Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyek a világ gazdasági...

Melyek a világ gazdasági nagyhatalmai?

Figyelt kérdés

Wikipédia szerint a 15 legtöbb GDP-t termelő ország a következő:

1. USA

2. Kína

3. Japán

4. Németország

5. Franciaország

6. Egyesült Királyság

7. Brazília

8. Olaszország

9. Oroszország

10. India

11. Kanada

12. Ausztrália

13. Spanyolország

14. Mexikó

15. Dél-Korea


Ezek közül melyek számítanak gazdasági nagyhatalmaknak?


2013. márc. 26. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első tíz simán gazdasági nagyhatalom.


Szuperhatalom pedig USA, hiába van Kínának hatalmas, folyamatosan növekvő gazdasága, ha pl. a GDP-je is fele annyi sincs, mint az USA-nak.


Továbbá illik tudni, hogy az EU együtt nagyobb gazdasági erővel bír mint az USA. :)

2013. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak a GDP nem sokat jelent. Ahhoz, hogy egy országot nagyhatalomnak tituláljunk (oké, ez csak személyes vélemény) nagy világgazdasági befolyással kell rendelkeznie. Például Mexikó 14. ezen a listán, mégsem mondaná senki nagyhatalomnak.

Szóval az én személyes véleményem:

USA: no comment....

Kína: Talán leggyorsabban fejlődő ország, minden második fejlett világban eladott tárgy készítője, USA legnagyobb hitelezője stb.

Japán: Modern technológia legnagyobb fejlesztője, minden modern cuccot gyártanak itt, rengeteg Japán cég van világszerte stb.

Németország: Az EU gazdasági vezetője.

Franciaország, Nagy Britannia: Az EU politikai vezetésében fontos szerepük van, de én nem mondanám őket olyan szintű nagyhatalomnak, mint az előbbieket.

Brazília, Olaszország: a-a, na ezek nem nagyhatalmak. Elég bajuk van a saját problémáikkal.

Oroszország: ők szerintem nagyhatalomnak számítanak. Az elmúlt években dinamikusan fejlődtek, visszafizették a hiteleket és nagy befolyásuk van Kelet-Európára, Közelkeletre stb.

Az innentől lefelé levő országok egyike sem igazán nagyhatalom. Talán még India, de a többiek nem.


Tehát rövid válasz: USA, Kína, Japán, Németország, Franciaország és NBr fenntartásokkal szerepel a listán és Oroszország. És esetleg India.

2013. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Az előzővel értek egyet. Bár én a brit-francia duót már csak neccesen tartanám gazdasági nagyhatalomnak.

Egyébként HA (!) Oroszországban tegyük fel 0-ra kiiktatnák a korrupciót, majdnem az USA-val egy szinten lenne (nem életszínvonalban).

2013. márc. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az USA és egy ideig ő is lesz!! :) Senki sem bírja felülmúlni. 2013 vizsgálatok alapján a világ legjobb vállalataiból 10-ből 9 Amerikai (USA) 1 pedig nyomi Kínáé.
2013. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen és a 9 amcsi vállalat is Kínában gyárttat.
2014. febr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!