Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A romák miért teljesítenek...

A romák miért teljesítenek rosszul az iskolákban?

Figyelt kérdés

Ez mindenhol megfigyelhető, Finnországtól Szerbiáig, hogy a cigányok sokkal iskolázatlanabbak, mint a többség.

-Sokak szerint egyszerűen butábbak, náluk 80-as IQ az átlag, a fehéreknél 100 körül.

-Mások szerint a roma kultúrából adódik, náluk nincs értéke az iskolázottságnak.

-A jogvédők szerint a rasszizmus, kirekesztés az oka.

-A szegénység az oka. De szerintem ez inkább fordítva igaz. Az iskolázatlanság az oka a szegénységnek. Régen a szegény tanyasi, falusi iskolákból is sok tehetséges gyerek tudott kitörni, magasabb képzettséget szerezni, tehát ez sem determinálja a csoportot.

-Már azt is olvastam liberális jogvédőtől (talán Népszabadságban), hogy igazából nincsenek is semmilyen különbségek a népcsoportok között, mivel a romák és nem romák között is vannak okosabbak-butábbak, jobban-rosszabbul teljesítők.



2013. jún. 15. 10:22
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
27%

"Akkor te vagy szigorúan válogatott cigányokat ismersz, vagy jobban hiszel a libsiknek, mint a saját szemednek."


Felesleges találgatni. Sok problémás cigányt is ismerek, erre is írtam már példákat. És inkább a saját szememnek hiszek, mint bárki másnak, legyen az akár egy libsi, vagy egy olyan kuruchuszár, mint te.

Ettől függetlenül - mint szintén nagyon jól tudhatod, mert ezt is leírtam már -, nem a saját tapasztalatok a mérvadók, hanem a bizonyított kutatások és statisztikák.


"Attól még rengeteg ilyen történet létezik."


Ezt teljesen felesleges volt megjegyezned, csak provokálsz (mint általában). A lényeg az volt, hogy kétségbe vontad az állításomat, amit pedig pár másodperc alatt leellenőrizhettél volna kötözködés helyett.

2013. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
25%

"Felesleges találgatni. Sok problémás cigányt is ismerek, erre is írtam már példákat. És inkább a saját szememnek hiszek, mint bárki másnak, legyen az akár egy libsi, vagy egy olyan kuruchuszár, mint te.

Ettől függetlenül - mint szintén nagyon jól tudhatod, mert ezt is leírtam már -, nem a saját tapasztalatok a mérvadók, hanem a bizonyított kutatások és statisztikák."

Azt viszont nem fogom elhinni soha, h a cigányok között ne lenne több problémás egyed, mint a magyarok között. A "bizonyított kutatások és statisztikák" csak akkor jelenhetnek meg, ha semmi rosszat nem írnak a cigányokra nézve, különben rasszistának lesz bélyegezve, aki készítette. Így inkább a saját tapasztalatokra érdemes hagyatkozni.


"Ezt teljesen felesleges volt megjegyezned, csak provokálsz (mint általában). A lényeg az volt, hogy kétségbe vontad az állításomat, amit pedig pár másodperc alatt leellenőrizhettél volna kötözködés helyett."

Mert már megszoktam, h hazugságokat állítasz, illetve elferdíted a tényeket :) A lényeg egyébként is az, h a cigányok szinte mindenhol ugyanolyanok, csak a baj van velük.

2013. jún. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
49%

19: "A levélből elsősorban úgy tűnik, hogy az írója hazugságot hazugságra halmozott. Saját magát és a kollégáit mentegeti, de ezzel csak a "kívülállókat" tudja megtéveszteni. "


Nekem van tanár rokonom, aki vidéki iskolában tanít. A mostani osztályában egy magyar sincs. Nagyon gáz a helyzet, akin látják, hogy valami lehet belőle, azt nagyon nyomják, a többinél sajnos csak a tűzoltás megy. Amit tudnak megtesznek, de a nagyobb részüknél minden hiába.

A lovat is odavezetheted a folyóhoz, de ha nem akar, hiába próbálod rávenni, hogy igyon.

2013. jún. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
21%

@ 23.:


Az általad idézett két mondatom EVIDENSEN az állítólagos pedagógus levelére vonatkozik, semmi másra. Az első válaszomban részletesen megindokoltam, hogy miért gondolom azt, hogy kamu, vagy pedig súlyos szakmai mulasztások sorozata.


