Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor lesz nálunk is ilyen?

Mikor lesz nálunk is ilyen?

Figyelt kérdés
Mikor Obama megnyerte a választásokat McCain gratulált neki. Szerintetek egyszer nálunk is lesz hasonló? Hogy az egyik nyer (tök mindegy melyik) és a másik újraszámlálás helyett gratulál?
2009. aug. 31. 13:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"kíváncsi leszek, hogy fordított helyzetben is ugyanilyen semmittevő és ellehetetlenító módon fognak-e az ellenzékiek viselkedni a fidesszel szemben ha hatalmon lesz, mert akkor ugyanez fog folytatódni ami most egy szerepcsere után."


Ugyanez fog folytatódni, mivel a kormány szerepe a kormányzás, az ellenzéké pedig az ellenzés.


Tudod, már nem egypártrendszer van, mint '89 előtt. Lehet, hogy neked az a rendszer tetszik, a többség azonban képes elfogadni, hogy demokráciában bizony van kormány és van ellenzék, sőt: több párt van és ezek egymással vitában állnak. Ami mellesleg jót tesz a fejlődésnek.

2009. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Ami mellesleg jót tesz a fejlődésnek."


HA-HA-HA. Szerinted ez jó ami most van? Hát, szerintem jobb lenne ha a kormány végigvihetné amit akar és nem folyton zsákutcába jutna mindennel az idő meg csak telne.

2009. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
De ha demokrácia van, pontosan az lenne a lényeg, hogy elfogadjuk, hogy a polgártársunknak más a véleménye. Fölösleges dolog tüntetni, meg azt kántálni, hogy "mondjon le!". Arra kéne gondolni, hogy többen voltak azok akik ezt választották. Szerintem ez az embereknek nem mindig jut eszükbe. Eltelik pár év és úgyis ők jönnek...
2009. aug. 31. 18:11
 14/19 anonim ***** válasza:
"szerintem jobb lenne ha a kormány végigvihetné amit akar " - remélem nem sikerül nekik. Honnan tudod hogy jót akarnak? Ha azt akarnának és annyira 'elit', csak tudnának jobb körülményeket kibűvészkedni az embereknek... én nem hiszek az évekig tartó véletlenekben, itt valami qrva rossz dolog készülődik és lassan de biztosan be is fejezik max néhány évtized múlva, de hívjatok csak összeesküvés elmélet rajongónak mint bush bácsi is megmondta aztán dugjátok homokba a fejetek.
2009. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

18:11

az hogy többen választották nem jelenti azt hogy többen akarták, a legutóbbi szavazáson 40%os sem volt a résztvétel, szerinted ők örültek a nyertesnek és bíztak benne hogy úgyis ő nyer azért nem mentek el? na ugye...

2009. szept. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"remélem nem sikerül nekik. Honnan tudod hogy jót akarnak?"


Igen, ez egy jó gondolat. Viszont honnan tudod hogy nem akarnak jót? Persze, alapvetően ez egy kapitalista világ, az erősebb kutya b*szik elv van érvényben és aki ezt nem tudja elfogadni, továbbmegyek e szerint élni, az mindig a tápláléklánc alján lesz.

Én momentán lesz*rom mit csinál az mszp, ahogy az sem fog érdekelni hogy a fidesz mit fog csinálni ezután, mert én ezektől független vagyok. Nem várom el tőlük azt, mint te, hogy jobb életkörülményeket teremtsenek az "embereknek", tehát nekem, hanem ezt igyekszem magam megoldani. Ezen kellene mindenkinek elgondolkoznia, hogy ahelyett hogy mástól várja a csodát meg a jobb életet maga csinálja meg a szerencséjét---

2009. szept. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Na most írhatnám újra az egészem mert eltűnt amit írtam pedig hosszú volt és 'lendületből' írtam, arra sem emlékszem mivel kezdtem.

Mostmár nem tudok egy gondolatmenetet levezetni, átadni őket, csak ízetlen nyers érveket.


Nem mástól várom a csodát, csak azt hogy legalább ne ártsanak, ne háborúzzanak, stb. tudod mennyit költenek hadi célokra, nem? És jól van ez így? Kötelező, létfontosságú? Ezekre a válasz az sorrendben, hogy igen, nagyon sokat, qrvára nem, egyáltalán nem.

Csak ezt írtam le, de sorolhatnám még reggelig, el kell ismerni hogy baj van a világgal és ennek nem így kell lennie, egyre inkább nem, mert a technológia fejlődik de az emberek butulnak, durvulnak.....

Rengeteg jel utal arra hogy rosszat akarnak, már csak egyet van erőm leírni. Az összeesküvés elméletek. Íratlan szabály hogy aki mást állít mint amit a kormány, azt ki kell nevetni, gúnyolni. Bárhol.

De mégis annyi ilyen film van, olyan kategóriás szerintem hogy "ha csak a fele is igaz..." akkor annak "a fele se tréfa...".

Csak van ezeknek alapja és sok tény van benne.

Itt a legutóbbi obamáról:

[link]

2009. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"HA-HA-HA. Szerinted ez jó ami most van? Hát, szerintem jobb lenne ha a kormány végigvihetné amit akar és nem folyton zsákutcába jutna mindennel az idő meg csak telne."


Ha olyan jó dolog az egypártrendszer, akkor vajon miért bukott meg 1989-ben?


Miért van az, hogy a nyugat-európai országok, ahol volt "politikai megosztottság", sokkal fejlettebbek lettek, mint a Szovjetunió és csatlósai, ahol nem volt?

2009. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

21:07


Hát akkor tessék elmenni szavazni. Szeretem azt amikor valaki kijelenti, hogy "nem megyek szavazni" meg "nem érdekel a politika" és mégis szídja az aktuális rendszert. Valakinek akkor legyen nagy a szája ha ő "mindent" megtett az ügy érdekében, jelen helyzetben ELMEGY SZAVAZNI!

2009. szept. 3. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!