Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oroszok szerint teljes...

Az oroszok szerint teljes csőd a magyar EU tagság? Vajon igazuk van?

Figyelt kérdés

[link]


Igazuk lehet nekik?

Régebben is előfordult, hogy Magyarországot támogatták az EU-val szemben.



2013. dec. 4. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem az EU tagsággal volt baj, hanem hogy nem tudtunk élni vele.

A hiba a mi készülékünkben van. :))

2013. dec. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

A Fidemszp -féle felhasználással van baj.


(Új szót honosítok, fidemeszpé. Kérlek, használjátok, kösz.)

2013. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

igen, norvégok is el vannak eu nélkül ...

eu előtt még tudott bővülni a gazdaság, utána viszont jött a féktelen kiárusítás .

2013. dec. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
A fene tudja. Azt már megtanultam, nagyon kritizálni nem szabad az EU - t, mert jönnek és zúdítják az adatokat, hogy mire mennyi pénzt kaptunk. De csak eltelt majdnem tíz év. Azért ez hosszú idő, és olyan nagyon nem élünk jól. Jó, tudom, sokkal rosszabb is lehetne. Na de hát...Én pl. kamionsofőr vagyok, nekem jó, mert nem kell fél napokat a határokon vesztegelni, de a pénzem azért nem lett több. És nem is mindenki kamionos. Kérdezzük meg az egészen egyszerű embereket, mit mondanak? Szabad csúnya szavakat is írni?
2013. dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andizsuzsi ***** válasza:
49%

Azért Norvégiát ne keverjük ide. Nekik van valamijük, ami nekünk nincs. A norvég olajvagyonnal valószínűleg mi sem itt tartanánk.


Kérdező! Neked ebből a cikkből az jött le, hogy az EU tagság csőd az oroszok szerint? Mert az én értelmezésem szerint az elmúlt időszak felelős kormányairól van szó. Márpedig ők EU nélkül sem virágoztatták volna fel hazánkat.

2013. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem az EU-val van itt a gond, az ország ilyan vezetés mellett EU-val és anélkül is egy csődtömeg. Az EU csak egy bűnbak, amire a kormány tud mutogatni, hogy amiatt nem mennek a dolgok, pedig a mi problémáink a magyar parlametbe ülnek és mi juttatjuk oda őket.
2013. dec. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg Ukrajnát. Őket az oroszok "támogatják", ha pedig az eu felé mernek közeledni elzárják a gázt, vagy egyéb szankciókkal sújtják. Egy demokratikus közösséghez jobb tartozni, mint egy diktatúrához.
2013. dec. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Ha a tényeket nézzük, akkor Magyarország hatalmasat bukott az Eu tagsággal...

Ráadásul a régió más országaihoz hasonlóan, ma már azért megy a verseny, hogy melyik Kelet-európai tud olcsóbban dolgoztatni, mert az árak már elérték az európai átlagot, csak a munkabért viszik egyre lentebb, vagy az államadósságot növelik ...

2013. dec. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Egyik oldalon kapsz egy ezrest, de másik oldalon konkrétan meg van határozva, hogy mire költheted el ( pl. xy feltételek mellett xy pályáztatásával, xy beruházásra ... aminek a végén az lesz, hogy csak a felesleges főtér beruházások valósulnak meg 3-4* szeresen túlárazva.... Gazdaság élénkítésre, pedig nem jut semmi, mert egyetlen magyar vállalkozó se tudja teljesíteni a feltételeket)

Eus források döntő része kidobott pénz, egyszerűen ezért, mert ha valakinek van is egy jó ötlete nem tudja teljesíteni feltételeket, nem fogja tudni megvenni a európai gépeket, mert külön vizsga kell rá ( amit persze be kell tanulni és csak a németektől lehet megvenni stb stb)

Másik oldalon, pedig lemondtunk a vámokról, lemondtunk a szabad versenyről, ami miatt kvótákkal vzabályozzák a gazdaságot, ami azzal járt, hogy pl megszűnt a cukorrépa termelés. Holott kelet-euban fele annyiért megtermelnék a cukorrépát, csak a francia gazda több földtámogatást kap hasonló felvásárlói árak mellett, így épp hogy megtud élni a francia és a magyar gazda is. Csak a különbség ott van, hogy a francia még is is 4szer többet vissz haza, mint a magyar.

Értem én, hogy mesterségesen fenn kell tartani a fogyasztást nyugat-európában, mert ők fognak autókat venni, luxus cikkeket stb ... Még a kelet-európai inkább spórolni fog, ha lesz egy kis többlete, ez pedig nem kedvez a mai gazdasági modellnek... Teljesen megforgatná a piacokat.

2013. dec. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Vadkan01 ***** válasza:
45%
Igazuk van, de azért mondják, hogy inkább a ő vámuniójukhoz tartozzunk, igaz akkor olcsóbb lenne az olaj és a gáz, de annyira hozzá vagyunk már nőve az EU-hoz, hogy minden más ára növekedne. Ez a legördögibb, nem tudunk már se az EU-val se nélküle létezni, egy ekkora korrupt intézmény ránk tapadt és a mi kis korrupt kormányunk is csak a felszínen harcolgat vele, valójában bólogat minden hülyeségre.
2013. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!