Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Más országokban (nem csak...

Más országokban (nem csak Romániában) tényleg úgy tanulják, hogy az Erdélyi fejedelemség oláhország része volt?

Figyelt kérdés
[link]

2013. febr. 7. 13:09
 1/9 Vadkan01 ***** válasza:
Ezen a térképen például külön van.
2013. febr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Kit érdekel hogy tanulják, már úgy se lesz sosem miénk Erdély, de jobb is mert egy k*baszott nagy lepra telep lett kb. mint amilyen Románia.
2013. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

igazad van, láttam pár youtube videót és egy jó pár térképet, ezért felkeltette az érdeklődésemet.

De valóban sok térképen azért külön jelölik...

Azért kíváncsi vagyok, van ahol Románia részeként tanítják?


Beszélni a történelemről még nem jelent revíziót. Ne legyél ennyire korlátolt!

2013. febr. 7. 13:30
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
De nekem vagy neked, de úgy látszik neked nem mindegy, hogy a román cigány gyerekeknek, hogy tanítják Erdélyt, de egy biztos, hogy nem úgy hogy egy napraforgó piszkos Románia vagyok aki ha kell ide ha kell oda nyalok.
2013. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"De nekem vagy neked, de úgy látszik neked nem mindegy, hogy a román cigány gyerekeknek, hogy tanítják Erdélyt, de egy biztos, hogy nem úgy hogy egy napraforgó piszkos Románia vagyok aki ha kell ide ha kell oda nyalok."


Egyszerű kíváncsiság. Érdeklődés, hogy más kultúrákban, hogy tanítják a történelem ezen részét ...

2013. febr. 7. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan a kérdésre nem tudok válaszolni, de ezen a térképen nem Románia része. Hiszen a török kor alatt Erdély önálló fejedelemség volt, ahogy Havasalföld és Moldva is. A királyi Magyaroszágnak sem volt része a török korban és utána is csak a kiegyezést követően csatolták Magyarországhoz.
2013. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan a kérdésre válaszolva: nem úgy tanulják, illetve nem úgy tanítják. Nem, mivel Erdély, mint fejedelemség, nem volt Románia része. Ezt pontosan tudom, mert magam is románul éretségiztem. Először 1920-ban lett Románia része, de akkor már rég nem volt fejedelemség, hanem egy széthulló monarchia gazdátlan darabja.
2013. febr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

[link]


Pont 1600 évre kerestem rá, ezért voltak ellentmondásosak magyar és angol nyelvű források ... mert ekkor tényleg fejedelem vezére volt a havasalföldi uralkodó?


A videó melynek hitelességét megkérdőjeleztem az ez volt ... http://www.youtube.com/watch?v=4kegXDSUi8c

Én is igyekszem lehivatkozni, hogy mit miért gondoltam..

Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 7. 16:46
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Romániában nem így tanuljuk, de igyekeznek minél nagyobb jelentőséget tulajdonítani "Mihály vitéz" uralkodásának, mint "első egyesülés".


Piskóti Úrnak meg üzenem, hogy ha azt mondja Erdély egy lepratelep, akkor még nem járt itt, de remélem ilyen hozzáállással soha nem is fog.

2013. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!