Tehát a tanár rokonod iskolája nem ugyanaz, mint a levélbeli iskola. Remélhetőleg ott nem azért vannak a problémák, mert az illetékesek nem intézkednek.

(Egyébként pedig a magánvéleményem az, hogy a jelenleginél sokkal, de sokkal több iskolának kellene roma integrációs programban részt vennie; és főleg sokkal, de sokkal több olyan intézményt kellene létrehozni, amely kifejezetten a problémás gyerekekkel foglalkozik. Vannak jól működő példák.)


-------


@ 22.:


Ezzel a válaszoddal megint azt bizonyítottad, amit már sokszor tapasztaltam: veled és a hozzád hasonló felfogásúakkal lehetetlen az érdemi párbeszéd. Ti a saját tapasztalataitokat magasabb rendűnek gondoljátok, mint másokét; az ellenkező tapasztalatokat hazugságnak mondjátok, szerintetek a statisztikákat és a reális kutatási eredményeket visszatartják... Hát persze, hiszen világméretű összeesküvések vannak a háttérben. (Helyett: a ti fejetekben.)

További jó rettegést. :D


Arról pedig, hogy ki hazudik, és ki ferdíti el a tényeket, egy kis emlékeztető:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__436..

Pont ott is írtam, hogy sok romát ismerek; ott is elolvashatod újból, hogy a cigányok nem mindenhol ugyanolyanok; ellenben te ott is lusta voltál linkeket előszedni, vagy tisztességesen elolvasni és értelmezni; ott is csak kötözködtél, és főleg: sokszor HAZUDTÁL... Igen, te. Nem én.

Persze te ezt valószínűleg soha nem fogod beismerni az egyértelmű, világos tények ellenére sem. Ezért is hagytalak ott, megunván a borsó falra hajigálását...

Jelzem, hogy ez sem részemről, sem mások részéről nem azt jelenti, hogy nektek van igazatok, hanem azt, hogy kb. a betonfallal hamarabb konszenzusra lehet jutni, mint veletek, akik büszkén rasszistának valljátok magatokat.

Jaa, a poén kedvéért még egy infó: a másik kérdésbeli rasszista pajtikádat idő közben kitiltották az oldalról; de már beregisztrált egy majdnem azonos névvel, és továbbra is nyomja a h.lyeségeit.

Pedig akár értelmes dolgokat is csinálhatna (veled együtt).

Nagy magyarok... Nem dolgoztok, nem tanultok, és még ti veritek a melleteket...

2013. jún. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
41%

Ha én azt látom, h az ég kék, mindenkitől azt hallom, h az ég kék, aztán jön vki, aki váltig állítja, h márpedig az ég zöld, akkor ne haragudj, de nem fogok neki hinni. Ugyanez a helyzet a cigányokkal is: ha én is meg szinte mindenki azt látja, h a cigányok nagy része bűnöző, primitív, lusta, koszos, agresszív, élősködő állat, akkor nem fogom elhinni 1-2 embernek, h márpedig a cigányok mind rendes, dolgos, jóságos emberek.

Igen, emlékszem erre a kérdésre. Arról nem tehetek, h a kurucos és hasonló linkeket a magadfajták nem fogadják el, csak mert nem az ő véleményüket tükrözik. Hazudni pedig te hazudtál, illetve az általad linkelt oldalak. Ékes példa erre a rendőrség bűnügyi térképe, amiből feketén-fehéren kiderül, h a cigányfertőzöttséggel egyenes arányban áll a bűnözés mértéke, de te ezt váltig tagadtad. Egyébként megint hazudtál, ugyanis nyilvánvalóan azért hagytál ott annál a kérdésnél, mert a tényekkel szemben nem tudtál már érveket felhozni a cigányok magasztalása mellett.

Az pedig elég szomorú, h ha a cigányokat szidja vki, azt kitiltják, kimoderálják mindenhonnan, de ha a magyarokat, annak legfeljebb annyi következménye van, h kitüntetik. Egyébként kíváncsi lennék, te milyen származású vagy, h így gyűlölöd a magyarokat.

2013. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
20%

Észbontó, mennyire értetlen vagy, milyen ferdén gondolkodsz, és hogy csúsztatsz...


"Ha én azt látom, h az ég kék, mindenkitől azt hallom, h az ég kék, aztán jön vki, aki váltig állítja, h márpedig az ég zöld, akkor ne haragudj, de nem fogok neki hinni."


