Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miben különbözik az osztrákok...

Miben különbözik az osztrákok mentalitása a magyarokétól?

Figyelt kérdés

2013. aug. 22. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
A magyarok tanultak, segítőkészek, rendelkeznek spirituális értékekkel, az osztrákok tanulatlanok, másokból hasznot húzók, anyagiasak.
2013. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
annyira, hogy szavakba sem tudom fogalni. peldaul ott olyasmik is elofordulnak, hogy egy lampavasrol lehet el lehet venni napilapokat es egy dobozba kell bedobni erte a penzt, es az ujsagot nem lopjak ki es a perselyt sem torik fel. tovabba nyilvanos telefonfulkekben is ott figyel a telefonkonyv, ami nincs odalancolva, es nem viszik altalaban haza, es nem is gyujtjak fel. es persze nincs is telehugyozva meg telefosva a fulke, mint pesten
2013. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Természetesnek veszik az egyéni felelősségvállalást, nem csak opportunista politikusokkal karöltve hibáztatnak ködös embercsoportokat a saját nyomorukért.


Ja, és az adókat is be szokták fizetni ennek a keretében.

2013. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

"annyira, hogy szavakba sem tudom fogalni. peldaul ott olyasmik is elofordulnak, hogy egy lampavasrol lehet el lehet venni napilapokat es egy dobozba kell bedobni erte a penzt, es az ujsagot nem lopjak ki es a perselyt sem torik fel. tovabba nyilvanos telefonfulkekben is ott figyel a telefonkonyv, ami nincs odalancolva, es nem viszik altalaban haza, es nem is gyujtjak fel. es persze nincs is telehugyozva meg telefosva a fulke, mint pesten"


- más szóval (még) nincs annyi cigány Ausztriában, mint nálunk.


Ha lenne, nyugodj meg máshogy nézne ki Ausztria...

2013. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
500 évnyi különbségben.
2013. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
sok mindenben. a magyar mentalitás bődületesen rossz. az a magyar emberek hozzáállása egymáshoz, a világhoz az valami undorító.
2013. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%

Volt szerencsém tapasztalni a kettő között a különbséget.


Tudjátok a nyugat európai MCDonaldsokban nem ilyen 10 milis mustárt és ketchupot lehet kapni mint hazánkban egy százasért, hanem ilyen kis önkiszolgáló berendezésből lehet nyomogatni annyit amennyit szeretnél a kajádhoz 50 eurocentért. nem is nyomnak többet a delikvensek a sült krumplihoz, vagy a hamburgerhez többet sokkal, egy vagy kettő de a legelvetemültebbek legföljebb három tégelynyit, ezt személyesen tapasztaltam egy őrvidéki üzletben.


Na ezt megpróbálták nálunk is bevezetni néhány éve, elvégre uniós tagállamok vagyunk integrálódunk az összeurópai értékrend felé, meg amúgy is érzékenyek vagyunk minden hátrányos megkülönböztetésére.


Bevezették hát éppen az első nap volt és betértem a gyorsétteremlánchoz ahol éppen egy jó forró kávét akartam volna inni. Bár az üzletbe alig fértem be, kapásból sorra kerültem, mert a tumultus nem az eladó srácok körül volt. Kértem a kávémat, gyorsan meg is kaptam és megkérdeztem az egyiktől mi az a tumultus a pulttól odébb?


Ő meg kifakadt, hogy az új önkiszolgáló pultnál van a meg ahol az ingyen ketchup-ot csapolják meg gőzerővel. A szégyenlősebbek csak néhány néhai ásványvizes palackot áldozott be a cél érdekében, az élelmesebbje már az egész családot befogta, hogy elcipeljenek egy mázsa mustárt marmonkannákban és vödrökben, de ez nem volt elég a kiszolgáló utolsó mondata az volt, hogy ha mindent elhordják akkor ő mit fog majd hazavinni?


És a katarzis elérése kedvében közlöm hogy egy belvárosi gyorsétteremben volt szerencsém ezt tapasztalni, valamint a foteldetektívek és kriminalisztikások kedvéért hozzáteszem, a számos delikvensek szinte kivétel nélkül hófehér magyarok voltak.


A sztori szerintem nem igényel magyarázatot és bővebb kommentárt a két régió mentalitásbeli különbségéről.

2013. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

Jobb helyeken szégyen mekibe járni, max. az alsóbb néprétegek járnak oda.

(Gyors-)étteremnek nevezni a mekit pedig egyenesen sértő az éttermek számára.

2013. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, akkor a nyugati söpredék jobba a magyarnál, teljesen mindegy, hogy melyik réteg kap be az említett helyszínen néhány kalória és tartósítószerbombát.


Meg nem a népet képviselő politikusok, meg itt a gyakorin a nép egyszerű képviselői szoktak négy millió szegényt és ötmilla alsó középosztálybelit vizionálni?


Talán elég nagy részét lefedi a magyarságnak, hogy nyilatkozni is lehessen róla...

2013. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

69%-os,

te elkepzelehetonek tartod, hogy a magyar SZEMBENEZZEN ONMAGAVAL?

2013. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!