Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna és Románia kapcsolatai...

Ukrajna és Románia kapcsolatai milyenek?

Figyelt kérdés
hallottam ellentétekről Moldova miatt
2012. febr. 21. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Moldovával kapcsolatban nem hallottam ilyen dolgokról, úgy tudom, inkább Bukovina miatt nem szeretik az ukránok a Romániát. A bukovinai ukránokat teljesen beolvasztották, eltűnt az ottani kultúra meg minden, emiatt vannak ellentétek. Ez kb. olyasmi, mint nekünk trianon, azzal a különbséggel, hogy mi még beszélhetünk határon túli magyarságról, de bukovinai ukránság már tudtommal nem nagyon létezik.
2012. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pontosítok nem Moldova hanem Dnyeszter menti köztársaság,

de mintha lett volna valami Moldovával is

2012. febr. 22. 17:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát a viszony az eléggé sokszínű, ezt Moldova esete is példázza.


Amúgy Bukovinai ukránság ma is van, mert Bukovina történelmi régió ketté lett osztva, északi része ma is Ukrajna területe.

Ha jól tudom volt egy nem régi vita is valami Kígyó szigetről, melynek 70%-át Románia kapta meg. Na emiatt sem szeretik az ukránok a románokat.


Amúgy Moldovával kapcsolatban : A Dnyeszter-Menti Köztársaság (vagy oroszul és ukránul : Pridnyesztróvia) majdnem orosz többségű, kb 40-40 %-ban mozognak az arányok a moldávok és az oroszok között, de leginkább Oroszországhoz húz az a terület. Volt is ott egy népszavazás, hogy Moldova, vagy függetlenség, vagy csatlakozás Oroszországhoz.

Elsöprő többséggel a "csatlakozás Oroszo.-hoz" nyert. Szóval emiatt Ukrajnával nemigen lehet vita, maximum azért, mert Moldovát ugye meg akarja Románia szerezni, és rengeteg ukrán is él Moldovában. (ahogy orosz is, meg gagaúz)


Emiatt nem túl jó a viszony Ukrajnával, sőt! Amikor voltak a moldovai zavargások, akkor Ukrajna kijelentette, hogy hadsereget rendel Bukovina ukrajnai részére, mert ha Románia lenyeli Moldovát, akkor szerintük Bukovinára is igényt fog tartani, és ezt nem fogják engedni.


Tehát igen, ellentétes, nem szeretik egymást, de nagyjából tojnak is egymásra. Legalábbis én így tudom.


Remélem tudtam segíteni!:)

2012. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!