Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez csak engem idegesít, vagy...

Ez csak engem idegesít, vagy más szerint is felháborító ez?

Figyelt kérdés

Arra értem, amikor a Pápa vagy valami híres énekes megy egy szegényebb országba.

Ezzel önmagába semmi gond sincs. (a Pápával sincs semmi gond, félreértés ne essék)


Viszont én azt felháborítónak tartom, hogy millió vagy milliárd összegű pénzt kidobnak ilyenre, lakhatás, a sztárok kedvére tenni stb stb miközben SZINTE A FÉL ORSZÁG ÉHEZIK.....gondolok itt Mexikóra, vagy egyéb szegény országokra.

Ténylegesen magas az éhezési ráta, az életszínvonal rengeteg helyen a minimális megélhetési szintet sem éri el, és akkor ilyenekre cs*szik el a pénzt....


Elnézést a kirohanásomért, de ezen nagyon felhúztam magam. Minek pl sztárokat az ilyen országba hívni, akik csak koncerteznek egyet, de viszik a pénzt mint a fene, az ország lakosságának a nagy (vagy kb a fele) része meg éhezik, vagy NYOMOR van?


Ez csak szerintem felháborító?:S Nektek mi erről a véleményetek?


2012. márc. 26. 15:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
engem jobban idegesít az, hogy ithon is milliók, milliárdok mennek el baromságokra olyanok kedvéért akik amúgyis jól élnek. Nem a tisztességes melósokról van fentebb szó.
2012. márc. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért válasszuk már külön mondjuk Madonnát és XVI. Benedeket... Az egyik egy celeb ringyó, a másik egy államfő, egy monarcha, plusz vallási vezető, több mint 1 milliárd ember támasza. Azt kérni, hogy ő azért ne utazzon sehová, mert vannak szegények a világban, - sőt Rómán belül is - valóban enyhén kommunista gondolkodás, kicsit demagógia.


Ennél már csak az jobb, mikor mindenen felháborodunk, hogy erre minek költünk, arra minek költünk...stb. Ha semmire nem költenénk - se térfelújítás, se kórházfelújítás, se útépítés, mert ugye mindegyik szúrja valakinek a szemét - akkor nem lenne több százezer embernek munkája, nem menne a gazdaság sem előre.

2012. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volna rá igény,akkor nem hívnák és nem mennénekel.Ha nem volna miből költeni,akkor nem is költenének.
2012. márc. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 asmosys ***** válasza:
Két dolgot nagyon összekeversz. Koncertre érkezők költségeit azok fizetik akik a koncertjegyet megveszik. Ennek hiányában senki sem lakna jól. Kevés ember mérlegel úgy, hogy ma megyek koncertre, vagy meghívok egy hajléktalant a mekibe. Egy pápai látogatás ugyan felemészt némi közpénzt ugyanakkor kérdezz meg egy hívőt hogy elcserélné-e a pápai látogatást egy kiló lisztre. Mielőtt felháborodsz gondolkozz, vajon okkal teszed?
2012. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A pápai látogatás költségeit mindenhol az egyház fizeti és nem az állam ahová megy. Tehát nem közpénz

(úgy közpénz, hogy adományokból van)

2012. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 tetris ***** válasza:
Fontosabbnak vélik a pápa látogatását, mint néhány ezer nyomorult szegény megsegítését. Ez is csak nézőpont kérdése, hogy melyik a fontosabb. A lelki segélyezés, vagy a pénzbeli. Hidd el, ők ezt másként látják, mint egy sima mezei polgár.
2012. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A spanyol viaszt már feltalálták előtted kb 1000 évvel. Pont ezért alapítottak kolduló rendeket :).
2012. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
És egyébként sem lehetne mindenkin segíteni, ha meg mégsem tudnák értékkel kezelni a kapott segélyt lehetne mutogatni, mint itt a lelakott házakat amiket cigányok kaptak.
2012. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%
Ezerszer inkább legyen az országban egy koncert, minthogy a pedofilszekta náci vezérének utazgatására kidobjanak százmilliókat. A pápa egy képmutató ember, issza a borát a csilivili palotájában a Vatikánban, miközben vizet prédikál. Állítom, hogy egy világsztár többet tesz a szegénység ellen, mint ő, aki tízcentis üveg mögül integetve végigfurikázik egy utcán, majd megy is vissza a kényelembe. Ráadásul közpénzből, mert ne mondja nekem senki, hogy csak adományból fenn lehet tartani egy ekkora birodalmat.
2012. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Jó akkor hagyjuk a Pápát, bár azt sem értem hogy mi értelme van annak ha egy kis kocsiba végfurikázik pár utcát és elmegy, bár oké, hagyjuk. De mondjuk az ilyen világsztárokat nem értem.

Mert oké hogy van rá igény, na de könyörgök....azért nem adományokból vagy ilyenekből megy Madonna pl Mexikóba....mert gondolom a meghívása is egy vagyon.


Na de ezt azért nem értem (és nem tudom hogy miért mondjátok hogy a felfogásom kommunista, miért??) mert pl Mexikó lakosságának a fele vagy több ténylegesen a szegénységi küszöb alatt él. Nemcsoda ha annyian próbálnak átszökni az USA-ba....


(Miért kommunista a felfogásom?)

2012. márc. 26. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!