Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban jobban/többen...

Az USA-ban jobban/többen tisztelik az amerikai elnököt, mint itt nálunk a miniszterelnököt?

Figyelt kérdés
Miért? Vagy miért nem?
2009. jún. 17. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ, melyik elnököt és melyik miniszterelnököt. Valószínűleg Obamát a maga 70% körüli népszerűségével jobban tisztelik, mint mi a 30%-os népszerűségű Gordonkát, de a kis Bush is volt már 30% körül, azaz gyurcsányi mélységekben.
2009. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Ezt elég nehéz megfogalmazni. Inkább magát az intézményt tisztelik. Mint ahogy pl. ha mész az utcán és szembe jön egy katona, akkor annak köszönetet mondanak, megtapsolják. Ha valahol kinnt van a zászló, és elég sok helyre kiteszik, akkor ez nem azt jelenti, mint Mo-n. Hanem azt, hogy amerikaiak vagyunk és hajrá Amerika! Igy vannak az elnökkel is. Lehet, nem értenek egyet a politikájávl, amit képvisel, de ha elmegy valaholva és beszédet mond, megtapsolják, megéljenzik. Ez inkább valamiféle amerikai hazafias érzés. Elég nehéz megfogalmazni, de már én is éreztem párszor, ha hallottam az amerikai himnuszt. Pedig nem élek olyan régóta itt.
2009. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Itt elfogadom,hogy akit megválasztottak, az az én elnököm is,még akkor is,ha én nem őrá szavaztam.

Szerintem valahol itt kezdődik a demokrácia.

2009. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Emlékszem, olvastam, mikor volt a legutóbbi elnökválasztás Amerikában, akkor a végén, mikor már megvolt a győztes, az ellenfél azt üzente a híveinek, hogy támogassák az új elnököt. Ez a felnőtt viselkedés, ami nálunk megy, az ettől nagyon távol áll, de remélem, egyszer mi is felnövünk az ilyen kulturált politizáláshoz.
2009. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Mivel több millióan voltak Obama biktatásán és több millióan nézték a tévében, valószínüleg sokan szeretik.
2009. jún. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

valószínű megvan az alapja ..

de őszintén, nekünk itt mégis kit kellene tisztelnünk? ez egy vicc ... egyik hülyébb mint a másik.

2009. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Joval nagyobb tiszteletet kap az elnok, mint Magyarorszag miniszterelnoke, de ez azert is van, mert a ket tisztseg mas. Itt nincs kulon koztarsasagi elnok, az elnok tehat tobb funkciot tolt be, mint egy min. elnok. Azert az elnokoket sem szereti mindenki, de normalisabban allnak hozzajuk.
2009. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!