Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A demokrácia a többség uralma...

A demokrácia a többség uralma a kisebbség felett. Mi a helyzet akkor, ha a többséget félrevezetik, rosszul tájékoztatják, vagy egyszerűen "buta"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez általában így szokott történni. Az egyes törvényeket, amelyekről szavaznak a Parlamentben, nem olvassa végig az összes képviselő, hanem ki vannak jelölve szakértők, hogy azoakt értelemzzék, és aszerint szavaz a többi. Ha így áll hozzá egy képviselő, mi várható el egy szavazótól? Az, hogy négy évig hallgasson.
2011. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az uralom nem szükségképpen bölcs is.
2011. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Tévedsz a hitleri németországban is a többséget szerző uralkodott mégse volt demokrácia.Az a demokrácia amikor a demokratikus jogok biztosítva vannak.
2011. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Pont az a helyzet, amit tapasztalhatsz a viágon működő demokráciákban, ugyanis mindenhol jelen van a három felsorolt tényező.
2011. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Más országokról nem tudok nyilatkozni, de Magyarországon mind a 3 jelen van, amit felsoroltál. Sajnos a többség a 3.-hoz tartozik. 20 éves létemre átláttam Orbán hazugságain, és féltem tőlük, hogy ha hatalomra kerülnek, mi lesz itt. Hát igazam lett. Nem értem, valaki dupla vagy tripla ennyi élettapasztalattal hogy nem képes lebuktatni a hazugokat, az árulókat, főleg, hogy nem új párt már a parlamentben.

A kérdésre válaszolva: az eredményeit meglátjuk 2012-től. Szerintem fájni fog sokaknak. Közgazdász hallgatóként túl sok jót nem látok a gazdaságpolitikájukban, márpedig a gazdaság meghatározó szerve egy országnak, annak, hogyan élnek az emberek. A Jobbikot sokan szidták, hogy semmit nem konyítanak a gazdasághoz, hát elárulom, olvastam a programjukat (nekik legalább volt :D), milliószor különb, mint amit most művel a Fidesz. Félrevezette a népet, a nagy többség meg bedőlt nekik, az igazán durva meg az, hogy sokan még most is rájuk szavaznának, nem látják, mit okoznak a hozzá nem értésükkel, a rossz politikával az országnak. Kettészakítja a társadalmat, a középréteg nagy része már így is lesüllyedt, őket méginkább súlytja a "reformokkal", a gazdagok bankszámlája meg hadd dagadjon csak. Ez későbbiekben a bűnözés növekedéséhez vezethet, zavargásokhoz, de talán akkor rájön a nép, hogy 2014-ben már okosabbnak kell lenni, és azt kell választani, aki az igazat mondja, bár nem stílusosan, és fáj is, de legalább igazat mond és kiállt a magyarok érdekei mellett. Remélem tudjátok, melyik pártra gondoltam. 1 éve állja a helyét, betartja a választási igéreteket, szinte még egy szavazójuknak sem kellett bennük csalódnia.

2011. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt hívják pech-nek.

Én ezért is tartom egy alapvetően elhibázott politikai rendszernek a demokráciát.


Mellesleg az igaz, amit az egyik korábbi válaszoló írt, hogy a demokrácia a demokratikus jogokra (is) épül.

De ilyen alapon szerintem sehol a világon nincs demokrácia, nem is lehet és nem is lenne jó, ha lenne.

2011. ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Jó kis kampányt nyomtál le 21:55-ös.

Csak egy a baj. Ez itt nem országgyűlési választás.

Mellesleg az elvek szépek és jók, de én nem akarok egy olyan országban élni, ahol a Jobbik kormányoz, mert az eredményeknek túl nagy lenne az ára.

2011. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Falko ***** válasza:

A demokrácia nem a többség uralma a kisebbség felett.

A többség uralma a kisebbség felett az az elnyomás egy módja. - Az elnyomás meg ugyebár nem demokrácia :)


Amúgy a a nyugati demokráciában a választási küzdelem valóban nem az ország valódi érdekeit szolgálja, hisz csupán azon áll, hogy melyik pártnak jobb a meggyőzési technikája, melyiknek van több pénze, minél jobb kampányra. Azaz az kerül kormányra, akinek a legkevesebb fogalma van az emberek problémáiról (lévén neki magának mindene van) és aki mindemellett a legjobban hazudik.

Azaz egy "demokratikus" választás sehogy sem vezethet pozitív végeredményhez.

2011. ápr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 doboszoli ***** válasza:

21:59-es

Pillanatnyilag az eredménytelenségért ugyanezt az árat fizetjük, és még nem látszik a vége.

2011. ápr. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most 386 ember akarata érvényesül tízmillió felett. A mai demokráciákban minden fordítva van, és ezek nem is demokráciák, csak annak csúfoljkák őket. A nép totál manipulált és agymosott a média által. A többség lesz@rja, hogy mi történik, legyen meg a sör és menjen meccs vagy a nőknek a szappanopera a tévében. A többi tévéműsor szinvonalát és népbutító mivoltját már nem is ecsetelem.


Ettől függetlenül nekem pl. Magyarországon a tízmillió a többség, de lehet, hogy én tudok rosszul számolni és a 386 több mint tízmillió. Már rég tanultam matekot, de akkor még úgy tanították.

2013. okt. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!