Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok ahhoz, hogy egy...

Mit szóltok ahhoz, hogy egy izraeli katona 1027 palesztin terroristát ér?

Figyelt kérdés
Gilád Sálit izraeli tizedesért az izraeli kormány 1027 terroristát enged el, közöttük 280 olyan is van, aki saját kezüleg gyilkolt civileket.
2011. okt. 13. 14:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy tudom az izraeli katonák gyilkoltak civileket pl. az öntött ólom hadműveletben 2008 karácsonyán.


Amúgy igen, megéri Izraelnek ez az üzlet, burkoltan be is jelentették, hogy később úgyis levadásszák őket.

2011. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mit szóltok ahhoz, hogy egy izraeli katona 1027 palesztin terroristát ér?"


Szerintem ez Izraelnek egy kicsit kínos, mert gyengeséget mutat. Ha mondjuk 10-ért cserélnék el, akkor ezt lehetne úgy kommunikálni, hogy "nekünk egy ember is nagyon fontos". Az 1027 viszont nagyon sok.

2011. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Én úgy tudom az izraeli katonák gyilkoltak civileket pl. az öntött ólom hadműveletben 2008 karácsonyán."

Akkor rosszul tudod. Ha a gázai hadmüveletre gondolsz, akkor az VÁLASZ volt arra, hogy a Hamasz CIVIL városokat rakétázott. Az izraeli válasz pedig a hamasznyikok ellen ment, nem civilek ellen - mint az a hamasz propagandája ellenére már rég bebizonyosodott.

2011. okt. 13. 16:49
 4/20 A kérdező kommentje:

"Szerintem ez Izraelnek egy kicsit kínos, mert gyengeséget mutat. "

Gyengeséget semmiképp sem mutat. Azt mutatja, hogy az izraeliek hajlandók mindent megtenni azért, hogy az embereiket kiszabaditsák. Inkább mutat erőt, biztosak benne, hogy ha egy elengedett fogoly ujra terroristáskodásba kezd, azt ujra le tudják kapcsolni.

2011. okt. 13. 16:57
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

"Gyengeséget semmiképp sem mutat. Azt mutatja, hogy az izraeliek hajlandók mindent megtenni azért, hogy az embereiket kiszabaditsák. Inkább mutat erőt, "


Erőt az mutatna, ha:


1) Kommandós akcióval kiszabadítanák a foglyot,


2) Elkezdenének terrorista vezéreket levadászni, és kilátásba helyeznék, hogy addig folytatják, amíg ezt a fickót el nem engedik.


Szerinted Begin vagy Dajan ha élne, mit szólna ehhez az 1027:1 cseréhez? Az "erő" jeleként értékelné?

2011. okt. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

17:53 nem vagy képben


Shálit egy földalatti barlangban volt, teleaggatva robbanószerkezettel, a kút telerakva robbanóanyaggal, az őrök öngyilkos jelöltek voltak. Kommando-akcióval meg lehetett volna ölni egy rakás hamasznyikot, de abba Gilád is belehalt volna.

A terrorista főnökök vadászata megtörtént, de a Sziriában székelő vezetést ez nem érdekelte, még örültek is, hogy fogy a "konkurencia". (Sőt ezek a fővezérek a fogolylistán sincsenek rajta).


Ha a célt nézzuk, - és ez Gilád élve való kiszabaditása volt - akkor az izraeli kormány OKOSAN döntött.

2011. okt. 13. 20:21
 7/20 A kérdező kommentje:
Egyébként emlékeztek az orosz iskolára, amelyben csecsen terroristák gyerekeket tartottak túsznak, és az oroszok kommandó akciót inditottak? Hány gyerek is halt meg ott?
2011. okt. 13. 20:28
 8/20 asmosys ***** válasza:
29%

Izraelnek a palesztinokkal szemben nincs szüksége arra, hogy erőt mutasson.

Ez a megállapodás a szándékot képviseli. Amit „haszonra” majdani tárgyalások alatt lehet váltani amiből mindkét fél részesülhet.

2011. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%

"Egy zsidó nem ér félmarék lószart sem."


Te biztos nem érsz annyit...

2011. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

20:21


"Shálit egy földalatti barlangban volt, teleaggatva robbanószerkezettel, a kút telerakva robbanóanyaggal, az őrök öngyilkos jelöltek voltak."


Hát akkor legyen hős! Mondom, Izrael kezd dekadens lenni.

2011. okt. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!