Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Irán és USA-Izrael közötti...

Irán és USA-Izrael közötti háború esetén csak légicsapások lesznek vagy előfordulhatnak szárazföldi harcok is? Milyen következményei lennének a háborúnak?

Figyelt kérdés

Ha az USA és szövetségesei elkezdik bombázni az iráni katonai- és atomlétesítményeket, az csak egy néhány napos hadművelet.

Válaszul Irán és a Hezbollah kilövi a saját rakétáit, mely 1-2 hétig tart.

Ebben az esetben az iráni veszteség néhány ezer, a nyugatiak vesztesége néhány száz fő lenne.

Az egész háborút megvívnák a levegőből pár nap alatt vagy előfordulhat egy elhúzódó véres összecsapás?


Az is lehet, hogy nem lesz háború, de ha mégis megszületik a döntés Irán megtámadására, annak milyen következményei lennének?


2012. szept. 22. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan, hogy csak levegőből támadnák meg, alapból nem valószínű. Biztos azzal kezdenek, evidens, drónokat küldenek, minden stratégiai létesítményt kilőnek, viszont az egész az olajért megy. Mi másért?


Nyilván el kell foglaljanak mindent, az utolsó ellenálló iráni faluig. Oda is bevonulnak mint irakba. Ahhoz meg szárazföldi egységek kellenek.

Gerillaharc meg biztos lesz, megvédik magukat az irániak, pláne ha kína és az oroszok is segítségükre kelnek. Márpedig Irán segítségére fognak kelni.


Kb 2013. tavasz. Tipp.

2012. szept. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha lenne/lesz egy ilyen háború, akkor nem csak pár ezer ember halna meg, hanem mind két oldalon több tíz ezer.
2012. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Irán megszállása kizárható szerintem.


Irán egy kb. olyannyira soknemzetiségű ország, mint a történelmi Magyarország volt 1914-ben (Irán lakosságának csak a fele perzsa), ezért sokkal egyszerűbb és kifizetődőbb lenne etnikai alapon ugyanúgy szétdobni dirib-darabra, ahogyan Magyarországgal tették Trianonban.

2012. szept. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha Izrael tamad, akkor kizarolag az atomkozpontok ellen lesz tamadas. Legicsapas, de nem zarom ki, hogy szallito repulokkel szarazfoldi csapatokat is vigyenek a helyszinre. De ez egyaltalan nem lesz konnyu haboru, Iran varja a tamadast es fel is keszult erre alaposan.

Az izraeli hatorszagot viszont Hizballa (magyarul Hizballa, arabul Hezbolla)es a Hamasz teljes erovel bombazni fogja - nem hiszem hogy csak nehany szaz polgari szemely lenne az aldozat.

2012. szept. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Izrael szerintem egyedül nem meri megtámadni Iránt, mindenképpen számít amerikai segítségre.

Azért nem olyan egyszerű a dolog, hogy néhány repülő felszáll Izraelben, elrepül Iránba, ott ledobja a bombáit és hazamegy.


Mindenképpen egy komplex hadműveletre lenne szükség. Először Tomahawk rakétákkal, drónokkal meg kellene semmisíteni az iráni légvédelmet és csak utána lehetne támadást indítani, legegyszerűbben az indiai-óceánon lévő anyahajókról. Egy ilyen komplex hadműveletre csak az USA képes, ezért komolytalannak tartom az izraeli fenyegetéseket, miszerint ha az USA nem támad, akkor ők veszik át a kezdeményezést.

2012. szept. 22. 22:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyreszt ilyen fenyegetes nem hangzott el egyetlen izraeli vezeto szajabol sem. Masreszt IDOBEN erdekellentet van az USA es Izrael kozott. Izrael tenyleg megsemmisulhet, ha Irannak lesz atomfegyvere, az USA azonban legfeljebb csak karokat szenved. Az USA-nak erdeke az, hogy Izrael EGYEDUL, azaz az USA nelkul oldja meg a nyugatnak ezt a problemat. Izrael pedig kenytelen lesz ra, ha eletben akar maradni.

En inkabb olyan izraeli nyilatkozatokat hallottam, amely epp azt mutatja, hogy Izrael TUDJA, hogy ezt a haborut neki kell megvivnia. Pld Natanyahu izraeli miniszterelnok ujsagiro kerdesere adott valasza a heten: " Engen nem az USA elnokvalasztasi idorendje befolyasol, hanem az irani centrifugak mukodese. Es mit lehet tenni, ha az irani atomdusitas nem alkalmazkodik az USA elnokvalasztasahoz."

2012. szept. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Lesznek szárazföldi csapatok hiszen mostanában vannak arrafelé partraszálló egységek is ..ennek a háborúnak iszonyatos következményei lesznek Kína is be fog szállni hiszen Kína nincs meg irán nélkül. ez a harmadik világháború kitörésének veszélyét rejti magában. Kétség ne legyen ez egy totális háború kezdete lenne.

Már régóta kutatom a témát és sokan mások is hasonló véleményen vannak, hogy bizony ez egy reális veszély. Irán mögött ott van Kína és Oroszország és hajnalodóak beszállni a háborúba Irán mellet és ezt meg is ígérték többször is. Az usa és Izrael közötti civakodás csak egy álca taktikai trükk, ami majd később kap értelmet. Úgyhogy folyik a háborúért való asszisztálás csak a függöny mögül. Ez az Iráni ügy meg nem az atombombagyártásról szól....rezsimváltást akarnak Iránban is úgy ahogyan korábban Líbiában és sok más országban már megtették. Minden ország ellen háborút indítanak, amelyek még nem tartoznak a nyugati nemzetközi pénzügyi körök fennhatósága alá. ide kapcsolódóan figyelmedbe ajánlom a következő videót: http://www.youtube.com/watch?v=eDQKOgaX-OY

Ez egy hosszú idők óta tartó háború és nem a nukleáris fegyverekről szól az a fedősztori Szíria félig meddig kész azután jön Irán, amivel kiugrasztják Kínát is és ez a legfőbb cél. Üdvözlettel [link]

2012. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kizárt, hogy Oroszország vagy Kína beavatkozzon a háborúba egy amerikai támadás esetén. Irán ugyan úgy magára maradna, mint Szerbia, Irak vagy Líbia. Oroszország már kihátrált Irán mögül, például az Irán által megrendelt legmodernebb S-300-as légvédelmi rendszert sem volt hajlandó leszállítani.
2012. szept. 25. 12:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Az túlzás, hogy kizárd annak lehetőségét, hogy Kína v. Oroszo. belépne a háborúba, amikor szövetségesek...miért vagy ebben olyan biztos..."Kizárt dolog" látom nem néztél utána a témának
2012. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért kizárt, mert Irán nem ér annyit, hogy miatta háborúba keveredjenek az Amerikai Egyesült Államokkal, mely még magasan a világ legerősebb haditengerészetével rendelkezik.

A történelem azt mutatja, hogy a nagyhatalmak kihátrálnak a szövetségeseik mögül, ha egy másik nagyhatalommal kerülnének szembe. Például Oroszország magára hagyta Szerbiát 1999-ben és az USA sem avatkozott be 2008-ban, amikor Oroszország megtámadta Grúziát. A vietnámi háború idején sem avatkozott be közvetlenül a Szovjetunió és Kína.

Tehát amikor azt olvasod, hogy Oroszország és Kína kiáll Irán, Szíria (és pl. Szerbia egysége) mellett, elutasítja az amerikai intervenciót, azt nem azt jelenti, hogy katonailag is hajlandó belekeveredni a konfliktusba.

Így működik a politika.

2012. szept. 26. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!