Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vélemények a Zeitgeist filmekről?

Vélemények a Zeitgeist filmekről?

Figyelt kérdés
Direkt ebben a témakörben van, nem a médiaismereti tényezők érdekelnek, hanem a tartalomról mi a véleményetek? Elhiszitek azokat az összeesküvés elméleteket amiket a filmben mutatnak be?
2009. okt. 29. 15:21
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen jó. Nem állítom, hogy pontról pontra úgy lenne minden, ahogy bemutatják, de legalábbis rátapintottak a lényegre.


Igazából még érdekesebb a folytatása, a Zeitgeist Addendum. Nézd meg azt is, ha teheted.

2009. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
70%

Nem elhinni kell, hanem utána járni, és akkor rájön az ember hogy mi a tény és mi a nem tény.

9/11 az tény hogy nem repülőtől dőltek össze, fizikai képtelenség, ez nem csak kitaláció. Attól hogy a kormány nem ezt mondja nem a zeitgeistre kellene szerintem azt mondani hogy összeesküvő elméleteket sző, hanem a kormányra hogy hazudik.

2009. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
jó, énmost egyáltalán nem a Zeitgeist ellen vagyok, énis megnéztem, és eelhiszem amiket mondtak benne, csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is:)
2009. okt. 29. 16:09
 4/46 anonim ***** válasza:
77%

"Elhiszitek azokat az összeesküvés elméleteket amiket a filmben mutatnak be?"


Nem elhinni kell,hanem utána kell járni hogy valós tényeket vesznek-e alapul és fűznek fel logikai láncra.

Ha nem,akkor nem kell elhinni.Viszont ha igen,akkor el kellene rajta gondolkodni.


Valószínű hogy a hivatalos média sosem fogja elismerni ezeket az "összeesküvés-elméleteket" hisz a médiák mind azoknak a felsőbb(pénztőkés)köröknek a kezében van akiket ezek az "összeeskűvés-elméletek" "lelepleznek".Így ezek az elméletek ha igazak ha nem...mindig úgy lesznek beállítva mint hazugságok.

2009. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
jólvan, nemvágod hogy elhiszem?:D nem úgy kérdeztem mintha nem hinnék a filmnek, csak sokan azt mondják rá hogy hülyeség, és kíváncsi voltam hogy ti mit gondoltok róla..-.-"
2009. okt. 29. 16:39
 6/46 anonim ***** válasza:
7%

Véleményem a zeitgeistről? Inkább idéznék a jovonk.info-ról:


"Mivel manapság az emberek kiábrándultsága a jelenlegi politikai rendszerekből és eszmékből egyre nagyobb méreteket ölt, és nem csak gazdasági útkeresés zajlik, ezért a világot ma irányító erők szándéka az, hogy új tévképzeteket és izmusokat ültetnek el az emberek tudatába, hogy azok népszerűsítésével és terjesztésével új és új rémuralmat valósíthassanak meg. Ez a terv is a hatalmuk megőrzését szolgálja. Ezek egyike a Zeitgeist mozgalom, de ilyen például a kulturális kreatív emberekről szóló eszmei áramlat is. A közös vonása minden új és életellenes eszmének, hogy elveti a vallást, azaz az Isten helyett valami mást tesz a középpontba. Általában szabadságot, egyenlőséget és testvériséget hirdetnek ma is, csak a körítés más. Lehet ez a természet istenítése a környezetvédelemmel és fenntartható fejlődéssel vagy magának a tudásnak az istenítése is. Ma ezeket az

eszméket újracsomagolják, és azt nézik, hogy a nép melyikre fog jobban ráharapni. Amelyik átmenne a szitán és sikeresnek mutatkozna, az lenne az új és követendő bálványimádás, amellyel rabszolgaságba lehetne dönteni a népeket. Minden démoni jellegű vallásnak az ismertetője, hogy a humanizmust hirdeti, egy jobb világ képzetét mutatja fel, viszont elutasítja a kereszténységet és a nemzeti egységet (akár nyíltan, akár a nemzetek keveredésének fontosságát hangsúlyozva). Fontos megértenünk, hogy a nemzetek lerombolására tett kísérletek végső soron mindig a társadalom legkisebb egységére, a családra hatnak, azt támadják (fogamzásgátlás, szabados erkölcs propagálása, drogok reklámozása, anyagi ellehetetlenítés, szellemi befolyásolás és üldözés stb). Ezt pedig csakis az istentelen érzések felkeltésével és erősítésével tudják elérni. Az a család az ingatag és gyenge, amely nem Istenen alapul, hanem a bűn rabja. A gyenge családok pedig gyenge közösséget és társadalmat alkotnak. Isten nélkül tehát a társadalom könnyen irányítható és manipulálható a sötétség erői által. Az új eszmeiségek éppen azért vannak, hogy a kiutat kereső és Isten felé forduló ember figyelmét felkeltse, és egy látszólagos utat mutasson, ami valójában sehova sem vezet. Egy csapda, egy újabb kelepce a léleknek. Az ilyen útra tévedt ember ezután erkölcsileg és szellemileg

meggyengíthető és legyőzhető. Valószínűleg a nyugati, szellemileg teljesen lezüllesztett világban lesznek követői az új izmusoknak és

eszméknek. Főleg Amerikában. Emlékezzünk a Jelenések Könyvében leírtakra: „Leomlott, leomlott Babilon a nagy város! És lett ördögök lakhelyévé, és minden tisztátlan léleknek tömlöcévé…”

Íme, az ördögök közül kettő, ez a két hazug eszme: a tudásimádó Zeitgeist és a Kulturális Kreativizmus. De hozzátehetjük nyugodtan pl. a Scientológiát is. Lesz még több is, és egyik sem fog vezetni sehová, csak a pusztulásba!"

2009. okt. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
48%
A Zeitgeist néhány, az USA-ban népszerű régi összeesküvéselméletből összefércelt, paranoid, áltudományos ökörség. Unalmas, híg moslék. Aki hisz benne, az vagy nagyon fiatal, vagy beteg.
2009. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
47%

18:41- es!

nem leszel túl népszerű az összeesküvés hívők között, de ez ne vegye el a kedved :)

tömören és frappánsan foglaltad össze, amit ezekről a "művekről" tudni kell - ennél többet nem is érdemel a téma...

2009. okt. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
34%

19:03

Jah, az meg is látszik hogy nem érdekel a téma, máskülönben nem értettél volna egyet az előtted szólóval.


Azért abban is van valami, figyeld meg kérdező, aki a legjobban ócsárolja a filmet meg hülyézi őket, sosem tud egyetlen normális érvet sem mondani...

2009. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
54%

"Azért abban is van valami, figyeld meg kérdező, aki a legjobban ócsárolja a filmet meg hülyézi őket, sosem tud egyetlen normális érvet sem mondani..."


Pont én linkeltem egyet, 19:03-as voltam

2009. okt. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!