Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország a középkorban...

Oroszország a középkorban hogyan került Ukrajna területéről Észak-Európára? Elvándoroltak?

Figyelt kérdés
Az Orosz Fejedelemség A Kárpátoktól az Urálig húzodott.Késöbb már A Kola-félszigettől az Urálig húzódótt.Teljesen áttelepítették a fővárost és az ipart?Miért nem tartották meg a régi területeiket is,ha az is Oroszországhoz tartozott?
2011. szept. 11. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
kialakultak különböző fejedelemségek, egyébként milyen iparról beszélünk a középkorban?
2011. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, ha ránézek egy múlt századeleji térképre, ott az OMM egyik szomszédja még mindig az Orosz Birodalom.


Én úgy tudom, először volt a Kijevi Rusz, ez belső harcok+tatárok áldásos tevékenysége miatt megbukott.

Ezek után Ukrajna területe fel volt osztva Lengyelo., Litvánia meg Moszkvai Fejedelemség között, míg a tatároknak is maradtak még ott különféle kánságaik.

Később a Habsburg Birodalomhoz került Galícia, a többi ment az Orosz Birodalomhoz - és akkoriban tényleg virágzott az ipar.

Aztán a kozákoknál is beütött a nacionalizmus, és tulképp az I. vh után alakult meg "Ukrajna", hogy aztán bekebelezze őket a Szovjetunió.


Valahogy így.

2011. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A svédek kikötőjét Nagy Péter cár foglalta el,mert azt akarta h ne legyenek annyira elzárva Európa többi országától.
2011. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem,hogy az 1000-es évek elején Kijev volt a főváros,arra voltak a nagyobb városok.Az Orosz Fejedelemség A Kárpátoktól az Urálig húzódótt.Az 1600-as években meg már ennek az északi részére terjedt csak ki Oroszország és ott volt a főváros.
2011. szept. 11. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nézd, nem vagyok szakértő Oroszo meg K-Európa történelmét illetően, és jó lenne egy térkép is, hogy mennyire húzódtak vissza, de a Kijevi Rusz felbomlása után a Moszkvai Fejedelemség igencsak pangott, azokat a déli területeket az "Arany Horda", a tatárok maradékai uralták még jópár évszázadig - nemegyszer a vazallusukká téve Moszkvát.

Mikor az 1700as években Oroszo megerősödött és elkezdett birodalmisat játszani (úgymond, újra fel akarták éleszteni a Ruszt), Nagy Katalin végülis legyőzte őket és az is a Birodalom része lett.

2011. szept. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül helyeződött át az orosz állam központja északkeletre, hanem a tatárjárás következtében. Kijev túl közel volt a Krími Kánsághoz, a tatárok egyik utódállamához. Sőt, Kijevet a lengyel-litván állam el is foglalta.

Északkelet felé (Arhangelszk irányában) viszont nem volt erős ellenállás. Gyenge finnugor népek éltek ott.

A maradék nagyfejedelemségek közül kiemelkedett a központi helyen (a lengyelektől és a tatároktól viszonylagos védettségben levő) Moszkvai Nagyfejedelemség.

2011. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!