Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Fehéroroszországban jobb az...

Fehéroroszországban jobb az élet, mint nálunk?

Figyelt kérdés

Igazából nem nagyon ismerem azt az országot. Azt tudom, hogy diktatúra van és Minszk a fővárosa. Valaki leírná nekem milyen ott az élet, a gazdasági helyzet? Mekkora a foglalkoztatottság? Azt tudom, hogy Minszk egy elég szép, tiszta város. Ha valaki járt már ott, akkor írja le, hogy milyen volt! Nem kell Wikipédia, a ti véleményetekre vagyok kíváncsi!

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. okt. 30. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Átutazóban voltam ott, de azt láttam hogy elég nagy a nyomor.
2013. okt. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Jó, lehet hogy vidéken nagy a nyomor, de Minszkben biztos nem. Én voltam kint és nekem nagyon tetszett a város. Tényleg elég tiszta, rendben van tartva, az épületek is jó állapotban vannak. Azt tudom, hogy kicsi a munkanélküliség, mivel kommunista ország és a 100%-os foglalkoztatottságra törekednek.
2013. okt. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Attól mert a turista célpontokat kivakarják a mocsokból még nem lesz jobb az élet sehol ;)
2013. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

A gazdasági növekedés nagyobb.


2010-ben 7 százalékos volt a növekedés, Ma már csak 2 százalékos.


Van még hova növekedniük, meg fejlődni.


Az életszínvonal még nem jobb, mint Magyarországon.

2013. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Más túristaként átutazni egy országon (vagy ott tartozkódni 1-2 hetet) és más ott élni az év 365 napján.
2013. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem olyan magas az életszínvonal, de mindenkinek van munkája, mindenki meg tud élni. Az élelmiszerek drágák, a rezsi és az üzemanyag olcsó az ottani fizetésekhez képest. A nagyvárosok elég szépek és tiszták. A vidéket nem ismerem annyira. Az már más kérdés, hogy nem telik az átlag embernek márkás holmikra (Iphone, DC cipő), de nincs is rá szükségük. Ők nem érzékeli, hogy szegények lennének. Mindenük megvan.

Találtam néhány videót az országról, és a google earth fényképeit is érdemes megnézni.

http://www.youtube.com/watch?v=_GFgYTPxR9c

http://www.youtube.com/watch?v=QixvGzurMks

2013. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha ilyen sokan dolgoznak, akkor nem lehet olyan szörnyű ország. Megnéztem a videókat és a google earth Panoramio fotóit is nézegettem Az első benyomásom az volt, hogy tényleg elég szép hely lehet.
2013. okt. 30. 22:23
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Amennyire tudom Lukasenko-elvtárs rabigájét nyögi ez a szerencsétlen ország és a válasz egy határozott NEM.Miért Causescu alatt jobb volt az élet Romániában mint Orbán alatt Magyarországon? hát szerintem NEM:DD


Sok embertől hallottam már hogy visszasirom a szocit meg hogy jobb volt a kommunizmus mint a mostani rendszer de ez egy baromság. példának okáért ha jobb a komcsi rendszer mint a mostani akkor anno pl.miért telepitett az állam az osztrák határon aknamezőt,miért vezetett áramot keritésbe és ugyanezt az osztrák fél miért nem alkalmazta??? :DDDDD Jaj tudom mocskos jobboldali vagyok ezekért a gondolatokért de a gondolkodó embert sem szerették különösebben soha pláne a komcsik nem.

2017. aug. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!