Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy Hitlert...

Miért van az, hogy Hitlert jobban utáljuk mint Sztálint? Elvégre mindkettő szemét tömeggyilkos, nem?

Figyelt kérdés
Félre ne értsétek én nem szeretem egyiket sem, de nem értem miért van, hogy az egyiket nagyon utáljuk a másikat nem annyira? (Lécci normális válaszokat)
2009. nov. 28. 20:05
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
74%
Hitler főleg zsidókat gyilkolt, ma a tőke, és a hatalom legnagyobb része zsidók kezében van, ezt nehéz lenne megcáfolni.
2009. nov. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom azért, mert Hitler a fajelmélete alapján is gyilkolt. A politikai ellenfelei és a hatalmát veszélyeztető emberek eltávolításán kívül.
2009. nov. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem Hitlert többen "istenítik", mint Sztálint :D
2009. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
61%
Jó kérdés, már régen akartam rá válaszolni, de még senki nem kérdezte. Legutóbb akkor merült fel, amikor az Európai Emberi Jogi Bíróság elmarasztalta Magyarországot a vörös csillag és a sarló-kalapács betiltásáért. Akkor kérdezgették, hogy ha ezt szabad, a horogkeresztet miért nem. Miért van kettős mérce? Az a különbség, hogy a fasizmus eleve egy gyilkos ideológia, alapváltozatában is ölni akar korra, nemre vagy bármi egyébre tekintet nélkül. A kommunizmus ezzel szemben, mint alapideológia nem gyilkos, inkább szép és jó dolgok vannak benne, csak a végrehajtás során torzult el helyenként és időnként. Ezért elfogadhatóbb, megbocsáthatóbb a kommunista eszme, és a képviselői is ezért tűnhetnek fel talán némileg jobb színben. Sztálin azért nem gyilkoltatott le tömegesen gyerekeket csak azért mert egy bűnbaknak nyilvánított csoportba születtek.
2009. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
35%
A Sztálini gulágtábor szanatórium volt Hitler Auschwitz-i táborához.
2009. nov. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
46%
Sieg heil!:D
2009. nov. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
72%

Igen... Tudtommal tényleg ez a legfőbb különbség: Hitler konkrét embercsoportokra "vadászott", minden egyébtől függetlenül, Sztálin meg "csak" politikai és "hagyományos" ellenségekre. Meg persze gondatlanságból emberek millióinak éhenhalása is szárad a lelkén, és hasonló finomságok... csak ő nem egyes népcsoportokat pécézett ki magának.


Ettől függetlenül idióta mind a kettő, persze - és szerintem a nemtörődömségből éhenveszejtés van olyan rossz, mint a népirtás.

2009. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom. A kettős mérce valóban létezhet, de akkor nem az a megoldás, hogy Hitler és a náci Németország bűneit elhallgatjuk, hanem az, hogy Sztálin és a szovjetek bűneit hangoztatjuk.


Tapasztalatom szerint Hitlert nem utálják az emberek jobban, mint Sztálint. Az idősebbek egyértelműen Sztálint utálják, hisz az ő rendszere keserítette meg az életüket. A fiatalabbak között meg azért akad jópár skinhead, még mondjuk csoportosan bóklászó ifjú pufajkásokba ritkán botlik az ember.


Egyetértek az egyik korábbi hozzászólóval: Hitler maga volt a terv és a megvalósítás, míg Sztálin csak elrontotta a hibás de alapjában véve nem rossz szándékú marxi alapgondolatot. Marx osztály-elmélete és társadalomrajza, az egyenlőség felé törekvő világ képe és a borzalmas sztálini diktatúra olyan viszonyban áll egymással mint az evangélium és az inkvizíció... Hitlernél viszont már az alapgondolat is rettenetes...

2009. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
90%

"A Sztálini gulágtábor szanatórium volt Hitler Auschwitz-i táborához."


-Bruhahaha.A dolog szépséghibája,hogy Szálin bácsi keze alatt legalább 5X annyi ember pusztult el mint Hitler bácsinál....ya,hogy ez nincs benn a törikönyvekbe..hát igen...

2009. nov. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
85%

Sztálin is vadászott embercsoportokra. Pl a zsidókra is. Majnem éhenhalatott pármillió ukránt.

Én egyformán utálom mindkettőt.

2009. nov. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!