Ez egy TOTÁL TÉVES, demagóg analógia. (Megjegyzem, igazából még csak nem is kék...)


"ha én is meg szinte mindenki azt látja, h a cigányok nagy része bűnöző, primitív, lusta, koszos, agresszív, élősködő állat"


Egyetlen fél mondatban 4 probléma, gratulálok.


1. Először is "TE", aki ugyebár egy 3000 fős faluban élsz, és te magad írtad, hogy nálatok alig van cigány, és azokkal sincs baj. 55. válasz, tessék:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__436..


2. Aztán "SZINTE MINDENKI", holott az előbb linkelt kérdésben már azt is tisztáztuk, hogy még csak a saját faludban sem ismersz mindenkit...

Fogd már fel, hogy NINCS JOGOD ismeretlen emberek nevében nyilatkozni. Pláne nem egy 10 milliós ország esetében.


3. NEM a nagy része bűnöző stb., hanem egy kis része; ezt is letisztáztuk már, tudomásul kellene végre venni.


4. NINCS jogod más EMBEREKET állatnak nevezni. Ha bűnöző is, akkor is ember. Bár erről is volt már szó, de ismétlem: nem a te jogköröd eldönteni, ki ember, és ki nem az.


"akkor nem fogom elhinni 1-2 embernek, h márpedig a cigányok mind rendes, dolgos, jóságos emberek."


A mondat másik felében további két probléma:


1. Szerencsére NEM csak 1-2 ember nem olyan elvakult rasszista, hogy ne látná meg a pozitívumokat.


2. SENKI nem állította, hogy a romák MIND rendesek stb. Azt állítjuk, hogy VANNAK közöttük ilyenek és olyanok is.


"Igen, emlékszem erre a kérdésre."


Nem csak emlékezni kellene, hanem újra elolvasni, hátha most feltűnik mindaz, amit az előbb felsoroltam.


"Arról nem tehetek, h a kurucos és hasonló linkeket a magadfajták nem fogadják el, csak mert nem az ő véleményüket tükrözik."


Két probléma:


1. Ne magadból indulj ki. Én soha nem az alapján döntök, hogy elfogadok-e egy linket, hogy az én véleményemet tükrözi-e vagy nem. Ezt jeleztem már fentebb is: mindent ellenőrizni kell.


2. A "magamfajták" sem olyanok, mint amit te képzelsz.


"Hazudni pedig te hazudtál, illetve az általad linkelt oldalak."


1. Világosan látszik a linken, hogy te hazudtál, nem is egyszer, most hiába tagadod le. De előre megmondtam, hogy nem fogod elismerni...


2. Melyik általam linkelt oldalak hazudtak pontosan? A Wikipédia? A Google? Vagy a rendőrség bűnügyi térképe, amelyre te magad hivatkoztál, de lusta voltál belinkelni?


"Ékes példa erre a rendőrség bűnügyi térképe, amiből feketén-fehéren kiderül, h a cigányfertőzöttséggel egyenes arányban áll a bűnözés mértéke, de te ezt váltig tagadtad."


1. Már mondtam, hogy "bűnügyi fertőzöttség" fogalom létezik, "cigányfertőzöttség" nem. Csak a ti rasszista, kurucon szocializálódott fejetekben.


2. Még mindig hazudsz. Sőt, most még inkább.


Világosan leírtam, hogy az állításod NEM IGAZ, példának okáért BUDAPESTEN és CSONGRÁD megyében sem.


Az 56. sz. alatti válaszomban linkelt térképek ismét:

[link]

[link]

Nem neked, hanem azoknak, akik látnak is...

Az adatok pedig, amiket a 60. sz. alatt külön kiemeltem, mert magadtól nem láttad (vagy inkább nem akartad látni:

- Budapest, ahol 1.740.000 ember él, azaz ország lakosságának közel 1/5-e:

A roma lakosság aránya 1%-nál kevesebb. Ezzel szemben pedig az összes bűncselekményre vonatkozó fertőzöttségi szint az ÖT FOKÚ skálán a LEHETŐ LEGMAGASABB.

- Csongrád megye: Szintén 1%-nál kisebb a roma lakosság aránya, mégis az átlagnál magasabb a fertőzöttségi szint.


--> Tehát az akkori és MOSTANI állításod az egyenes arányosságról HAZUGSÁG.


