Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed Kadafi végrend...

Mi a véleményed Kadafi végrendeletében írtakról? Ez alapján hősként halt meg szerinted?

Figyelt kérdés

"A líbiai népnek meg kell őriznie identitását, vívmányait, történelmét és elődei és hősei emlékét, és nem szabad hagynia, hogy a szabadságért hozott áldozatok kárba vesszenek. Felszólítom híveimet, hogy folytassák az ellenállást mindenféle külföldi agresszió ellen, ma, holnap és mindenkor" - írta a diktátor.


"Aki a világon szabad embernek vallja magát, most tudja meg, hogy személyes biztonságunkért bármikor elárulhattuk volna ezt az ügyet, és erre ajánlatokat is kaptunk, de személyes biztonságunk helyett a választásunk arra esett, hogy az első sorban vívjuk meg ezt a háborút, amelyet megtisztelőnek tartunk és kitüntetésként viselünk. Ha győzelmünk nem is lesz azonnali, a jövő generációknak leckét adunk abból, hogy a haza védelme egy mindennél előbbrevaló megtiszteltetés, és a legnagyobb árulás, amelyet valaki elkövethet, az ennek kiárusítása, akkor is, ha erről mások mást próbálnak meg sugallni.”


2011. okt. 24. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én azért megkérdezném a halálra kínzott embereket is erről, hogy mi a véleményük.


Meg azokat, akiket agyonlövettek, mert nekik az jó.


Nagyon örülhetnek ennek, tuti. A haza védelmébe az is beletartozik, hogy nem mészárolok le brutálisan, legtöbbször ok nélkül (vagy azon ok miatt, mert esetleg nem értettek velem egyet) embereket. Mondjuk a tüntető nép közé sem illik lövetni, ha már annyira a hazát védem...

2011. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Esetleg forrásokat adnál?
2011. okt. 24. 22:35
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és az nem forrás, hogy az "index információ szerint"... Én tényeket szeretnék, ahol valóban bizonyítottan az történt amit te leírtál.
2011. okt. 24. 22:36
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Kadafinak köszönhető a Lockerbie-merénylet például. Amúgy tagadhatatlan, hogy bár tömeggyilkos volt, de volt benne személyes bátorság, mert katonaember volt. A mi mai politikusaink gyáva szarok hozzá képest (ha csak csupán e szemszögből tekintjük a dolgot). Ettől azonban még nem hős.
2011. okt. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A lockerbie merénylet mióta volt Kadafi utasítására? Líbiaiak követték el a hatóságok szerint. De ez nem azt jelenti, hogy állami utasításra...
2011. okt. 24. 22:49
 6/11 anonim ***** válasza:

"Kadhafi a merényletet azért rendelte el, hogy megtorolja a március végén Sirte-öbölben elsüllyesztett két líbiai hajót."


[link]

2011. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lockerbie Kadhafi műve volt, ezt ő sem tagadta soha.
2011. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kösz az infókat. Viszont az alapján, hogy megtorlás miatt tette, mondhatni egál az állás.


Viszont én főleg saját népe elleni bizonyított agresszióról szeretnék forrásokat.

2011. okt. 24. 23:10
 9/11 anonim válasza:

Ez mikori végrendelete?

Én az április 17.-it olvastam, de abban mintha a személyes biztonságáról nem ejtett volna szót.

2011. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az olyan bájos, amikor valaki, akinek az a mániája, hogy "összeesküvéseket" leplez le és a színfalak mögé tekint, egy politikus minden szavát naivan beszopja.
2011. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!