Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákiának, Csehországnak...

Szlovákiának, Csehországnak és Észtországnak milyen hátránya származott az EU-ból?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos ott is voltak hasonló dolgok, mint nálunk a cukorgyárakkal. De így konkrétan nem tudom, viszont tény, hogy a Közép-Európai országokat hasonlóan érintette. Bár minket felülmúlni nehéz, minket lehetett ráncigálni, és benyaltunk simán. Most meg mint egy dacos gyerek pattogunk XD
2011. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%

Igazából nem sok, azaz több hasznuk volt, mint hátrányuk. Én Szlovákiában élek, és itt nagyon EU-pártiak az emberek. Azt kell tudni, hogy ez az ország 1993- tól 2004 előtt egy Közép-Európai koszfészek volt, mára a jórészt EU-s pályázatoknak, beruházásoknak köszönhetően Pozsony megye(kraj) megelőzte GDP-ben Bécset is, és az egész országa a válságig erőteljesen fejlődött. A válság alatt is csak egy picit esett vissza, ez a jól átgondolt törvényeknek is köszönhető, melyeknek Magyarországon is (remélhetőleg) most zajlik a bevezetésük. Véleményem szerint Szlovákia egyike a leg EU-szimpatizánsabb országoknak.

Ugyanez a helyzet Csehországban és a Baltikumban. Csehország egyes területei már a német szövetségi államokkal vetekednek gazdaságilag.

BAltikum eléggé megsínylette a válságot, de most már újra növekszik.

Igazából én itt Szlovákiában maximálisan meg vagyok elégedve az EU-val, mint gazdasági, kultúrális, politikai kérdésekben. Talán sokan nehezményezték azt, hogy nem lépett fel az Eu erélyesebben a szlovák nyelvtörvénnyel kapcsolatban, de végül az is módosítva lett. Véleményem szerint MAgyarországon az embereknek sokkal negatívabb a véleménye az EU-ról, mikor ott járok gyakran tapasztalom. de néhány országban-Csehországban, Lengyelországban, BAltikumban és főleg nálunk(Szlovákiában) tényleg úgy tekintenek az Eu-ra,mint egy olyan intézményre, akihez az ember bizalommal fordulhat és ami az otthonunk is.

2011. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

16:12- pont ezért tettem fel a kérdést. Nem egy emberrel beszéltem különböző regionális országokból, de olyan brutális EU-ellenességet, mint itthon, még sehol nem tapasztaltam. Mikor meséltem, hogy nálunk a lakosságnak minimum a fele utálja az eu-t mint a szart, kb. nem is hitték el. Akik meg elhitték, azok szerintem hülyének néztek minket.

Egyébként ebből is látszik, hogy én gondoltam jól. Nem az EU a szar, hanem mi b*sszuk el.

2011. márc. 22. 21:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!