"Egyébként megint hazudtál, ugyanis nyilvánvalóan azért hagytál ott annál a kérdésnél, mert a tényekkel szemben nem tudtál már érveket felhozni a cigányok magasztalása mellett."


Nyilvánvalóan csak próbálod megmagyarázni magadnak.

Továbbá nyilvánvaló abból a kérdésből is, és ebből is az indokom.

Minden egyes mondatodban TÖBB hiba/csúsztatás van; vagy ugyanazt többször kell elmagyarázni, mégsem akarod tudomásul venni; és még sorolhatnám.

Nem azért, de ha az értelmi képességeiddel van probléma, akkor csodálom, hogy átvergődtél az általános iskolán; ha pedig szándékosan csinálod az egészet, akkor a jellemeddel vannak bajok.


"Az pedig elég szomorú, h ha a cigányokat szidja vki, azt kitiltják, kimoderálják mindenhonnan, de ha a magyarokat, annak legfeljebb annyi következménye van, h kitüntetik."


Újabb ferdítés: senkit nem tüntettek még ki amiatt, hogy bárkit is szidott volna.


"Egyébként kíváncsi lennék, te milyen származású vagy, h így gyűlölöd a magyarokat."


1. NE rágalmazz, gusztustalan dolog. Ugyanis NEM gyűlölöm a magyarokat.


2. Ne játssz színjátékot, egyáltalán nem vagy te kíváncsi. Neked teljesen mindegy, hogy ki milyen származású VALÓJÁBAN, hiszen még azt is te akarod eldönteni önkényesen, hogy ki ember, és ki nem. A te fajtádnak a származás is hasonlóan önkényes fogalom: nektek a metapédia a szentírás, aminek a jelmondata ugyebár köztudottan az, hogy ti mondjátok meg, ki a zsidó...

Aki pedig nem azt szajkózza, amit ti, az nálatok egyszerűen nem is magyar, sőt, antimagyar, meg hazaáruló stb.


Arra bezzeg nem reagáltál, hogy mitől vagy te olyan nagy magyar, amikor még csak nem is dolgozol, ehelyett reggeltől estig egész nap a GYK-n lógsz HÉTKÖZNAP is. Én arra lennék nagyon kíváncsi, hogy miből tartod el magadat és az állítólagos "kis családodat"; és hogy miért nem velük foglalkozol... Ilyen egy igazi magyar családfő, ugyebár...

2013. jún. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
Valahol mindenben van igazság..de gondolj bele, az ő történelmükben az "iskola", az "írásbeliség", az "állam" és még sok más szó, amin az összes többi ország végigjutott, ismeretlen foglalom volt. Igen, bizonyos szinten a kultúrájuk az oka, ahol sosem volt iskola. Az alacsony IQ-nak is van alapja, mert évszázadokon keresztül nem keveredtek még csak másik cigány csoporttal sem (és a legelmaradottabb rétegük ma sem) , gyakori volt a rokonházasság. (Valamint ugye a Molnár Oszkár -féle botrány ...aminek sajnos van alapja - terhesen cigizés, ivászat, sz.rnak a gyerek egészségére, ez is okozhat szellemi sérülést). A kirekesztés max annyiban ok, hogy "rosszabb iskolákban" tanulnak, csak épp a jogvédők azt felejtik el, hogy létezik- nem sok,de azért létezik- cigány egyetemista, ő vajon hogy jutott el addig, ha kirekesztik az iskolából? A szegénység annyiban ok, hogy egyrészt nincs pénzük jobb iskolára, tényleg nehezebb szegénységből építkezni, és a tartós munkanélküliség hozzászoktatja őket a link életmódhoz(ki sem alakul a kötelességtudat bennük). Ellenben van jó pár példa, hogy szegénységből is viheti sokra valaki, csak az a gond, hogy ez a példa inkább magyaroknál van, cigányoknál elég kevés, szóval itt közrejátszik szintén a más kultúra, felfogás szerepe. Biztos vannak jobban és rosszabban teljesítők, de a kultúra, a neveltetés tényleg más, mint a magyaroknál, és ez kihat az iskolai teljesítményre is.
2013. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
56%

9 es majd nem egyetértek veled . De a szegregációval nem Mert azal nem érünk el semit ha 30 másik cigányal ősze zárjuk őket az nem ki emelés hanem ősze zárás.

A fehér tanuloknak job lene . Viszont amikor felnőnék kapnának még hhüjéb mégjoban lopó cigányokat a nyakukba ami senki nek nem kell.

