Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek elengedik Julija...

Szerintetek elengedik Julija Timosenko 7 évét azért, mert szinte mindenki támogatja őt?

Figyelt kérdés
Janukovics is azt mondta, hogy az ítélet nem végleges
2011. okt. 12. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Lemaradtam. Miért ítélték el?
2011. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, ha bűnt követett el akkor miért nem ítélhetik el? A magas pozícióban lévő embereket nem szabad elítélni a bűneik miatt?

Én attól félek, hogy a Timosenkó börtönbüntetése miatt az átlag polgár issza meg a levét, mert a nyugat elfordul Ukrajnától.

2011. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elvileg a jog nem úgy működik, hogy ha valakit elítélnek, akkor végül mégsem ítélik meg, ha elég barátja van magas pozícióban, vagy elég sok pénze van.


Gyakorlatilag persze gyakran ez történik. De azért Hodorkovszkij csak börtönbe került, vagy hogy magyarországi esetet idézzek, Stohl is börtönbe került. Szóval nem 100%, hogy Timosenkót csak azért felmentik majd, mert befolyásos barátai vannak.

2011. okt. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ma 21:27


Mit kapott Ukrajna a nyugattól?

2011. okt. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 21:33

Ígéreteket az EU csatlakozáshoz, anyagi támogatásokat.

2011. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" Elvileg a jog nem úgy működik, hogy ha valakit elítélnek, akkor végül mégsem ítélik meg, ha elég barátja van magas pozícióban, vagy elég sok pénze van."


Sajnos abban az országban ez nem egészen így működik. Íme egy példa:

[link]

2011. okt. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"Mit kapott Ukrajna a nyugattól?"


Amit mi. Éhínséget, nyomort.

2011. okt. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szóval. Julijának nem "befolyásos barátai" vannak, ez annál több. Julija Timosenkót azért ítélték el 7 évre, mert állítólag olyan gázszerződést kötött Moszkvával 2009-ben, ami előnytelen Ukrajnának. A valódi ok persze nem ez: Timosenko Janukovics egyetlen igazi ellenfele, akit így meg lehetne akadályozni abban, hogy induljon a választásokon. Igen ám, de az ítélet egyrészt az emberi jogokat képviselő szervezeteknek nem tetszik, másrészt nagyon is átlátszó.

Ezért megvan az esélye, hogy Janukovics meggondolja magát-mert ha nem, nagyon megszívja, amit ő sem akar. :)

2011. okt. 13. 19:07
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 19:07


Persze, 100%, hogy te teljesen átlátod az ügyet, az ottani jogászok meg nem.


Bármi lehet. Lehet, hogy Timosenko ártatlan, miért ne? Meg az is lehet, hogy bűnös. De nehogy már az legyen, hogy "ártatlan azért, mert Janukovics nem szimpatikus", vagy "ártatlan, mert nyugatbarát". Hodorkovszkijjal is ez van, hogy a nyugatiak szerint csakis ártatlan lehet, mert nyugatbarát. Na persze.

2011. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

én nem tudom ezt a nyugatbarát dolgot...még az is lehet, hogy tényleg kárt okozott Ukrajnának(mondjuk szerintem nem, de legyen:)), de azért sehol sem adnak 7 évet...de Ukrajnában sajnos, igen. (bár azt írják, hogy egy szovjet törvénycikk miatt lehet elítélni.)

na jó, azt is bevallom, hogy én erősen Julija Timosenko-párti vagyok, de tudok tisztán gondolkozni.:)

2011. okt. 14. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!