Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek Adolf...

Mi a véleményetek Adolf Hitlerről mint államférfiról?

Figyelt kérdés
Kérdésemet nem provokációnak szánom,csupán kíváncsi vagyok a többség véleményére.Mivel ebben a kérdésben szerintem igen megosztottak az emberek.Személy szerint zseniális vezetőnek tartom(természetesen mint politikust,nem mint hadvezért).
2009. jún. 9. 23:39
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
79%

Zsidók robbantották ki az első világháborút. Hitler nem akarta hogy megvásárolják a zsidók Németországot, mint ma Magyarországot. Csak ő nemet mondott, és ezzel robbant ki. Nos, ennyi lenne. Ami pedig a Führert illeti.

Tisztelem és Becsülöm még mindig. Ja, és remek szónok is volt egyben. Aki legalább nem hazudott.

2009. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
66%
Európa legnagyobb embere volt! ő volt az utolsó nagy ellenálló ak ia cionzimus ellen nyíltan felvállalta a harcot! és most lehetmegkövezni de ez ígyvan ! jöhetteka holokauszttal stb.. .de a győztes ciopnista média egyértelműen 1 őrült faisztánka állította be dehát a győztes diktál:)
2009. jún. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
92%
Pártállástól függetlenül mondhatjuk, hogy a 20. század legnagyobb német politikusa volt! Hadvezérnek persze gyengébb (enyhe kifejezés:!). Egy gazdaságilag nyomorba döntött országot emelet fel a világhatalmak szintjére. Megmentette a német népet a kommunista terrorbandáktól (a közkeletű kritikával szemben ez igenis komoly veszély volt, főleg az 1920-as években). A fiatal családokat és párokat olyan lakásépítési programokkal és kedvezményekkel támogatta, ami folytán egyfajta konjunktúra, a jólét korszaka köszöntött Németországra. Sajnos ezt szakította félbe durván a háború, de ez már egy másik téma...annyi biztos: mint államférfi a legzseniálisabb vezetők egyike volt. Ilyen személy ritkán születik a történelemben.
2009. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentel teljesen egyetértek!
2009. jún. 14. 18:30
 15/38 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy nem pont ilyen választ vártál, de az, hogy róla szól az egyik legnehezebb érettségi szóbeli töri tétel, sőt a 2.vh tételben is kell róla beszélni és ha ezeket húzom ki, akkor nem fog jól sikerülni a feleletem.. :(
2009. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
54%

" <b> Pártállástól függetlenül mondhatjuk, hogy a 20. század legnagyobb német politikusa volt! Hadvezérnek persze gyengébb (enyhe kifejezés:!). Egy gazdaságilag nyomorba döntött országot emelet fel a világhatalmak szintjére. Megmentette a német népet a kommunista terrorbandáktól (a közkeletű kritikával szemben ez igenis komoly veszély volt, főleg az 1920-as években). A fiatal családokat és párokat olyan lakásépítési programokkal és kedvezményekkel támogatta, ami folytán egyfajta konjunktúra, a jólét korszaka köszöntött Németországra. Sajnos ezt szakította félbe durván a háború, de ez már egy másik téma...annyi biztos: mint államférfi a legzseniálisabb vezetők egyike volt. Ilyen személy ritkán születik a történelemben.</b>


Kizártnak tartom, hogy pártállástól függetlenül állítod ezeket.

Németország Hitler alatti felemelkedése hasonlított a Stalini erős Szovjetunióra. Háborű és rablás nélkül kifulladt volna a német csoda.

Megmentette Németországot a kommunizmustól, ahhoz, hogy egy sokkal pusztítóbb embertelenbb rendszert építsen ki.

Hát akkor inkább ne mentette volna meg.

Megszakította a német jólétet az a gonosz háború ? :) Nahát...azért ehhez is pofa kell. :(

2009. jún. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

"Németország Hitler alatti felemelkedése hasonlított a Stalini erős Szovjetunióra. Háborű és rablás nélkül kifulladt volna a német csoda.

Megmentette Németországot a kommunizmustól, ahhoz, hogy egy sokkal pusztítóbb embertelenbb rendszert építsen ki.

Hát akkor inkább ne mentette volna meg.

Megszakította a német jólétet az a gonosz háború ? :) Nahát...azért ehhez is pofa kell. :("


Egyáltalán nem hasonlított a szovjetunió iparosításához! A szovjetben föld alatti pincékbe és nyomortanyákba kényszerültek százezrek, hol volt Németországban kolhoz? kérdezem én...azt mondod háború és rablás nélkül kifulladt volna a német csoda...ehhez kell a pofa hallod:( A német csoda 1939-ig tartott! hol volt 1939 előtt német háború vagy német rablás? ha meg tudod válaszolni akkor köszönöm, de nem fogod tudni megmondani! Arról meg megint lehetne vitatkozni h meik volt a pusztítóbb, a nemzetiszocializmus vagy a kommunizmus? Elég szomorú ha szted a nemzetiszocializmus! A kommunizmus áldozatai? Az semmi? Az nem számit mert apuci-anyuci mai napig bent ül a pártböróban? Közel 100 millió (láger, gulág), stb. Igenis Némeotrszágban jólét volt, amit a háború szakított félbe! Az autópályát ki építettte? Hm? A Szu.-ban hol épült autópálya? A Volkswagent ki csinálta? Az első panelházakat, munkásnegyedeket ki csinálta?

Nem vagyok én elfogult a 3. Birodalommal, sem Hitler-imádó nem vagyok, de felháborít, hogy azért mert a háború alatt csinált néhány dolgot, amit nem kellett volna (láger, stb., úgyis tudja mindenki mire gondolok), azért a háború előtti eredményeit is elvitatják! Nem dicsőítem, de ami az ő érdeme azt ne próbáljuk már eltussolni!

2009. jún. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még a végére, hogy igenis nem volt ő született gonosz! Sem démon! Tudom, sokan mai napig ezt hiszik...akkor nyilván ti hisztek az égben repkedő anygalokban, meg a tű hegyén megbúvó pokolfajzatokban is,nem? Meg mindenféle meselényekben....Az embereket az élet és a velük megtörtént dolgok teszik azzá, amik, nem predesztinálva vannak...Sajnos ez a szemlélet (tehát az születetten gonosz elve) érvényesül a történetírásban Hitlerrrel kapcsolatban ma is, mindenféle objektív kritika pedig a szemétre dobva:S..Ez így semmit nem ér
2009. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
49%

Tehát szerinted ha nem lettek volna lágerek akkor a nemzeti szocializmus tulajdonképpen egy haladó eszme lett volna ?


Te tényleg a gyakori kérdések oldalt NS propagandára akarod használni ?

2009. jún. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
68%

Aki objektív,az máris náci...Honnan ismerős ez nekem...


Ja megvan.Volt valami párt Magyarországon,asszem úgy hívták,hogy szdsz...

2009. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!