Egyesével normális kőrnyezetbe hejzn meg lehetetlen hogy ne találkozanak más cigányal adig amig programba részt vesznek anélkül meg értelmetlen lene.

2013. jún. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:

"Igen, bizonyos szinten a kultúrájuk az oka, ahol sosem volt iskola. Az alacsony IQ-nak is van alapja, mert évszázadokon keresztül nem keveredtek még csak másik cigány csoporttal sem (és a legelmaradottabb rétegük ma sem) , gyakori volt a rokonházasság. "


Ez érdekes kérdés. A tudomány nagyrészt egyet ért azzal, hogy a rokonházasságoknak negatív hatása van, az utódoknál az értelmi képesség romlását okozza és egyéb betegségeket okoz.

[link]

A 10 milliós európai cigányság is max. 1-2 ezer bevándorló embertől származhat, az évszázadok során valóban nagy volt az elkülönülés, a "beltenyészet". De Izland is hasonlóan belterjes, bár lehet, hogy ott a benépesedés után jobban kerülték a rokonházasságokat, ott az átlag IQ magas 101.

A romáknál mért 80 körüli átlag megegyezik az őshaza India(82) és Pakisztán(83) értékeivel. Pakisztánban a házasságok 2/3-a első unokatestvérek között jön létre.

2013. jún. 16. 00:18
 30/54 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, van igazság abban, amit írsz a rokonházasságokról. DE az általad hivatkozott mérés egyszerűen NEM létezik, tehát a 80-as IQ-szint pusztán egy feltételezés, aminek nincs valós alapja. Egyedi mérések voltak és vannak, de ezekből nem lehet általános következtetéseket levonni.

Amit én biztosan tudok, hogy az egyéni vizsgálatok azt mutatják, hogy azonos szociális háttér esetén a magyar és a roma gyerekek IQ-szintje nagyjából azonos. Ezek lehetnek teljesen roma családok vagy vegyesek, ill. asszimilánsok is.


Viszont a romák azon csoportjánál, akik még egyáltalán beszélik a saját nyelvüket (az oláhoknál és a beásoknál), adódik egy plusz probléma: a mérések magyar nyelven történtek, ami a nagyon fiatal gyerekeknél hátrányt jelentett, mivel ők otthon jellemzően nem magyarul beszélnek. Tehát a náluk mért alacsonyabb értékeknek megvan a magyarázata.

Az alábbi linken még sok érdekes adatot találhatsz az oktatással kapcsolatban:

[link]


Szerintem jó lenne, ha az országban _mindenki_ meg tudná különböztetni szóban és írásban is az egyes roma csoportokat. Ezt úgy értem, hogy sokan azt sem tudják, hogy a cigányság nem egy egységes, homogén csoport, ezért általánosságban beszélnek róluk, méghozzá a problémás csoportokból kiindulva. Holott a legmagasabb létszámot képviselő romungrókkal országos szinten nincs sokkal több probléma, mint a magyarokkal; náluk már régebben megkezdődött az asszimilációs folyamat, így sokan - legalább részben - beilleszkedtek.


Ez némileg magyarázat lehet az Uzbekistan által felvetett problémára is: azoknál a roma családoknál van inkább igény a felsőfokú tanulmányokra, akik már elszakadtak őseik szokásaitól ÉS lehetőségük is van erre. Egyébként az utóbbi években jelentősen nőtt a középiskolát végzett roma tanulók létszáma is, ill. a felsőoktatásban résztvevőké is.


Az integráció - szegregáció "vitában" pedig _nincs_ kizárólagos igazság. Léteznek nagyon jól működő integrációs programok magyar többségű iskoláknak, ÉS léteznek kiválóan működő roma többségű iskolák is. (Az egyik intézményben a tanulók kb. 80%-a roma származású, méghozzá főleg a környékbeli "gengszter" családokból; és "csodák csodája", a kis "gengszterpurdék" szeretnek iskolába járni és tanulni. Középiskolai képzések is vannak ugyanott, de elég magas a felsőfokú intézményben továbbtanulók aránya is.)

Tehát vannak, akiknek megfelel egy normál iskola; másoknak jobb lenne roma integrációs programmal működő iskolában tanulni; és megint másoknak a (majdnem) teljes szegregáció a megfelelő.

Ezek megvalósítására kellene sokkal jobban odafigyelni, nem egymás haját tépni "odafent" és "idelent".

2013. jún. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!