Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael már a múlté? Vége?

GharkadFA kérdése:

Izrael már a múlté? Vége?

Figyelt kérdés
Ahogy követem a külpolitikát, úgy látom vége...
2011. aug. 7. 16:04
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
58%
Kedves kérdező, ez azért nem teljesen igaz. 1967-ben hatalmas területeket foglaltak el. Pár helyről kivonultak, de még mindig jelentős katonai tényező a Földközi-tenger keleti vidékén.
2011. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Kikényszerültek:

Sína

Gáza

Dél Libanon


Most a 67-ről kell kimenni, és az ensz sem ismeri el...

A golánról, pedig ki fognak kényszerülni, a Szíriai forrongások után...


Gazdaságilag tönkre ment, lázonganak az emberek, dúl a rasszizmus, a feketék ellepték őket(:D), a fiatalok nem értik, miért palesztinok házaiban laknak, kivándorlás erősebb, mint a bevándorlás... stb

2011. aug. 10. 18:45
 13/47 anonim ***** válasza:
67%

A kivűndorlás tuti nem erősebb, mint a bevándorlás:

[link]


" - 2011 estimate 7,746,000[2] (95th)

- 2008 census 7,406,900[3]

"


Nem hinném, hogy ott több gyerek születne, mint Iránban..

2011. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
81%

Izrael egymagában erősebb katonailag és gazdaságilag is, mint az összes többi ócska arab szomszédja. Eddig is mindig alaposan elpáholta őket, ha rátámadtak, ezután sem lesz másképp.


A Golán pedig továbbra is marad Izrael fennhatósága alatt. Egyenlőre Szíria az, aki órási bajban van, nem Izrael :D

2011. aug. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
69%

Ismétlés a tudásnak az a jó édesanyja:


"A vágyvezérelt gondolkodás a tényekből, beszámolókból, eseményekből, érzékelésekből, stb. nem azok valós viszonyainak megfelelően von le következtetéseket, hanem az egyén szubjektív vágyaihoz igazítja őket. Ha a valóság mellőzésével és szándékosan történik, akkor félremagyarázásnak, hamisításnak, alakoskodásnak, a tények kiforgatásának hívjuk." (Scept. Dict.)


Ugyanez Wiki barátnőnk tolmácsolásában:


[link]


Szóval, kedves kérdező, erről van szó, vagy van valami hivatalos és hiteles forrásod az állításodra?

2011. aug. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Berta, ugyan már. Csak nézd meg a nevét, és rögtön tudod, honnan vannak a "hivatalos és hiteles" forrásai.

Hiszen megjósolták...

2011. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
32%

19:46

Ha még mindig nagy arc, akkor miért hunnyászkodott meg Törökország előtt, amikor a törökök felszólították, hogy kérjen tőlük bocsánatot egy tavalyi invidens miatt. Amúgy Irán kijelentette, hogy kész lerohanni Izraelt, már a rakétáját is kifejlesztette a múlt hónapokban. Jelenleg Törökország a legerősebb abban a térségben.

2011. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

"Ha még mindig nagy arc, akkor miért hunnyászkodott meg Törökország előtt, amikor a törökök felszólították, hogy kérjen tőlük bocsánatot egy tavalyi invidens miat"


nem hallottam róla, hogy meghunnyászkodott, bár mostanában nem is követtem annyira figyelemmel az eseményeket. Mert mi történt, ami szerinted ennyire eget rengető?



"Amúgy Irán kijelentette, hogy kész lerohanni Izraelt, már a rakétáját is kifejlesztette a múlt hónapokban"


:). Irán már sok mindent kijelentet, általában hasonló hangnemben, nem is olyan régen pl. hogy hadihajókkal kísért flottát küld a gázai blokád áttörésére, és ha nem engedik át, akkor az hadüzenet... hány hónapja is volt ez már?...és valahogy ennek a rakétának a kifejlesztését mintha már néhányszor korábban is kijelentették nagy dérrel-dúrral...

Irán külpolitikája alapból abból áll, hogy minél hangosabban ugatni, erősködni, de nyílt konfrontációkat nem vállal fel, arra ott vannak kifutófiúk, mint a Hamasz meg a Hezbollag - a hangoskodó külpolitikája ugyanaz, mint Észak-Korea. Persze vannak, akik Észak-Korea minden bejelentését is komolyan veszik...



"Jelenleg Törökország a legerősebb abban a térségben."


Állítja gondolom Törökország, és remélhetőleg nem derül ki, hogy igaza is van-e. És ez továbbra is úgy néz ki, hogy így is marad, mert a törökök sem fognak belemenni egy nyílt konfrontációba egy nálunk technológiailag felszereltebb és fejlettebb sereggel, úgy, hogy akkor azzal egyrészt bukják az EU tagság lehetőségét, másrészt az amcsikkal való kapcsolatot, és harmadrészt, hogy a hadseregen belül Erdogannak nincs nagy támogatottsága, hanem inkább szembenállás van az iszlamisták is a hadsereg között, amelyik hagyományosan elég jóban van Izraellel (közös hadgyakorlatok, komoly haditechnológiai üzletek).


Szóval én tudom, hogy jó álmodozni, meg már a Hadith-ban is megjósolták, de azért még picit várni kell. Mjad talán jövő Karácsonyra, ha jók lesztek...

2011. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
87%

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:30


Alulművelt vagyok, nem tudom, mit jelent a neve.


Viszont az előző válaszomat, amiben leírtam, hogy a kérdező az eddigi megnyilvánulásai alapján muszlimpárti, azaz Izrael-ellenes, úgy látom, töröltette. Megnéztem Google-lal, de sajnos a tárolt változatban még csak az első négy válasz van, az enyém nincs.


Azt is leírtam, hogy valószínűleg a "wishful thinking" lehet az oka a hivatkozás nélküli kérdésnek.


És azt is, hogy Izraelnek nincs vége: volt, van és lesz.

Nem biztos, hogy szó szerint így. :)

De ezt a választ mentem, mert valószínűleg ezt is töröltetni fogja.

2011. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

Izrael lemásolta a legfejlettebb iráni rakétát(shahab 3). Megnézték, hogy az izraeli rakéta(hetz2) képes-e semlegesíteni az iránit. Az teszt sikeressége várakozásokon felüli volt.


"Ha még mindig nagy arc, akkor miért hunnyászkodott meg Törökország előtt, amikor a törökök felszólították, hogy kérjen tőlük bocsánatot egy tavalyi invidens miatt."- attól függ, hogy mit nevezünk meghunyászkodásnak. Lehet, hogy vmi miatt pont az volt az ország érdeke. Igaz, hogy Törökországé a NATO második legnagyobb hadserege, de Izraelnek még most sincs félnivalója. Ráadásul gazdaságilag is jól haladnak.

Ez ugyanaz, mint ami Amerikával történik. Egy kicsit meggyengültek és mindenki örül, hogy "jajj, de jó, az USA hanyatlik..." Erről szó sincs, Amerika még mindig szuperhatalom, akár Kínához képest is. Attól, hogy egy ország átmenetileg/tartósan meggyengül, még nem kell egyből temetni.

2011. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!