Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Unió területén én nyugdíjas...

Az Unió területén én nyugdíjasként bárhol letelepedhetek hátralevő éveimre?

Figyelt kérdés
Spanyolország déli részén szeretnék, és úgy tudtam ennek ninmcs semmi akadály így az Unióban, aztán meg a gyakorlatban dehogy nincs. nem adják ki olyan könnyen a tartózkodási engedélyt (kártyát) és meg kell indokolnom, miért is ott akarok élni. Szerintetek ez normális így? nem arról lett volna szó, hogy szabadon mozog / él az ember az Unión belül?
2009. szept. 28. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Úniós polgár Únió területén belül szabadon választhatja meg a tartózkodás helyét. Tartózkodási engedély kérése csak formális, tulajdonképpen bejelentened kell, nem kérni. A hatóságnak nincs mérlegelési lehetősége.

Ki tájékoztatott így? Netán kérted és megtagadták a tartózkodási engedélyt? Milyen indokkal?

2009. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az állandó tartózkodási,letelepedési engeély nem azonos a lakhatássaé.Az Úmió területén bárhol vásárolhatsz háza,és lakhatsz is benne,de semmilyen szociális juttatás nem illetne meg.Pl.egészségügy stb.Akinek megadják a letelepedési engedélyt,azokat éppúgy megilletik a kedvezmények,mint a saját állampolgáraikat.Ezért kell megindokonod,hogy miért akarsz innen elmenni,és miért éppen náluk akarsz letelepedni.Ha nem lennének ezek a szabályozások,akkor sokan országról-országra vándorolnának,mindig oda,ahola legtöbb kedvezményt kapják.
2009. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

hát köszi, akkor két ellentétes vélemény

nekem indoklást nem igazán adtak, csak egyszerűen kérnek tőlem nyomós indokot, hogy miért igénylem a "külföldiek azonosító kártyáját", egyesek szerint valóban csak formális, míg aztán mások szerint egyáltalán nem olyan könnyű (mármint spanyolok szerint), aztán vicces, de pont akik kiadják, a hivatal szerint meg vegyes a dolog, mert Madridban egyenesen felháborodtak, mivel Mao szerintük nem is Uniós ország (az ész megáll, de tényleg így van sajnos), aztán délen már lazábbak a hivatalba, én végül, is ott szeretném, de nyomós indokot ott is kérnek.


Na most a szociális ellátások terén legalább ilyen káosz van ... de én azt az infót kaptam, hogy semmi nem jár nekem úgymond. Valami katasztrófa, hogy milyen összevisszaság van, amolyan senki nem tud semmit, kelet-európáról meg azt sem tudják, hogy Uniós ország, eszement egy helyzet. Csak számomra nagyon idegesítő, mert nem tudom emiatt elintézni, pedig "félig spanyol" vagyok, és nyugdíjas koromra szeretnék kimenni oda.


Valaki esetleg tud konkrét infót? Mert ez is most két ellentétes vélemény, és kb ugyan ezt tapasztalom a spanyol hatóságoknál is. Ahány iroda, kb, annyi féle választ kapok.

2009. szept. 29. 07:22
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi rendes vagy, de ne személyeskedj, különben is nekem van kötődésem ahogy említettem, nem véletlenül akarok oda menni.
2009. szept. 29. 08:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja, amikor szólnak, hogy edd meg amit főztél, az személyeskedés. Oké. :)
2009. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
de bassz nem érted, hogy nem én főztem, ennyi !!!!!!!!!
2009. szept. 29. 10:23
 7/13 anonim ***** válasza:
Hanem? Ez a baj a Ti generációtokkal, de ezt úgy sem értitek meg. 40 évig gyártottátok a semmit 5 éves terv alapján 110%-ra, és most tartjátok a markotok.
2009. szept. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

figyelj ide, akkor most lepődj meg, mert én nem gyártottam semmi 40 évig, mivel még nem is vagyok 40 éves, csak tudod rokkantsági okoból (és nem a szimulálós kategória vagyok, hanem 2 durva balesetem volt, mindegy) nyugdíjaztak, és mivel ott vannak régebbi ismerőseim ill két távoli rokonom, ezért oda szeretnék menni, ennyi

Ez már így felfogható?

2009. szept. 29. 14:10
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen. Csak azt nem értem, hogy miért nem ezt írtad.

Úgy írtál, mint egy 80 éves öregember lennél, és nem mintha a 3.x-ed taposnád.

Amúgy az, hogy valaki szabadon mozog az nem egyenlő azzal, hogy le is telepedik.

2009. szept. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
na oké, oké, de én valóban le is szeretnék telepedni, és ide csak látogatóba jönnék néha, csak a spanyolok is iszonyatosan bürokratikusak, már a sokadik esettel találkozom, és hihetetlen. viszont kellene a letelepedési engedély, mert ahhoz képest h Unió meg "szabad választás", na ehhez képest még egy bankszámlát se engednek nyitni az engedély nélkül
2009. szept. 30. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!