Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyetértetek e azzal, hogy...

Egyetértetek e azzal, hogy Obama Béke-Nobel díjat kapott?

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 18:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
igen.megérdemelte.itt most nem a politikai,hanem a diplomáciai tevékenységét értékelték.nem keverendő össze a két dolog.nyilván összefüggnek valamelyest,de van különbség.
2009. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%

Ironikus...

Én az év balf4szai díjat szétosztanám azok között akik őt választották:):D

Tényleg valahogy az arca, megjelenése szerintem is békés, meg amiket mond is, de amiket tesz... arról inkább nem is írnék most.

2009. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
A Nobel-díj vagy 60 éve politikai állásfoglalás. Itt sem történt egyéb.
2009. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Nagy rész egyet értek Obamával, tetszenek a tervei is, meg minden, de ezt a díjat én nagyon elhamarkodottnak tartom.

Mit csinált ő eddig?

Tett pár engedékeny lépést (rakéta rendszer telepítésének elvetése, a Dalai Láma elutasítása, Guantanamo bezárása, az iraki háború befejezése) de én nem adnék olyan embernek béke-díjat, aki egy aktuális háború főparancsnoka. Ez teljesen nonszensz. Elnöksége végén lett volna ez reális.

2009. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint nem őt tartottam a legmegfelelőbb jelöltnek; Tich Huang Do vagy a kolumbiai szenátornő szerintem jobban megérdemelte volna. Valahol azért furcsa, ironikus, hogy a legnagyobb fegyverexportőr ország feje kap Nobel-békedíjat, ráadásul úgy hogy mellette Irakban és Afganisztánban harcol, és túl fiatalnak is tartom, ez van. :)


Persze ez neki most nagyon jól jött; egy ilyen kvázi "külpolitikai siker" még akár segíthet is neki keresztülvinni az egészségügyi reformjait.

2009. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem mivel,két országot javában terrorizálnak a harmadikat meg most kóstolgatják
2009. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Én is hajlok arra, amit az előbb írt valaki, hogy egy ilyen díj talán jobb lett volna az elnöki ciklusa végén, akkor már inkább értékelhetők az eredmények pozitív és negativ értelemben egyaránt. Azt viszont túl szigorú álláspontnak tartom, amit mások írtak, hogy Amerika jelenlegi és a volt háborúi, valamint a fegyverexportja miatt egy amerikai elnök ne kapjon ilyen díjat. Szerintem annyiban jó volt, hogy Obama kapta, hogy ezzel erősíteni tudják azt a realistább, békésebb irányvonalat, amit megkezdett. De én még mondjuk vártam volna 1-2 évet...
2009. okt. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Ha el tudja érni hogy kivonulnak az összes megszállt országból és eléri a Közel-Keleten a békét a zsidók és arabok közt, úgy hogy az arabok is jól járjanak, akkor megérdemli.
2009. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem. De a gazdája biztosan örül neki :)
2009. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A Nobel-bizottság tagjai talán nem egy személy munkásságának elismerésére, hanem egy eszme, cél, törekvés ösztönzésére adják a díjat. Lehet, hogy ösztöndíjként kell tekintenünk rá, ami nem pénzben, hanem egy személyre irányuló bizalom és egy ambíció iránti elismerés kifejezésében testesül meg.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy egyetértek a Nobel-bizottság döntésével. Túl keveset tudok Obama elnök programjairól, elképzeléseiről, eddigi tevékenységeiről, és arról, hogy ezek közül melyikre is kapta a díjat. Fogalmam sincs arról, hogy mint elnök, vagy mint civil, kapja e az elismerést. Ezért sem egyetérteni, sem nem egyetérteni nem tudok, és szerintem a legtöbben így vagyunk vele. Bár a "nemzetközi diplomácia megerősítésére és a nemzetközi együttműködés elősegítésére" én is igényt tartok, és erkölcsileg támogatom.

Egyébként a Nobel-bizottságnak voltak már erősen kritizált jelöltjei, Hitler, Sztálin... Az ő díjazásukkal nem értenék egyet.

2009. okt. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!