Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem egy száz százalékban...

Granulátum kérdése:

Nem egy száz százalékban liberális-baloldali világ lenne a legtökéletesebb a világon?

Figyelt kérdés

Ezt csak a teljes emberiség szempontjából kérdezem, és nem egyes népcsoportok (népek-nemzetek ill. vallások) érdekében. Voltaképp a kereszténység és a kommunizmus is ilyen vágyak mentén jött létre.


A jobboldali berendezkedésekkel az a baj, hogy olyanok mint a sziámi harcoshalak, két szomszédos jobboldali többségű állam ki nem állhatja egymást, biztos egymásnak feszülnének ha lehet.

Ezért kellene, hogy mindenhol ballib kormányzat lenne és akkor megvalósulna a világbéke.



2012. jún. 3. 10:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%
A liberalizmus azért fontos, mert felfedezi az újat. A konzervativizmus azért, mert kanonizálja. A sz6ocializmus az esélyegyenlőség megteremtésének a letéteményese. Szerintem mindháromra szükség van, és minden korban egy más-más százalékarányú keverékben.
2012. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
81%
Én mindig is úgy találtam hogy a kommunizmus egy nagyon jó dolog, egészen addig, amíg nem emberek irányítják. :)
2012. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%
Mérföldes butaság egy egyszerű embertől.
2012. jún. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
41%
Az utolsóval értek egyet.Maga az eszme a legigazságosabb ami csak létezik de a megvalósítás az emberi tényező miatt katasztrófa volt mindenhol!
2012. jún. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
30%
Mármint a kettes válasszal értek egyet.Kicsit lekéstem!
2012. jún. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
49%
Ha a fenti fogalmak nem azok lennének, amiket Magyarországon jelentenek, akkor sem az általad leírt lenne a tökéletes világ.
2012. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
68%
A háború a legfőbb előrehajtó erő. Ha nincs háború, akkor mi értelme van a fejlődésnek? Ha van háború, akkor az életben maradás feltétele az ellenfélnél való gyorsabb fejlődés.
2012. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
2012. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem igen. A baloldaliság lényege az lenne, hogy támogassuk a szegényeket és az elesetteket. Ezzel szemben a jobboldal azt mondja, hogy támogassuk a gazdagokat, mert ha azok még gazdagabbak lesznek, majd biztos több jut a szegényeknek is. Ennél hazugabb, álságosabb ideológiát el se tudok képzelni. Ez ma nálunk a FIDESZ politikája is: Aki havi nettó 100 ezer körül keres, attól elvettek havi 10 ezret, hogy odaadhassanak havi plusz 200 ezret annak, aki eddig nettó 500-at keresett. Ez így rendben van?


Ami meg a liberalizmust illeti, nálunk ugyan szitokszóvá vált, de nem értem, mi a baj vele. Nem kell az embereknek a szabadság? Jobb, ha megmondja Orbán Viktor vagy valaki más, hogy mi a jó nekem? Akik elvetik a liberalizmust, nem csak a szabadságot, de az egyéni felelősségvállalást is elvetik, és hülyegyerekként akarják élni az életüket.

2012. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
75%
Az alapelv jó,de az emberi természet hátrányai miatt nem megvalósítható..
2012. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!