Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország vesztesként...

Németország vesztesként fejezte be a II. világháborút, mégis hogy lett ilyen gazdag ország?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 21:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Annál a pont, aki a Marshall-segélyről írt. Az amcsik, miután Németország nyugati része (ami ugye a nagyobb volt, az NSZK - a mai napig is ez Németország, csak az NDK szűnt meg!), szóval miután ez az övék lesz, és a politikai rendszer az ő befolyásuk alá került, rájöttek, hogy a németekkel meg tudják fizettetni a háború költségeit.

Adtak pénzt nekik befektetésként, ők termeltek belőle még többet (úgy, hogy belefektették a gazdaságba), aztán fizették a sok kártérítést a volt szövetségeseknek (és persze Izraelnek a holokauszt miatt, de ebbe ne menjünk bele, a lényeg, hogy fizettek).

Szóval így megérte. A japánokat is ezért zárkóztatták fel. A németekkel pedig nem azért volt fontos Hitler megutáltatása, amit tett, hanem mert így biztosra vehették, hogy a társadalom kiáll az új politikai rendszer mellett. Ráadásul bementek az amerikai multik is, amik sok hozamot hoztak utána.

Hát ezért érte meg felzárkóztatni őket.

2011. jún. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem lett gazdag ország. Az éves GDP-je 83%-áig el van adósodva. Náluk már csak az USA áll rosszabbul.
2011. jún. 14. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

Azért lett ilyen gazdag, mert a nyugati 2/3-ában kapitalizmus volt, ezért az az országrész ugyanolyan fejlettségi szintet ért el, mint a többi nyugati ország.


1945-ben Németország romosabb állapotban volt, mint pl. Franciaország vagy Anglia, viszont két előnye volt ezekkel szemben:


1. 1956-ig nem volt hadserege, így erre nem kellett költenie, miközben Anglia és Franciao. nagy hadsereget tartott fenn és gyarmati háborúkat vívott.


2. Az NSZK-ba folyamatosan érkeztek a fiatal, képzett bevándorlók, főleg az NDK-ból, később pedig a vendégmunkások Jugoszláviából stb.


3. Míg Anglia mélyen eladósodott a II. vh.-ban, addig Németo. csődbe ment, és gyakorlatilag megszabadult az adósságaitól, azoknak csak a töredékét kellett kifizetnie.

2011. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
A Marshall-segély egyébként csepp volt a tengerben, kár eltúlozni a gazdasági jelentőségét. Inkább a politikai jelentősége volt nagy.
2011. jún. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%
Akik a Marshall-segélyt írták, azoknak mondanám, hogy míg Nagy-Britannia 3585,6 millió dollárt, Franciaország pedig 3103,8 millió dollárt, addig a porig rombolt Németország csupán csak 1472,6 millió dollárt kapott, szóval nem csak a Marshall-segélynek köszönhető a talpraállás. Az 1950-es években következett be a német gazdasági csoda Konrad Adenauer kancellársága idején, ezóta a vezető gazdasága Európának, s a világon is a negyedik helyen van az USA, Kína és Japán után.
2011. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"ezóta a vezető gazdasága Európának"


Még szép, hogy az, hiszen a legnagyobb gazdaságú országy Ny-Európában.

2011. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
17%

Mármint a legnagyobb lakosságú, és átlagos fejlettségű, így a legnagyobb gazdaság.


Semmiféle trükköt nem tudnak a németek, csak azt, hogy sokan vannak.

2011. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
48%

,, Ha nem lett volna Trianon, valószínűleg vezető gazdaság lennénk Európában."



Ezen nevetnék, ha nem lenne siralmas, hogy ebben hisztek.

2011. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
85%

Sok és összetett oka van, de szerintem is nagyon fontos a mentalitás. Egy szubjektív, de szerintem jellemző példa:


nyáron balcsin egy kempingben német kisgyerekek (6-8 évesek lehettek) a homokozóban építettek egy várrendszert: geomertialiag tökéletesen megtervezték, szépen kivitelezték, díszítették, egyes "épületrészeket" fémes színű iszappal vontak be, nagyon pöpecül nézett ki. Eközben 4 magyar kisgyerek (10-12 évesek), először csak bámészkodtak, majd szorgosan homokbombákat gyúrtak, és párat éthajítottak, meg átszaladtak a váron, bele-belerúgva. Néhány szülő felháborodott, és nagy nehezen rávettük őket, hogy inkább építsenek a magyarok is egy várat... lett is valami, elég hányavetett, girbegurba, a végén a mintát utánozva iszappal össze-vissza csöpögtetett várromszerűség. (Ja, és megggyőzés közben a lelkes bombázást a háborű borzalmait ecsetelve próbáltuj leállítani, mire az egyik kövér 12 éves fiú: de a háborúban legalább legyőztük a németeket... )

A német kicsik nem sokar törődtek, egyszer felkiáltottak ugyan a bombázásá alat, utána levegőnek néztek a magyarokat, megcsinálták tökéletesre, és otthagyták az egészet... megalázó volt...


Mindenezek után csak annyit mondtam a felségemnek: mostmár érted miért különbözik a német gazdaság ennyire?

Mert ez itt kezdődik, ezt a felfogásbeli különbséget lehetetlen ledolgozni, megváltoztatni. (S ha jól tudom egy olcsó balcsi kempingbe kb a takarító szintű emberkék ek jönnek, nem az elit)

2012. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Gondolkozz csak miért hagyja le a franciákat meg az angolokat...

Sokkal többen élnek Németországban mint ebben a két országban ezért erősebb

2017. dec. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!