, hogy egy hely jó-e vagy sem, hogy mennyire tiszta és "tökéletes". Mert Németországban minden szép és jó, modern és tiszta, tökéletesen karbantartott, rendezett. Angliában és Franciaországban pl. egyáltalán nem, pedig azok szerintem jobb helyek. Szóval erősen ízléskérdés ez is, és nem lesz egyik ország magasabbrendű a másikhoz képest csak azért, mert csendesek és nyugodtak a polgárai (hozzá még sótlanok, anyagiasak és unalmasak) vagy tiszták az utcák. Svájcot ki nem állom, nem mintaország számomra, akármennyire magas a GDP-jük. Magyarországon is vannak németesen anyagias, munka- és rendmániás emberkék, őket is nagy ívben kerülöm, mert nem ez a stílusom. Túl kellene lépni azon a szemléleten, hogy van egy egységes "nyugat", ami mindent megtestesít, ami szép/jó/értékes. Eleve többféle ízlés és értékrend van, nyugaton pedig sokféle ország van.

2011. febr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem sem jön be annyira a német sterilitás, sokkal jobban szeretem az angol összevisszaságot, ami valójában nem is az, de valahogy mégis úgy tűnik.
2011. febr. 13. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!