Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbia vagy Bulgária a...

Szerbia vagy Bulgária a fejlettebb, gazdagabb ország? Mennyire vannak lemaradva Magyarországtól, Romániától?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Szerbia fejlettebb, mint Magyarország, mivel 1945-1990 között (Jugoszlávia részeként) nem a Kelet, hanem a Nyugat része volt. Kb. a korabeli Olaszországgal, Spanyolországgal volt egy szinten. Mostis átmész a határon Szabadka felé azt Palics meg Szabadka közt bicikliút van, mintha Hollandiában lennél, mindenhol szép, takaros házak, tükörsima utas, sehol sincsenek ronda, omladozó gyárak stb.



Bulgária és Románia a 80-as évekig kb. 1 szinten volt, aztán Bulgária lehagyta Romániát, de csak azért mert Románia mélyrepülésbe kezdett Ceausescu hülyeségei miatt.


Mostanra megint Románia a jobb, Bulgária az EU legszegényebb országa.

2012. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Bulgária fejlettebb.

Nincsenek annyira lemaradva tőlünk.

Jelenleg növekszik mint Románia.


Persze etnikai problémák náluk is vannak sajnos....

2012. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
87%
Első.Szerbia Palicsi része azért tűnik fejlettebbnek,mert turistaközpont...Ha tovább mész,nem csak Palics-Szabadka létezik,akkor igen is látsz omladozó gyárakat,rom utcákat...Fejlettsége szerintem sokkal rosszabb mint Magyarországé...
2012. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Bulgária egy furcsa ország, nem épített jólétet hitelből, amit most megszívhatna. Szegény is volt, az is marad, de alig van tartozása. Óriási a különbség közte és Románia vagy Magyarország között, de más pályán halad.
2012. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerbia fejlettebb, Romániánál is, gazdaságilag olyan, mint Magyarország.
2012. dec. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szerbiai vagyok és mi egyértelműen jóval fejlettebbek vagyunk Bulgáriától. Sokat járok Bulgáriában, úgyhogy tudom, hogy miről beszélek. A termőföldjeink nagyon minőségesek, csak sajnos a politika nem úgy kezeli a dolgokat, ahogy kellene, így a haszon nem akkora, mint amekkora lehetne. Magyarország fejlettebb tőlünk, de Romániában kételkedem.
2012. dec. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Magyarország és Románia egy szinten állnak gazdaságilag. Románia még a tavalyi évben is le volt maradva tőlünk egy kicsivel, de mára ugyanolyan Románia, mint Magyarország. Szerbia is hasonló. Bulgária pedig nem sokkal, de azért fejletlenebb. Románia viszont, ha így folytatja, 2 év, és lehagy minket, mert ugye még nem hagyott le. Még csak egy szinten van velünk. (ami azért nem nagy szó :) )
2012. dec. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
Csak nézzétek meg a google street (sárga emberkés) programmal Romániában Brassót és környékét. Ott voltam múlt héten.Ezek Brassó-környéki faluk: Ghimbav, Cristian, Bunloc, Poiana Brașov, Sânpetru, Hărman, Rașnov, Bod, és maga Brassó is nagyon gazdag települések. De úgy hallottam (sőt úgy tudom :) ), hogy Kolozs, Temes, Arad, Bihar, Arges, Prahova, Constanta, Ilfov megyék és Bukarest is nagyon fejlett. Románia fejlődik, mi meg lefelé fejlődünk. Már Magyarország is összeszedhetné magát végre... :/ De hát erről nem a magyar nép, hanem a magyar nép ,,vezetői" tehetnek...
2012. dec. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
bulgaria a legszegenyebb,moldovaval egyutt szerbia pedig mar lassan eleri a bulgar szintet,mivel ahogy bulgaria fele kozeledsz omladozo gyarakat,hazakat es katyus utakat latsz!Szerintem nagyon levannak maradva romaniatol es magyarorszagtol!
2015. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Te jó ég. Szerbia meg Románia fejlettebb mint Magyarország? Akik, ezt írták voltak már ott egyáltalán, vagy csak menő utálni a saját országunkat és egy Afrika szintű helynek elhordani?

Mesélek egy sztorit. A trianon előtti időszakban Mo. nyilván együtt kezelte az akkori terület vasútvonalait. 1920 után a szerb területen lévő vasutak szerb kézbe kerültek. 1912-ben megcsinálták a magyarok a Szeged-Szabadka vasútvonalat, Mo. azóta többször új síneket fektetett le a régi, elavult helyett, így Szeged és Röszke között normális sebességgel járható, azonban az országhatár után csak 15 km/h-val megy a vonat. És hogy miért? Mert Szerbiában még mindig az 1912-ben magyar pénzből lefektetett sínek vannak, amelyek már gyakorlatilag nem is járhatók, de a szerb kormány nem cseréli ki.

Egy csak egy példa, rengeteg ilyet tudnék még mondani.

Bulgária ennél még jóval rosszabb. Románia azonban fejlettebb mint Szerbia, de még Magyarországhoz képest mindig le van maradva.

2019. júl. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!